1
Produkty

Philips AVENT - Milk allergies
Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Alergie na mleko

Choć zdarza się to bardzo rzadko, egzema, kolka, wymioty i utrata wagi mogą być skutkiem alergii na mleko. Taka sytuacja może być niezwykle trudna dla Ciebie jako mamy. Poniżej znajduje się kilka przydatnych informacji, które pomogą Ci sobie z nią poradzić — jeśli jednak podejrzewasz, że dziecko może mieć alergię na mleko, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Philips AVENT - Milk allergies

Objawy:

  • problemy skórne
  • wymioty
  • chroniczna biegunka
  • kolka
  • ból brzucha
  • niewielki przyrost wagi
  • utrata wagi
  • słabnący wzrost

Dzieci karmione mieszanką

Niektóre niemowlęta mogą mieć alergię na białka zawarte w mieszankach dla niemowląt. Jeśli Twój lekarz zdecyduje, że to właśnie może być przyczyną dolegliwości u dziecka, może zalecić podanie dziecku specjalistycznej mieszanki w celu sprawdzenia, czy objawy alergii nie ustąpią.

Hydrolizowana mieszanka dla niemowląt

Białko mleka w tego rodzaju mieszankach zostaje rozbite na znacznie mniejsze cząstki, co pozwala uniknąć reakcji alergicznych. Mieszanki te zwykle charakteryzują się nietypowym smakiem — młodsze dzieci akceptują je całkiem szybko, starsze jednak mogą mieć pewne opory.

Mieszanka aminokwasowa dla niemowląt

Jeśli po wprowadzeniu hydrolizowanej mieszanki dla niemowląt nie występuje zauważalna poprawa i złagodzenie reakcji alergicznych, warto wypróbować mieszankę aminokwasową.

Mieszanka sojowa

Mieszanki sojowe nie zawierają mleka, nie zaleca się jednak ich wprowadzania przed ukończeniem przez dziecko szóstego miesiąca życia, ponieważ mleko sojowe ma wyższą zawartość fitoestrogenów i może powodować problemy natury hormonalnej, szczególnie w przypadku mniejszych dzieci.

Aby mieć pewność, że Twoje dziecko otrzymuje w mleku wszystkie składniki odżywcze konieczne do optymalnego wzrostu i rozwoju, należy zasięgnąć porady dyplomowanego dietetyka.

Niemowlęta karmione piersią

Przypadki alergii dziecięcych na pokarm matki są skrajnie rzadkie. Jednakże, jeśli uważasz, że alergia na pokarm może stanowić przyczynę dolegliwości u Twojego dziecka, możesz spróbować wykluczyć określone pokarmy ze swojej diety. Jeśli planujesz ograniczyć pokarmy takie, jak ryby, mięso, określone warzywa lub owoce, możesz zastąpić większość z nich pokarmami z tych samych kategorii. Jeśli jednak chcesz wykluczyć ze swojej diety mleko i produkty mleczne, niezbędne będzie przyjmowanie przez Ciebie suplementów diety zawierających wapń (1250–1350 mg dziennie).

Tę kwestię także należy omówić z dyplomowanym dietetykiem, aby mieć pewność, że Twoja dieta pozostaje odpowiednio odżywcza zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka.

Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent


Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent, które są pełne porad, promocji i ofert przydatnych na każdym etapie ciąży oraz rozwoju Twojego dziecka.

 

Zapisz się bezpłatnie

Podobne produkty

Powiązane porady

Sterylizacja artykułów do karmienia dzieci

Sterylizacja artykułów do karmienia dzieci

Przejście od karmienia piersią do karmienia butelką

Przejście od karmienia piersią do karmienia butelką