Konsumenckie
Produkty

Etykieta energetyczna dla odkurzaczy
 

Etykieta energetyczna dla odkurzaczy

Firma Philips stosuje się do regulacji Unii Europejskiej dotyczących energooszczędności odkurzaczy


Wszystko, co trzeba wiedzieć.

 

Unia Europejska wydała dwa rozporządzenia: 665/2013 i 666/2013, określające standardy dotyczące odkurzaczy. Wpływają one na decyzje klientów oraz na sposób, w jaki firma Philips projektuje odkurzacze.
 

Pierwsze rozporządzenie (666/2013):

Począwszy od września 2014 roku, mogą być wprowadzane do obrotu tylko odkurzacze, które spełniają następujące wymagania:


- Mają roczne zużycie energii mniejsze niż 62,0 kWh/rok;

- Mają znamionową moc wejściową mniejszą niż 1 600 W;

- Osiągają wskaźnik zbierania kurzu na dywanie  co najmniej 0,70. Ograniczenie to nie ma zastosowania do odkurzaczy przeznaczonych tylko do podłóg twardych;

- Osiągają wskaźnik zbierania kurzu na podłodze twardej co najmniej 0,95. Ograniczenie to nie ma zastosowania do odkurzaczy przeznaczonych tylko do dywanów.

 

Począwszy od września 2017 roku, mogą być wprowadzane do obrotu tylko odkurzacze, które spełnią następujące wymagania:

 

- Mają roczne zużycie energii mniejsze niż 43,0 kWh/rok;

- Mają znamionową moc wejściowa mniejszą niż 900 W;

- Osiągają wskaźnik zbierania kurzu na dywanie co najmniej 0,75. Ograniczenie to nie ma zastosowania do odkurzaczy przeznaczonych tylko do podłóg twardych;

- Osiągają wskaźnik zbierania kurzu na podłodze twardej co najmniej 0,98. Ograniczenie to nie ma zastosowania do odkurzaczy przeznaczonych tylko do dywanów;

- Reemisja kurzu nie przekracza 1,00 %;

- Poziom mocy akustycznej (głośności) nie przekracza 80 dB(A);

- Jeżeli są wyposażone w wąż, to jest on na tyle trwały, by nadal nadawał się do użytku po 40 000 oscylacji z obciążeniem;

- Żywotność silnika wynosi co najmniej 500 godzin.

 

Drugie rozporządzenie (665/2013):

Od września 2014 r. odkurzacze muszą posiadać etykiety energetyczne. 

 

Etykieta energetyczna daje możliwość porównania tych samych właściwości produktu we wszystkich odkurzaczach, dzięki czemu zakup  jest łatwiejszy.

 

Na etykiecie energetycznej umieszczona jest klasa efektywności energetycznej (wartość podana na górze etykiety, zilustrowana strzałkami), a także 5 dodatkowych parametrów (na dole etykiety). Wartości tych parametrów są określane z wykorzystaniem standardowych metod pomiarów i obliczeń określonych w:


- Rozporządzeniach 665/2013 i 666/2013; 

- Normach EN 60312-1, EN 60704-2-1 i EN 60335-2-2.

Etykieta energetyczna

1) KLASA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ

Klasa efektywności energetycznej to wypadkowa zużycia energii oraz skuteczności odkurzania dywanów i podłóg twardych. Jest oznaczona w skali od A do G i zobrazowana strzałkami w różnych kolorach. Skala rozpoczyna się od litery A, która oznacza urządzenia o najwyższej wydajności.

2) KLASA REEMISJI KURZU

Wskazuje, jak czyste jest powietrze wydmuchiwane przez odkurzacz. Jakość filtrów zastosowanych w odkurzaczu jest jednym z głównych czynników, od których zależy klasa reemisji kurzu. Klasa reemisji kurzu jest oznaczona w skali od A do G, gdzie A oznacza najwyższą klasę.

3) KLASA SKUTECZNOŚCI ODKURZANIA DYWANÓW

Wskazuje klasę skuteczności odkurzania poprzez określenie, jaki procent kurzu został zebrany z dywanu w określonych warunkach testowych.

4) ROCZNE ZUŻYCIE ENERGII  

Wskazuje wartość obliczoną na podstawie 50 odkurzań na powierzchni 87 m2. Rzeczywista wartość zależy od tego, jak odkurzacz jest używany.

5) POZIOM MOCY AKUSTYCZNEJ (dB)

Wskazuje poziom głośności odkurzacza mierzony w decybelach (dB).

6) KLASA SKUTECZNOŚCI ODKURZANIA PODŁÓG TWARDYCH

Wskazuje klasę skuteczności odkurzania poprzez określenie, jaki procent kurzu został zebrany z drewnianej podłogi ze szczelinami w określonych warunkach testowych.

7) KLASA SKUTECZNOŚCI ODKURZANIA

Wskazuje skuteczność odkurzania dywanów i podłóg twardych osobno i jest wyrażona w skali od A do G, gdzie A oznacza najwyższą skuteczność.

Jeżeli etykieta energetyczna określa skuteczność odkurzania na dywanach i na podłogach twardych, to taki odkurzacz należy badać jako odkurzacz uniwersalny.

 

Jeżeli etykieta energetyczna określa skuteczność odkurzania tylko na dywanach, to taki odkurzacz należy badać jako odkurzacz do dywanów. Taki odkurzacz nie nadaje się do odkurzania podłóg twardych przy zastosowaniu dostarczonej ssawki.

 

Jeżeli etykieta energetyczna określa skuteczność odkurzania tylko na podłogach twardych, to taki odkurzacz należy badać jako odkurzacz do podłóg twardych. Taki odkurzacz nie nadaje się do odkurzania dywanów przy zastosowaniu dostarczonej ssawki.

Produkty firmy Philips i ich efektywność


Firma Philips angażuje się w propagowanie zrównoważonego rozwoju poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań. Tworząc nowe, niezwykle skuteczne i energooszczędne odkurzacze, firma Philips udowadnia, że doskonałe efekty odkurzania można osiągnąć nawet przy niewielkiej mocy wejściowej, która przekłada się nie tylko na obniżenie rachunków za prąd, ale także na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

 

Energooszczędne modele odkurzaczy workowych i odkurzaczy bezworkowych firmy Philips zapewniają doskonałą skuteczność sprzątania i najwyższą klasę efektywności energetycznej.

 

Uzyskanie tak świetnych wyników jest możliwe dzięki kluczowym innowacjom w odkurzaczach Philips, które obejmują:

Silniki o wysokiej wydajności

 

Silniki zastosowane w odkurzaczach Philips mają innowacyjną konstrukcję, która potrzebuje mniejszej mocy do uzyskania bardziej efektywnej siły ssania.

Silniki o wysokiej wydajności
Ikona Airflow Max
Ikona PowerCyclone

Kluczowe technologie zapewniające skuteczniejsze oddzielanie kurzu od powietrza

 

AirflowMax to wyjątkowa technologia stosowana w odkurzaczach workowych firmy Philips, która zapewnia równomierne rozwijanie się worka, a co za tym idzie — efektywną moc ssania bez względu na zapełnienie się worka. PowerCyclone to nowoczesna technologia wykorzystywana w odkurzaczach bezworkowych, która umożliwia niezwykle skuteczne oddzielanie kurzu od powietrza, zapewniając efektywną moc ssania przez cały czas.

Nasadki TriActive+ i TriActiveMax

 

Nasadki zaprojektowane z myślą o maksymalnej skuteczności zbierania kurzu przy niższym zużyciu energii.

Nasadka TriActive+
Nasadka TriActiveMax