1
Produkty

Philips AVENT - Advice for Bottle feeding
Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Porady dotyczące karmienia butelką

Philips AVENT - Advice for bottle feeding

Pozycje ułatwiające karmienie butelką

Podobnie, jak w przypadku karmienia piersią, istnieją pewne pozycje, które sprawdzą się lepiej podczas karmienia butelką.

Trzymanie dziecka i butelki

Trzymaj dziecko na kolanach blisko siebie w na wpół pionowej pozycji, abyś mogła utrzymywać z nim kontakt wzrokowy. W razie potrzeby połóż sobie na kolanach poduszkę, aby dziecko znalazło się wyżej.

  • Twoje dziecko będzie chętniej jadło z butelki, jeśli będziesz do niego mówić i się uśmiechać
  •  Przechyl butelkę w taki sposób, aby jej szyjka i smoczek wypełniły się mlekiem, a następnie delikatnie umieść smoczek w buzi dziecka — w ten sposób dziecko uniknie połykania pęcherzyków powietrza, które mogą powodować wzdęcia
  • Jeśli dziecko zdaje się być niespokojne podczas karmienia, przyczyną mogą być wzdęcia — spróbuj delikatnie pocierać plecki dziecka, aby zachęcić je do odbicia
  • Postaraj się wyrobić w sobie nawyk polegający na odczekaniu do momentu, gdy dziecku odbije się w połowie karmienia oraz po jego zakończeniu. Dzięki temu zmniejszasz prawdopodobieństwo ulewania się dziecku.

Zmieniaj strony

Tak, jak podczas karmienia piersią, zmieniaj stronę, po której trzymasz dziecko. Dzięki temu oczy i kark Twojego dziecka będą się rozwijać symetrycznie. Spróbuj zmieniać stronę po połowie karmienia, gdy dziecku się odbije. Zmieniając w ten sposób strony od samego początku zmniejszasz prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko będzie miało jedną preferowaną stronę.

Chwyt spod pachy

Chwyt spod pachy stanowi dobry wybór w przypadku mam po cesarskim cięciu oraz mam bliźniaków. Połóż sobie na kolanach poduszkę, na której oprzesz dziecko.

Wybór właściwego smoczka

To ważne, aby wybrać dla dziecka smoczek z otworem we właściwym rozmiarze. Dostępne są smoczki o wolnym, średnim i szybkim wypływie.

  • Noworodki potrzebują zwykle miękkich smoczków o wolnym wypływie
  • Jeśli Twojemu dziecku opróżnienie butelki zajmuje wiele czasu lub jeśli dziecko rezygnuje z dalszego jedzenia w połowie porcji, otwór w smoczku może być za mały — spróbuj zmienić smoczek na inny, o średnim przepływie.
  • Jeśli Twoje dziecko sprawia wrażenie, jakby nie nadążało przełykać mleka, może to oznaczać, że otwór w smoczku jest zbyt duży
  • Możesz wypróbować smoczki o zróżnicowanym wypływie, dzięki którym można uzyskać zarówno wolny, średni, jak i szybki wypływ

Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent


Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent, które są pełne porad, promocji i ofert przydatnych na każdym etapie ciąży oraz rozwoju Twojego dziecka.

 

Zapisz się bezpłatnie

Podobne produkty

Powiązane porady

Przygotowanie pokarmu w butelce dla dziecka

Przygotowanie pokarmu w butelce dla dziecka

Sterylizacja artykułów do karmienia dzieci

Sterylizacja artykułów do karmienia dzieci