1
Produkty

Philips AVENT - Is my baby getting enough milk?
Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Czy zapewniam swojemu dziecku wystarczająco dużo pokarmu?

Większość matek jest w stanie wykarmić swoje dzieci piersią i wytworzyć wystarczająco wiele pokarmu dla swoich niemowląt. Może jednak być trudno zmierzyć, ile mleka wypija dziecko na każdy z posiłków. Poniżej opisaliśmy kilka prostych znaków, dzięki którym będziesz wiedzieć, czy Twoje dziecko jest dobrze odżywione:

  • Twoje dziecko chwyta i prawidłowo zasysa pierś
  • Twoje dziecko je co najmniej 6 do 8 razy w ciągu każdej doby
  • Twoja pociecha jest aktywna i czujna, gdy nie śpi, a po jedzeniu jest zadowolona
  • Częste zmiany pieluszek

Niemowlęta często tracą na wadze po narodzinach, jednak karmione piersią zwykle odzyskują wagę urodzeniową po około 2 tygodniach od narodzin, po czym powinny zacząć przybierać ok. 120–220 gramów tygodniowo. Przyrost wagi może odbywać się gwałtownie, lepiej więc nie ważyć dziecka zbyt często.

Jeśli Twoje dziecko miało niską wagę urodzeniową (poniżej 2500 gramów) lub jeśli miałaś trudny poród, poproś pracownika służby zdrowia o pomoc w ustaleniu harmonogramu karmień i sprawdzaniu jego wagi w pierwszych tygodniach życia.

Philips AVENT - Is my baby getting enough milk?

Pamiętaj, że informacje zawarte w niniejszych artykułach mają jedynie charakter ogólnych porad i w żadnym razie nie powinny zastępować profesjonalnej porady medycznej. Jeśli Ty, Twoja rodzina lub Twoje dziecko cierpicie na schorzenia, macie symptomy o ostrym i długotrwałym przebiegu lub jeśli potrzebujecie konkretnej porady medycznej, skorzystajcie z pomocy lekarskiej. Firma Philips AVENT nie ponosi odpowiedzialności za jakiegokolwiek rodzaju szkody wynikające z korzystania z informacji zawartych na tej stronie.

Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent


Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent, które są pełne porad, promocji i ofert przydatnych na każdym etapie ciąży oraz rozwoju Twojego dziecka.

 

Zapisz się bezpłatnie

Podobne produkty

Powiązane porady

Karmienie piersią w miejscach publicznych

Karmienie piersią w miejscach publicznych

Dalsze karmienie piersią

Dalsze karmienie piersią