1
Showroom

Philips – Twój zaufany producent oświetlenia LED

Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Philips – Twój zaufany producent oświetlenia LED

Oświetlenie LED zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Na rynku można znaleźć oferty wielu producentów oświetlenia. Różni się ona ceną, jakością oraz innowacyjnością. Wybór może wydawać się trudny. Dlatego warto postawić na producenta żarówek LED, który ma doświadczenie i jest pionierem technologicznym. Te warunki najlepiej spełnia marka Philips.

 

Kiedy myślimy o najbardziej zaawansowanych technologiach oświetleniowych, takich jak zintegrowane inteligentne systemy, którymi możemy sterować za pomocą smartfona, musimy wiedzieć, że takie innowacje nie powstałyby bez dziesiątek lat wspomnianego już doświadczenia. Za najnowocześniejszymi energooszczędnymi rozwiązaniami stoi producent, który światłem zajmuje się już od 125 lat.

Jak Philips zaczął produkować oświetlenie?


Ojciec Frederik Philips i syn Gerard zaczęli w 1891 roku swój biznes od produkcji lamp żarowych. Mottem, które im przyświecało, było to, aby wyprodukować dla każdego opłacalne i niezawodne żarówki. I choć holenderska marka znana później była z wielu innych innowacyjnych rozwiązań, takich jak kaseta magnetofonowa czy płyta CD, warto pamiętać, że firma zaczęła swoją karierę właśnie jako producent oświetlenia. Od tego czasu wprowadza na rynek kolejne przełomowe rozwiązania.

Philips od początku był w awangardzie technologicznej. Już w 1918 roku wprowadził pierwszą lampę rentgenowską. W tamtym czasie zdjęcia RTG były prawdziwą nowością. Podobnie jak radio i telewizja. Prace nad przekazywaniem sygnały TV firma rozpoczęła już w 1925 roku, czyli trzy lata przed pierwszą na świecie transmisją sygnału telewizyjnego.

 

Ale w historii holenderskiego producenta oświetlenia jest również wątek polski. Dość wcześnie, bo już w 1922 roku, firma weszła do naszego kraju jako współudziałowiec warszawskiej Fabryki Lampek Elektrycznych (od 1928 roku znana jako Polskie Zakłady Philips SA). Produkowano w niej nie tylko żarówki, ale i lampy radiowe. Niestety, po klęsce Powstania Warszawskiego, maszyny zostały wywiezione do Niemiec i Austrii, a sama firma w 1947 roku została znacjonalizowana.

 

Wśród przełomowych produktów wprowadzonych na rynek przez firmę Philips znajduje się m.in. elektryczna maszynka do golenia (1939), ale ogromne znaczenie dla kultury XX wieku miały dwa inne wynalazki. Mowa oczywiście o kasecie magnetofonowej i płycie CD. Pierwsza z nich ujrzała światło dzienne w 1963 roku i była symbolem oraz narzędziem młodzieżowej rewolucji kulturalnej. Technologia CD, z której do dziś korzystamy, to z kolei rok 1982 i wspólny patent z japońskim SONY.

W ostatnich latach koncern postanowił się jednak skupić na tym, od czego zaczynał. W 2013 roku sprzedał dział zajmujący się produkcją elektroniki i skoncentrował się na oświetleniu oraz aparaturze medycznej. Dzięki temu wrócił do korzeni i teraz wdraża najnowocześniejsze rozwiązania jako producent oświetlenia LED. W tym obszarze również stworzył wiele przełomowych technologii. Philips jest m.in. właścicielem patentu na LED-owy zamiennik 60-watowej żarówki, stworzył system CityTouch, który pozwala zarządzać oświetleniem LED oraz zbudował najbardziej energooszczędne źródło LED-owe na świecie.

Producent oświetlenia z szeroką ofertą

 

Szeroka gama najwyższej jakości produktów daleko wykracza poza standardowy asortyment oświetleniowy. Philips, jak przystało na wyznaczającego trendy producenta oświetlenia LED, ma w swojej ofercie nie tylko standardowe żarówki.

 

Najlepszym przykładem są żarówki LED pracujące w systemie HUE. Dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć, tzw. Internetu Rzeczy (Internet-of-Things), można sterować jasnością żarówki przy pomocy tabletu lub smartfona – nie wstając nawet z kanapy. Można też ustawić automatyczny harmonogram pracy. Inną ciekawą funkcją żarówek LED działających w tym systemie jest geofencing.

 

Oświetlenie zostanie automatycznie wyłączone, jeśli będziemy wychodzić z domu. W ten sposób technologia służy nie tylko wygodzie, ale pozwala oszczędzać energię.

Przeczytaj też…

 • Jak dobrać moc żarówek LED do pomieszczenia? Nasze porady

  Jak dobrać moc żarówek LED do pomieszczenia? Nasze porady

  To pytanie jest tylko z pozoru proste. Odpowiedź na nie zależy od kilku czynników, takich jak typ powierzchni, którą oświetlamy, przeznaczenie punktu oświetleniowego, czy wreszcie rodzaj żarówek, których będziemy używać.

 • Nie wiesz jakie żarówki wybrać? Sprawdź nasze porady!

  Nie wiesz jakie żarówki wybrać? Sprawdź nasze porady!

  Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań zapewniających oświetlenie w naszym domu. Tradycyjne żarówki żarowe, choć są już w odwrocie, wciąż możemy spotkać na sklepowych półkach.

 • Jakie wybrać oświetlenie LED - 3 najważniejsze wskazówki

  Jakie wybrać oświetlenie LED - 3 najważniejsze wskazówki

  Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze oświetlenia LED, aby nie zawieść swoich oczekiwań. Zapraszamy!

 • Jakie są najważniejsze zalety oświetlenia LED?

  Jakie są najważniejsze zalety oświetlenia LED?

  Poznaj najważniejsze zalety oświetlenia LED i dowiedz się, czym charakteryzują się najnowsze systemy oświetleniowe!

 • Rozjaśnij swoje cztery kąty

  Rozjaśnij swoje cztery kąty

  Obecnie nikt nie ma wątpliwości co do tego, że taki element jak oświetlenie jest w domu absolutnie niezbędny. Nie pamiętamy już czasów, gdy elektryczność dopiero raczkowała, a jedynym źródłem światła w domu były świece.

 • Producent Oświetlenia LED

  Producent Oświetlenia LED

  Oświetlenie LED zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Na rynku można znaleźć oferty wielu producentów oświetlenia.

 • Baw się światłem z Philips HUE!

  Baw się światłem z Philips HUE!

  System Hue to innowacyjny system oświetlenia bezprzewodowego. Sprawdź, jakie daje możliwości!

 • Czy oświetlenie wpływa na samopoczucie?

  Czy oświetlenie wpływa na samopoczucie?

  Oświetlenie może wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie, efektywność pracy oraz zdrowie. Dowiedz się, jak wybrać optymalne rozwiązanie!

 • Czy żarówki LED wpływają na oczy i wzrok?

  Czy żarówki LED wpływają na oczy i wzrok?

  Wpływ żarówek LED na wzrok to szeroko dyskutowany temat. Dowiedz się, czym powinno charakteryzować się bezpieczne dla oczu oświetlenie LED!

 • Jak światło LED wpływa na zdrowie?

  Jak światło LED wpływa na zdrowie?

  Sprawdź, czy światło LED wpływa na zdrowie i dowiedz się, o czym trzeba pamiętać wybierając rozwiązania z zakresu oświetlenia!