Konsumenckie
Produkty
NOWOŚĆ

Saeco PicoBaristo W pełni automatyczny ekspres do kawy

10 rodzajów napojów, Zintegrowany pojemnik na mleko, Biały, AquaClean SM5478/10

Rozwiązywanie problemów

Jak usunąć kamień z ekspresu do kawy Saeco PicoBaristo

Usuwanie kamienia z ekspresu do kawy Saeco PicoBaristo pomaga utrzymywać go w optymalnym stanie. Dowiedz się, jak łatwo to zrobić samodzielnie.

Film dotyczący usuwania kamienia

Play Pause

Przed rozpoczęciem cyklu usuwania kamienia

  • Pełna procedura usuwania kamienia trwa około 30 minut i składa się z cyklu usuwania kamienia oraz cykli płukania
  • Po rozpoczęciu procedury usuwania kamienia trzeba ją przeprowadzić do końca
  • Używaj środka do usuwania kamienia Saeco/Philips CA7600 lub CA6701; do usuwania kamienia nie wolno używać octu

Zanim rozpoczniesz:

  • Opróżnij tackę ociekową
  • Przygotuj naczynie do zbierania wody podczas usuwania kamienia
  • Wyjmij filtr wody INTENZA+ ze zbiornika wody (jeśli się w nim znajduje)
  • Wyjmij przystawkę Pannarello / moduł Cappuccinatore / automatyczny spieniacz do mleka (jeśli znajdują się w urządzeniu)
  • Napełnij do połowy pojemnik na mleko świeżą wodą.

Instrukcje dotyczące usuwania kamienia — cykl usuwania kamienia, czynności 1–8

1) Gdy na wyświetlaczu pojawi się komunikat „Start Descaling?” (Rozpocząć usuwanie kamienia?), naciśnij przycisk OK, aby potwierdzić rozpoczęcie procesu usuwania kamienia.
Uwaga: Jeśli chcesz rozpocząć procedurę usuwania kamienia później, naciśnij przycisk MENU/SPECIAL DRINKS, wybierz opcję „Menu” i przewiń, aby wybrać opcję „Descaling” (Usuwanie kamienia). Naciśnij przycisk OK, aby zatwierdzić.

2) Na wyświetlaczu pojawi się monit o usunięcie filtra AquaClean ze zbiornika wody (jeśli jest dostępny). Wyjmij filtr i potwierdź, naciskając przycisk OK.

3) Na wyświetlaczu pojawi się monit o opróżnienie tacki ociekowej. Opróżnij tackę ociekową i potwierdź, naciskając przycisk OK.

4) Wyjmij automatyczny spieniacz do mleka z rurki pary. Ekspres do kawy z pojemnikiem na mleko: Na wyświetlaczu pojawi się monit, aby włożyć pojemnik na mleko. Napełnij do połowy pojemnik na mleko świeżą wodą. Włóż i otwórz dozownik mleka. Potwierdź wybór, naciskając przycisk OK.

5) Umieść naczynie pod kranikiem dozownika kawy i dozownikiem pojemnika na mleko / rurką pary. Potwierdź wybór, naciskając przycisk OK.

6) Wlej do zbiornika wody całą butelkę środka do usuwania kamienia Saeco. Dopełnij zbiornik świeżą, bieżącą wodą do poziomu oznaczenia Calc Clean. Potwierdź wybór, naciskając przycisk OK.

7) Z urządzenia w regularnych odstępach czasu zacznie się wydobywać roztwór środka do usuwania kamienia. Na wyświetlaczu pojawi się komunikat o fazie procesu usuwania kamienia (1/2). Zajmuje to około 20 minut.

8) Odczekaj, aż urządzenie wyleje roztwór (zbiornik wody zostanie opróżniony).

Instrukcje dotyczące usuwania kamienia — cykl płukania, czynności 9–13

9) Wyjmij zbiornik wody i wypłucz go. Napełnij go świeżą wodą do poziomu oznaczenia Calc Clean. Ponownie włóż zbiornik wody. Potwierdź wybór, naciskając przycisk OK.

10) Wyjmij i wypłucz naczynie, a następnie umieść je z powrotem pod kranikiem dozownika kawy i rurką pary. Potwierdź wybór, naciskając przycisk OK. Ekspres do kawy z pojemnikiem na mleko: Napełnij do połowy pojemnik na mleko świeżą wodą. Włóż i otwórz dozownik mleka. Opróżnij pojemnik i ustaw go ponownie. Potwierdź wybór, naciskając przycisk OK.

11) Rozpocznie się cykl płukania. Na wyświetlaczu pojawi się komunikat o fazie procesu usuwania kamienia (2/2). Zajmuje to około 3 minut.

12) Poczekaj, aż woda przestanie wydobywać się z urządzenia. Procedura usuwania kamienia zostanie zakończona, gdy na wyświetlaczu pojawi się zaznaczony komunikat OK i komunikat o ukończeniu procesu usuwania kamienia. Uwaga: Jeśli zbiornik wody nie został napełniony do poziomu CALC CLEAN, urządzenie może wymagać kolejnego cyklu płukania.

13) Naciśnij przycisk OK, aby zakończyć usuwanie kamienia. Urządzenie automatycznie zacznie się nagrzewać i wykona cykl automatycznego płukania.

Informacje podane na tej stronie dotyczą następujących modeli: SM5478/10 , SM3061/10 , HD8925/09 , HD8927/09 , HD8924/09 , CA6700/00 , CA6702/00 . więcej Mniej

Nie tego szukasz?

Czy udało się nam odpowiedzieć na Twoje pytanie?

Porozmawiaj na czacie z jednym z naszych przedstawicieli!