Konsumenckie
Oświetlenie

Czy dbasz o swoje oczy?

My dbamy. Philips LED

 

Dobry wzrok to podstawa

Aż 80% bodźców z otoczenia odbieramy poprzez zmysł wzroku. Pozostałe - węch, słuch, dotyk oraz smak - zbierają łącznie jedynie 20% danych. Właśnie dlatego jakość naszego życia zależy od tego, jak je widzimy. A widzimy je tak, jak… oświetlimy. 

 

Czy wiesz, że ludzkie oko

potrzebuje z wiekiem coraz więcej światła?

Warto pamiętać, że nie przez całe życie widzimy tak samo. Z wiekiem nasze oko traci część swoich funkcji. Zmienia się percepcja barw czy też postrzeganie przedmiotów. Jednocześnie, z powodu degeneracji plamki żółtej siatkówki, staje się ono bardziej wrażliwe na jaskrawe światło. W podeszłym wieku należy zatem dostosowywać oświetlenie do rosnących potrzeb.

Mocniejsze światło wpłynie pozytywnie zarówno na układ wzrokowy, jak i układ regulujący rytm dobowy. Dostarczenie większej ilości światła może też zrekompensować jego gorsze przyswajanie. Przy wyższym natężeniu światła osoby starsze wciąż mogą widzieć względnie dobrze. 

Kliknij, żeby się dowiedziećMniej informacji
Dobry wzrok to podstawa

Czego oczy nie widzą…

Czy wiesz, że dzięki wymianie oświetlenia na dobrej jakości żarówki LED możesz zminimalizować niedogodności takie jak bóle głowy, zmęczenie i stres?
 

Niskiej jakości żarówki LED wytwarzają niezauważalne dla ludzkiego oka migotanie, które jest bardzo męczące i wywołuje niepożądane symptomy dla naszego zdrowia i samopoczucia.

 

Skąd mamy pewność, że

oświetlenie Philips jest zdrowe i nieszkodliwe dla oczu?

O bezpieczeństwie dla oczu i skóry mówi norma IEC 62471, która nakłada na producentów obowiązek sprawdzenia intensywności promieniowania elektromagnetycznego. Norma wprost opisuje jakie wartości ilości emitowanego światła nie mogą być przekroczone, w przeciwnym wypadku definiuje osiem zagrożeń dla oka i skóry, które mogą być wywołane przez oprawy, które nie spełniają tej normy. Wszystkie źródła i oprawy Philips Lighting spełniają wszelkie obowiązujące normy, w tym normę IEC 62471. Są więc bardzo bezpieczne dla zdrowia i oczu.

Kliknij, żeby się dowiedziećMniej informacji
możliwością przyciemnienia można kontrolować ilość światła

Dlaczego Philips LED?

Zdrowe oczy

Zdrowe oczy
 

Dopasowanie temperatury barwowej

Dopasowanie temperatury barwowej

Energooszczędność

Energooszczędność
 

Odpowiednia ilość światła

Odpowiednia

ilość światła

Energooszczędne i trwałe oświetlenie LED

 

Żarówki LED firmy Philips mają trwałość sięgającą 15 000 godzin, co przy korzystaniu średnio przez 2,7 godziny dziennie oznacza, że wymiana nie będzie konieczna przez 15 lat. Zużywają też około 80% mniej energii niż tradycyjne żarówki, więc na pewno pozwolą zmniejszyć rachunki za energię. 

 

Skąd wiemy, jaka jest żywotność naszych produktów?

Biorąc pod uwagę podawaną przez producentów żywotność diody LED można się zastanawiać, jak się ją sprawdza? Firma Philips Lighting stworzyła do tego celu urządzenie, nazywane „Maszyną czasu“. Przy testach maszyna ta wykorzystuje dwa parametry najsilniej wpływające na żywotność źródła światła: temperaturę i wilgotność. Dzięki ekstremalnemu natężeniu tych niekorzystnych czynników wiadomo dokładnie, jaka jest wytrzymałość danego źródła światła. W laboratoriach fotometrycznych firmy Philips, źródła światła są poddawane także wielu innym testom, takim jak. np. testy na wstrząsy. Do sprzedaży kierowane są wyłącznie produkty, które spełniają wewnętrzne normy firmy Philips, a te – w trosce o zaufanie dla marki, są zawyżone nawet w stosunku do norm UE.

