1
Showroom

Rozjaśnij swoje cztery kąty - inteligentnie, oszczędnie, wygodnie

Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Rozjaśnij swoje cztery kąty - inteligentnie, oszczędnie, wygodnie

Obecnie nikt nie ma wątpliwości co do tego, że taki element jak oświetlenie jest w domu absolutnie niezbędny. Nie pamiętamy już czasów, gdy elektryczność dopiero raczkowała, a jedynym źródłem światła w domu były świece. Na całe szczęście, dzięki prężnemu rozwojowi nowoczesnych technologii, posiadamy bezproblemowy dostęp do niesłychanie wygodnych rozwiązań na miarę XXI wieku. Warto pochylić się nad nimi przez chwilę, bowiem wiele im zawdzięczamy. Jaką rolę odgrywa oświetlenie? Jak je wykorzystać we własnych czterech kątach, aby było funkcjonalnie, oszczędnie i estetycznie? Sprawdźmy to wspólnie!

Jaką rolę pełni oświetlenie w domu?

 

Oświetlenie w domu pełni kilka zasadniczych funkcji. Po pierwsze, gdy na zewnątrz zapada zmrok, dzięki niemu nie musimy błądzić po omacku w domowych wnętrzach. Odpowiednio dobrane oświetlenie pozwala nam dalej funkcjonować, niezależnie od tego, czy planujemy uczyć się, czytać dobrą książkę dla relaksu, przygotowywać posiłek czy oddawać wspólnej zabawie z dziećmi.

Światło w domowych pomieszczeniach zapewnia nam jednak nie tylko wygodę, ale też (albo i przede wszystkim!) bezpieczeństwo. Oczywiście nie możemy zapomnieć o funkcji dekoracyjnej. Dzięki grze światła możemy optycznie pomniejszyć i ocieplić dużą, surową przestrzeń lub też powiększyć tę niewielkich rozmiarów. Możemy też wyeksponować najbardziej atrakcyjne elementy danego pomieszczenia, jednocześnie nieco ukrywając w cieniu to, co chcemy ukryć.

Oświetlenie LED w domu – stawiamy na nowoczesność

 

Dzięki dobrze dobranemu oświetleniu możemy zdecydowanie podnieść jakość codziennych czynności, takich jak np. posiłek przy wspólnym stole, rodzinny seans filmowy czy wspomniana już zabawa z dziećmi. Dlaczego to takie ważne?

 

Światło ma ogromną moc sprawczą. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale wpływa ono na nasze samopoczucie (może wprawiać w przyjemny nastrój, uspokajać, pobudzać do działania), efektywność pracy i nauki, odbiór (pozytywny lub negatywny) tego, co widzimy. Jak to się ma do wspólnych posiłków? I o tym nie każdy wie, ale właściwe oświetlenie jadalni oraz samych potraw może znacznie podnieść atrakcyjność ich wyglądu, a co za tym idzie, zbudować niepowtarzalną atmosferę i zachęcić do jedzenia.

 

Doskonałym przykładem światła, które naprawdę wiele może, są lampy LED-owe domu. O ich zaletach można by się rozpisywać bez końca, ale przytoczmy pokrótce najważniejsze fakty. Żarówki LED-owe w domu to przede wszystkim ogromna oszczędność ze względu na to, iż są one bardzo efektywne i trwałe. Przeciętny czas ich pracy jest średnio 10 razy dłuższy od czasu pracy żarówki halogenowej i około 25 razy dłuższy od czasu pracy zwykłej żarówki. Co to oznacza w praktyce? To, że lampy LED-owe posłużą nam niezawodnie nawet od 5 do 7 lat, a nawet dłużej. Cenionym na świecie producentem nowoczesnych źródeł i opraw LED-owych jest Philips. Jego produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania i niezawodnością.

 

Oświetlenie domu LED ma też to do siebie, że nie gaśnie nagle, ale stopniowo traci jasność po określonym przez producenta czasie. LED to wybór wysoce ekologiczny, gdyż do produkcji tego rodzaju lamp nie używa się niebezpiecznych dla środowiska substancji.

