1
Produkty

Philips AVENT - Teething: your baby's first teeth
Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Ząbkowanie: pierwsze ząbki dziecka

Pierwsze zęby Twojego dziecka zaczynają się rozwijać jeszcze przed jego narodzinami. Gdy Twój maluch będzie mieć od sześciu do dziewięciu miesięcy, zęby zaczną przebijać się przez dziąsła.

Philips AVENT - Teething: your baby's first teeth

Pierwszy ząb Twojego dziecka najprawdopodobniej pojawi się w środkowej części dolnej szczęki. Następnie wyrżnie się reszta przednich dolnych zębów, górne przednie zęby, a następnie górne i dolne siekacze po obu stronach szczęki. Pełne uzębienie dziecka, czyli 20 zębów, powinno pojawić się w wieku 2½ roku.

Niektóre niemowlęta wykazują  niewiele objawów ząbkowania, podczas gdy dla innych jest to bardzo bolesne doświadczenie. W okresie, gdy Twoje maleństwo ząbkuje, dziąsła mogą stać się zaczerwienione, a jeden policzek może się zarumienić. Twoje dziecko może także ślinić się oraz często gryźć i żuć przedmioty lub po prostu być niespokojne. Nie masz jednak powodu do obaw, istnieje wiele sposobów na to, aby ułatwić Twojemu dziecku ząbkowanie.

Wskazówki dotyczące ząbkowania dziecka

  • Bardzo często przytulaj swoje dziecko, aby pomóc mu poczuć się lepiej
  • Może okazać się przydatne podanie dziecku czegoś twardego do żucia
  • Gryzaki, które można schłodzić w lodówce mogą okazać się szczególnie przydatne w kojeniu bólu
  • Żele na ząbkowanie, zawierające działające lokalnie środki znieczulające, mogą przynosić pewną ulgę w bólu dziąseł (jednak nie należy podawać ich niemowlętom poniżej czwartego miesiąca życia)
  • Paracetamol w postaci zawiesiny bez cukru, stworzony specjalnie z myślą o niemowlętach i dzieciach, także może pomóc — pamiętaj jednak, aby zawsze postępować zgodnie z instrukcjami odnoszącymi się do wieku Twojego dziecka

Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent


Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości od Philips Avent, które są pełne porad, promocji i ofert przydatnych na każdym etapie ciąży oraz rozwoju Twojego dziecka.

 

Zapisz się bezpłatnie

Podobne produkty

Powiązane porady

Najważniejsze wskazówki dotyczące ułatwiania dziecku zasypiania

Najważniejsze wskazówki dotyczące ułatwiania dziecku zasypiania

Wskazówki dotyczące posiłków dla starszych dzieci

Wskazówki dotyczące posiłków dla starszych dzieci