Kliknij, żeby się dowiedziećMniej informacji
Energooszczędne i trwałe oświetlenie LED

Jakość to nie wszystko?
Jak dobrać ilość światła


Zasadą, którą należy zapamiętać, jest stosowanie wysokiego poziomu natężenia oświetlenia podczas pracy i zajęć wymagających skupienia uwagi. Oświetlona powinna być przede wszystkim płaszczyzna robocza, np. biurko w pokoju do pracy czy blat w kuchni. Wówczas zostaje zapewniona wysoka wydolność wzrokowa. Warto stosować źródła światła z regulacją natężenia, pozwalającą skuteczniej dostosowywać natężenie do wykonywanych czynności lub zmieniających się z wiekiem potrzeb.

 

Korzystając ze źródeł światła LED z możliwością przyciemnienia można kontrolować ilość światła, co pozwala uzyskać idealny nastrój. 

Jak dobrać
odpowiednie światło do różnych aktywności?

Temperatura barwowa wyrażana jest w Kelwinach (K). Określa ona zarówno światło naturalne, jak i sztuczne. Przykładowo czyste, błękitne niebo ma ok. 10 000 K (barwa zimna), a zachód słońca - 2000 K (barwa ciepła). Im wyższa temperatura barwowa, tym chłodniejsza biel, a im mniej Kelwinów, tym światło jest cieplejsze. Określenie temperatury barwowej pozwala zatem dobrać światło odpowiednio do różnych aktywności.
Barwa ciepła

Temperatura barwowa poniżej 3300 K. Miękkie, ciepłe światło, uspokaja i relaksuje. Najlepiej komponuje się z wnętrzami klasycznymi. Najczęściej wykorzystywana w domu, w strefach wypoczynku (salon, sypialnia)
Więcej informacjiMniej informacji
Barwa neutralna

Temperatura barwowa od 3300 K- 5300 K. Światło lekko chłodne, pobudzające – nadające się doskonale do stref pracy czy wymagających aktywności, pobudzenia. Dobrze komponuje się z wnętrzami nowoczesnymi (oddaje kontrast czerń/biel). Współgra również z akcentami metalowymi czy szklanymi. Stosowana głównie w biurach (działa pobudzająco).
Więcej informacjiMniej informacji

Barwa chłodna

Temperatura barwowa powyżej 5300 K. Światło zimne, białe. Najbardziej zbliżone do naturalnego w słoneczny, bezchmurny dzień. Barwa silnie pobudzająca, wykorzystywana w oświetleniu powierzchni przemysłowych czy handlowych.

Więcej informacjiMniej informacji
Jedna żarówka, trzy ustawienia oświetlenia?

Prawda czy fałsz?
Mity o oświetleniu LED

Światło LED jest niskiej jakości
 

Nieprawda. To, jak dobrze światło żarówki oddaje kolory w porównaniu ze światłem dziennym, określa „wskaźnik oddawania barw” (CRI). Wskaźnik CRI żarówki LED świecącej  białym światłem powinien wynosić co najmniej 80 podczas gdy wskaźnik CRI światła dziennego wynosi 100. Wskaźnik CRI dla żarówek LED jest cały czas ulepszany, dzięki czemu są one idealnym rozwiązaniem do coraz większej liczby zastosowań.

Prawda czy fałsz?Mniej informacji

Żarówki LED potrzebują czasu na rozgrzanie się

Nieprawda. W odróżnieniu od świetlówek, które czasami włączają się powoli lub czasem migają, żarówki LED dają pełny strumień świetlny niemal natychmiast po włączeniu. Można je też częściej niż świetlówki włączać i wyłączać bez obawy o skrócenie ich trwałości.

Prawda czy fałsz?Mniej informacji

Wszystkie żarówki LED świecą jaskrawym białym światłem

Pierwsze żarówki LED świeciły jaskrawym białym światłem, gdyż był to najefektywniejszy sposób używania ich. Ale dziś oferują najróżnorodniejsze „odcienie bieli” od ciepłego żółtego po chłodny błękit. Należy zwrócić uwagę na oznaczenie „odcienia bieli” na opakowaniu

Prawda czy fałsz?Mniej informacji

Polecane produkty