1
Produkty

PerfectCare Expert Żelazko z generatorem pary

Ciśnienie do 6, 5 bara, Silne uderzenie pary 310 g, Zabezpieczenie na czas przenoszenia, System blokady przenoszenia Carry Lock GC9231/02

Rozwiązywanie problemów

Podczas prasowania ze stopy żelazka wydostaje się brudna woda

Obecne w wodzie zanieczyszczenia lub środki chemiczne osadziły się w otworach wylotu pary i/lub na stopie żelazka. Pozostawiają one ślady i zabrudzenia na ubraniach.

Regularnie płucz bojler.

 1. Naciśnij wyłącznik, aby wyłączyć generator pary i wyjmij wtyczkę przewodu sieciowego z gniazdka elektrycznego.

 2. Poczekaj, aż urządzenie całkowicie ostygnie (około 2 godzin).

 3. Umieść generator pary na stabilnym stole w taki sposób, aby pokrętło EASY DE-CALC wystawało poza krawędź stołu, lub przenieś generator pary do zlewu.

 4. Umieść kubek pod pokrętłem EASY DE-CALC. Obróć pokrętełko EASY DE-CALC w lewo i poczekaj, aż woda z cząsteczkami kamienia zacznie spływać do kubka. Kiedy woda przestanie wypływać z generatora pary, ponownie załóż pokrętełko EASY DE-CALC. Dokręć je w prawo i włóż wtyczkę z powrotem do gniazda. Teraz możesz ponownie korzystać z generatora pary.

W przypadku, gdy bojler nie był płukany przez dłuższy czas, należy wykonać cykl głębokiego płukania

 1. Poczekaj, aż urządzenie całkowicie ostygnie (około 2 godzin).

 2. Zdejmij zbiornik wody.

 3. Przechyl generator pary i zdejmij pokrętło łatwe EASY DE-CALC. Wlej 500 ml wody (najlepiej używać wody destylowanej) do otworu. Ponownie załóż pokrętło EASY DE-CALC i obróć je w prawo, aby je przymocować.

 4. Napełnij zbiornik wody do połowy i wsuń go z powrotem do generatora pary (usłyszysz „kliknięcie”).

 5. Naciśnij wyłącznik i poczekaj 5 minut.

 6. Połóż kawałek grubej tkaniny na desce do prasowania. Umieść na nim żelazko, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk włączania pary. Naciskając przycisk włączania pary, powoli przesuwaj żelazko po tkaninie do momentu, gdy z urządzenia przestanie wyciekać woda lub zacznie wydostawać się para. Ze stopy żelazka zacznie wydobywać się gorąca, brudna woda (ok. 100–150 ml).

 7. Wyłącz generator pary i odczekaj 2 godziny, aż ostygnie.

 8. Zdejmij pokrętełko EASY DE-CALC i wylej wodę do kubka. Ponownie załóż pokrętło EASY DE-CALC i obróć je w prawo, aby je przymocować.

Informacje podane na tej stronie dotyczą następujących modeli: GC9231/02 , GC9550/02 , GC9222/02 , GC9246/02 , GC9241/02 , GC8615/02 , GC8635/02 , GC9540/02 , GC9220/02 , GC9240/02 , GC9245/02 . więcej Mniej

Nie tego szukasz?

Czy udało się nam odpowiedzieć na Twoje pytanie?

Porozmawiaj na czacie z jednym z naszych przedstawicieli!