1
Produkty

Philips AVENT - Continuing to breastfeed
Register

Subscribe to our newsletter

Dalsze karmienie piersią

Jeśli przez pierwszych sześć miesięcy życia Twoje dziecko było przez Ciebie karmione wyłącznie piersią, a Ty nie planujesz jeszcze tego zmieniać, to możesz spodziewać się, że wytwarzany przez Ciebie pokarm zmieni się, podobnie jak Twoje piersi.

Philips AVENT - Continuing to breastfeed

Rozmiar Twoich piersi pozostanie taki sam w okresie od miesiąca do sześciu miesięcy od rozpoczęcia karmienia, jednak pomiędzy szóstym i dziewiątym miesiącem ilość tkanki piersi znacznie się zmniejszy, nawet jeśli ilość wytwarzanego mleka zmniejszy się tylko nieznacznie.

Do momentu, gdy minie 15 miesięcy od rozpoczęcia karmienia (laktacji), Twoje piersi powrócą do swojego pierwotnego rozmiaru sprzed ciąży.

Z biegiem czasu, gdy Twoje dziecko zacznie spożywać więcej pokarmów stałych, zapotrzebowanie na pokarm matki spadnie, przez co w naturalny sposób zmniejszy się także jego produkcja.

Opróżnianie piersi

Choć w przypadku większości dzieci piersi nie muszą zostać opróżnione w celu zaspokojenia głodu maleństwa, to nadal zaleca się przeprowadzanie tej czynności. Pomaga to zapobiegać występowaniu komplikacji, zablokowanych kanalików mlecznych powodujących ból oraz stanów zapalnych.

Karmienie na żądanie

Jeśli Twoje dziecko rośnie w normalnym tempie, nie musisz martwić się o przestrzeganie sztywnych harmonogramów karmienia piersią. Twoje dziecko poinformuje Cię, gdy nadejdzie czas karmienia, a także da Ci znać, czy dla potrzeb jednego posiłku wystarczy mu pokarm z jednej, czy też z dwóch piersi.

Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent


Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent, które są pełne porad, promocji i ofert przydatnych na każdym etapie ciąży oraz rozwoju Twojego dziecka.

 

Zapisz się bezpłatnie

Podobne produkty

Powiązane porady

Przejście od karmienia piersią do karmienia butelką

Przejście od karmienia piersią do karmienia butelką

Zalety karmienia piersią

Zalety karmienia piersią