Pierwszy showroom
Philips w Warszawie

Nowe miejsce na mapie światła 

Z radością informujemy, że otworzyliśmy nasz pierwszy showroom z oświetleniem w Polsce. Zlokalizowany w Warszawie, na terenie Defabryki (Duchnicka 3), idealnie wpisuje się w postindustrialną przestrzeń, która inspiruje i eksponuje wzornictwo na najwyższym poziomie.

 

Co ważne, Showroom Philips Lighting nie jest kolejnym salonem oświetleniowym, a miejscem, w którym możemy doświadczyć światła jako zjawiska.

Obejrzyj relację z otwarcia:
Otwarcie Philips Showroom

- Historia firmy Philips Lighting jest spleciona z historią światła – powiedział podczas otwarcia Bogdan Rogala, prezes Philips Lighting. - Zaczęła się ona w 1879 roku, kiedy bracia Philips poznali Thomasa Edisona i zafascynowani jego wynalazkiem – lampą żarową - postanowili finansować dalsze badania odkrywcy. Dzisiaj, po niemal 140 latach od tej chwili, otwieramy showroom, w którym można zobaczyć to, co z tej wspólnej historii wyniknęło i jednocześnie podpatrzyć, jaki będzie jej ciąg dalszy.

 

Światło to piękno
 

Showroom Philips Lighting jest nie tylko pierwszym tego typu miejscem w Polsce, ale i jedyną taką przestrzenią marki w Europie. Inteligentne rozwiązania marki Philips, widowiskowe modele włoskiej pracowni Luceplan czy minimalistyczne projekty belgijskiego Modulara: w jednym miejscu zgromadzone zostały lampy nagrodzone i wyróżnione na najważniejszych konkursach w branży, takich, jak: iF DESIGN AWARD, Red Dot Awards czy Compasso d’Oro.

Światło to technologia
 

Philips Lighting jest inicjatorem i motorem napędowym rewolucji LED, która nie tylko pozwoliła na oszczędności energetyczne, ale też “uwolniła” światło w procesie projektowania. Technologia LED zapewnia coraz większą swobodę projektantom. W Showroom Philips Lighting te nowoczesne rozwiązania widzimy na każdym kroku. Multimedialne panele Luminous Textile, modułowa struktura Synapse czy dosłownie – lampy bez żarówek (LED zintegrowany z oprawą).

Showroom Warszawa

Światło to fenomen

 

Żarówka tradycyjna czy dioda LED? Świetlówka czy może halogen? Jaka barwa światła, moc i natężenie? Wybór odpowiedniego oświetlenia nie jest łatwy. Idealnie byłoby móc “doświadczyć światła”, jeszcze przed instalacją w warunkach domowych. Właśnie dlatego w Showroomie znajduje się Lighting Aplication Center (LAC) – strefa, w której każdy może samodzielnie przetestować i dobrać optymalne parametry świetlne, a przy okazji sprawdzić możliwości Philips Hue.

Przeczytaj też…

 • Oświetlenie sypialni – zapewnij sobie zasłużony wypoczynek!

  Oświetlenie sypialni – zapewnij sobie zasłużony wypoczynek!

  Dowiedz się, jak zaprojektować oświetlenie sypialni w sposób, który pozytywnie wpłynie na czas spędzony na wypoczynku w niej.

 • Oświetlenie małej kuchni – o czym musisz pamiętać?

  Oświetlenie małej kuchni – o czym musisz pamiętać?

  Poprawne zaprojektowanie oświetlenia małej kuchni to duże wyzwanie. Dowiedz się, o czym musisz pamiętać!

 • Migotanie żarówek LED – fakty i mity

  Migotanie żarówek LED – fakty i mity

  Na temat wpływu migotania żarówek LED na zdrowie powstało wiele mitów. Sprawdź, które z nich są prawdziwe!

 • Jakie są najważniejsze zalety oświetlenia LED?

  Jakie są najważniejsze zalety oświetlenia LED?

  Poznaj najważniejsze zalety oświetlenia LED i dowiedz się, czym charakteryzują się najnowsze systemy oświetleniowe!

 • Jak światło LED wpływa na zdrowie?

  Jak światło LED wpływa na zdrowie?

  Sprawdź, czy światło LED wpływa na zdrowie i dowiedz się, o czym trzeba pamiętać wybierając rozwiązania z zakresu oświetlenia!

 • Czy żarówki LED wpływają na oczy i wzrok?

  Czy żarówki LED wpływają na oczy i wzrok?

  Wpływ żarówek LED na wzrok to szeroko dyskutowany temat. Dowiedz się, czym powinno charakteryzować się bezpieczne dla oczu oświetlenie LED!

 • Czy oświetlenie wpływa na samopoczucie?

  Czy oświetlenie wpływa na samopoczucie?

  Oświetlenie może wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie, efektywność pracy oraz zdrowie. Dowiedz się, jak wybrać optymalne rozwiązanie!

 • Baw się światłem z Philips HUE!

  Baw się światłem z Philips HUE!

  System Hue to innowacyjny system oświetlenia bezprzewodowego. Sprawdź, jakie daje możliwości!

 • Światło znad głowy

  Światło znad głowy

  Oświetlenie sufitowe stanowi główne źródło światła w naszym domu. Odpowiednio zaplanowane i zamontowane, nawet w długie zimowe wieczory pozwoli nam cieszyć się jasnym, przyjemnym światłem w całym domu.

 • Jakie wybrać oświetlenie LED - 3 najważniejsze wskazówki

  Jakie wybrać oświetlenie LED - 3 najważniejsze wskazówki

  Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze oświetlenia LED, aby nie zawieść swoich oczekiwań. Zapraszamy!