1
Produkty

Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Przechowywanie odciągniętego pokarmu

Zapewnij świeżość odciągniętego pokarmu, przechowując go w wysterylizowanych butelkach do karmienia. Wszystkie butelki Philips AVENT są wyposażone w bezpieczne zamknięcia, które gwarantują świeżość pokarmu i znacznie ułatwiają jego przechowywanie. 

Jak długo odciągnięty pokarm nadaje się do podania dziecku?

Odciągnięte mleko można przechowywać w lodówce przez maksymalnie 24 godziny lub w zamrażarce przez maksymalnie 3 miesiące. Staraj się stawiać pokarm na półce lodówki, a nie na jej drzwiach, aby zapewnić mu stałą temperaturę.

Po rozmrożeniu pokarm można przechowywać w lodówce do 12 godzin. Można także korzystać z jednorazowych pojemników do przechowywania pokarmu, w takim jednak przypadku należy pamiętać o oznaczaniu pojemników datą odciągnięcia.

Nie korzystaj z mikrofalówki

Nie należy korzystać z mikrofalówki do rozmrażania lub podgrzewania odciągniętego pokarmu, ponieważ pokarm może podgrzać się nierównomiernie i poparzyć dziecko.

Zaleca się wylewanie wszelkich resztek pokarmu pozostałych w butelce po każdym karmieniu dziecka.

Philips AVENT - Storing expressed milk

Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent


Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent, które są pełne porad, promocji i ofert przydatnych na każdym etapie ciąży oraz rozwoju Twojego dziecka.

 

Zapisz się bezpłatnie

Podobne produkty

Powiązane porady

Korzyści wynikające z odciągania pokarmu

Korzyści wynikające z odciągania pokarmu

Przejście od karmienia piersią do karmienia butelką

Przejście od karmienia piersią do karmienia butelką