Oświetlenie zewnętrzne domu

 

Oświetlenie domu na zewnątrz jest równie istotne, jak w jego wnętrzu. W tym wypadku także niezawodnie sprawdzają się nowoczesne rozwiązania w postaci lamp LED-owych. Oświetlenie domu zewnętrzne jest niezbędne ze względu na bezpieczeństwo. Chroni np. przed potknięciem się na schodach, ale jest też swoistym straszakiem na złodziei, którzy nie zbliżą się już tak chętnie do domu dobrze oświetlonego, co do tego pogrążonego w całkowitych ciemnościach.

 

Naturalnie i w tym przypadku oświetlenie pełni funkcję dekoracyjną oraz uprzyjemnia pobyt na zewnątrz, np. na balkonie czy tarasie, w czasie przyjemnych, wiosennych i letnich wieczorów. Podsumowując – nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, światło pełni w naszym życiu niezwykle ważną rolę i wpływa na absolutnie każdy jego aspekt. Warto wobec tego przyjrzeć się bliżej domowemu oświetleniu i jeżeli zachodzi taka potrzeba, wymienić je na to wyjątkowo wygodne i energooszczędne.

Przeczytaj też…

 • Jak dobrać moc żarówek LED do pomieszczenia? Nasze porady

  Jak dobrać moc żarówek LED do pomieszczenia? Nasze porady

  To pytanie jest tylko z pozoru proste. Odpowiedź na nie zależy od kilku czynników, takich jak typ powierzchni, którą oświetlamy, przeznaczenie punktu oświetleniowego, czy wreszcie rodzaj żarówek, których będziemy używać.

 • Nie wiesz jakie żarówki wybrać? Sprawdź nasze porady!

  Nie wiesz jakie żarówki wybrać? Sprawdź nasze porady!

  Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań zapewniających oświetlenie w naszym domu. Tradycyjne żarówki żarowe, choć są już w odwrocie, wciąż możemy spotkać na sklepowych półkach.

 • Jakie wybrać oświetlenie LED - 3 najważniejsze wskazówki

  Jakie wybrać oświetlenie LED - 3 najważniejsze wskazówki

  Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze oświetlenia LED, aby nie zawieść swoich oczekiwań. Zapraszamy!

 • Jakie są najważniejsze zalety oświetlenia LED?

  Jakie są najważniejsze zalety oświetlenia LED?

  Poznaj najważniejsze zalety oświetlenia LED i dowiedz się, czym charakteryzują się najnowsze systemy oświetleniowe!

 • Rozjaśnij swoje cztery kąty

  Rozjaśnij swoje cztery kąty

  Obecnie nikt nie ma wątpliwości co do tego, że taki element jak oświetlenie jest w domu absolutnie niezbędny. Nie pamiętamy już czasów, gdy elektryczność dopiero raczkowała, a jedynym źródłem światła w domu były świece.

 • Producent Oświetlenia LED

  Producent Oświetlenia LED

  Oświetlenie LED zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Na rynku można znaleźć oferty wielu producentów oświetlenia.

 • Baw się światłem z Philips HUE!

  Baw się światłem z Philips HUE!

  System Hue to innowacyjny system oświetlenia bezprzewodowego. Sprawdź, jakie daje możliwości!

 • Czy oświetlenie wpływa na samopoczucie?

  Czy oświetlenie wpływa na samopoczucie?

  Oświetlenie może wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie, efektywność pracy oraz zdrowie. Dowiedz się, jak wybrać optymalne rozwiązanie!

 • Czy żarówki LED wpływają na oczy i wzrok?

  Czy żarówki LED wpływają na oczy i wzrok?

  Wpływ żarówek LED na wzrok to szeroko dyskutowany temat. Dowiedz się, czym powinno charakteryzować się bezpieczne dla oczu oświetlenie LED!

 • Jak światło LED wpływa na zdrowie?

  Jak światło LED wpływa na zdrowie?

  Sprawdź, czy światło LED wpływa na zdrowie i dowiedz się, o czym trzeba pamiętać wybierając rozwiązania z zakresu oświetlenia!