1
Artykuły

30 lat specjalistycznej wiedzy AVENT

Przez te wszystkie lata nauczyliśmy się od niemowląt przywiązywać dużą wagę do małych detali – takich jak miękka, przyjemna faktura smoczka do karmienia, dzięki której bardziej przypomina on dziecku pierś mamy, bądź unikalny, anatomiczny kształt smoczka do uspokajania.

 

W 1984 r. świeżo upieczeni rodzice Edward i Celia Atkin napotkali na trudności związane z karmieniem butelką. Smoczki były zbyt długie, twarde i cienkie, a wąskie butelki trudno było napełnić i łatwo przewrócić. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu z dziedziny wzornictwa i produkcji, Edward całkowicie przeprojektował smoczek i butelkę do karmienia, dając w ten sposób początek butelkom AVENT, które cieszą się uznaniem i zaufaniem milionów rodziców na całym świecie!

 

Najpierw zaprojektował butelkę, która dzięki szerszej szyjce była nie tylko łatwiejsza do napełnienia, ale również wygodniejsza w trzymaniu i użytkowaniu. Jednak prawdziwym przełomem okazał się dopiero nowy kształt smoczka. Wiedza zdobyta podczas wieloletniej pracy w należącej do ojca fabryce gumy umożliwiła Edwardowi stworzenie pierwszego na świecie smoczka silikonowego całkowicie pozbawionego smaku i zapachu, dzięki któremu karmienie niemowląt stało się łatwiejsze i przyjemniejsze. Wraz z wprowadzeniem na rynek w 1984 r. zaprojektowane przez Edwarda butelki i smoczki AVENT wyznaczyły nowe standardy karmienia noworodków, kładąc nacisk na możliwie najbliższy naturze kształt oraz unikalny system odprowadzania powietrza o klinicznie potwierdzonej skuteczności w redukcji częstości występowania kolek u noworodków.

 

Również dziś produkty Philips AVENT wyróżnia przywiązanie do najdrobniejszych detali. Od 1984 r. uważnie wsłuchując się w głos matek, lekarzy i położnych, opracowujemy inspirowane naturą produkty, które dbają o dobre samopoczucie dzieci i spełniają oczekiwania rodziców.


Na przestrzeni swojej trzydziestoletniej historii firma Philips AVENT konsekwentnie poszerzała swoją ofertę, wprowadzając na rynek szereg innowacyjnych produktów, takich jak:

 

  • Pierwsza butelka do karmienia o klinicznie potwierdzonych właściwościach w zakresie łagodzenia kolki (butelka Philips AVENT Classic)
  • Pierwszy elektryczny sterylizator parowy
  • Pierwszy ręczny laktator o klinicznie potwierdzonej wydajności identycznej z laktatorami elektrycznymi
  • Pierwsza niechirurgiczna metoda korekcji wklęsłych brodawek (Philips AVENT Niplette)

 

W Philips AVENT jesteśmy niezwykle dumni z naszych brytyjskich tradycji – 80% naszych produktów wytwarzanych jest w Wielkiej Brytanii, w zakładach produkcyjnych w Glemsford w hrabstwie Suffolk. Nasze produkty są rekomendowane przez lekarzy, chwalone przez matki i cieszą się międzynarodowym uznaniem. Od 1984 r. sprzedaliśmy ponad 100 milionów butelek do karmienia niemowląt i zdobyliśmy szereg wyróżnień przyznawanych przez czasopisma dla rodziców z całego świata.

 

Należy pamiętać, że informacje zawarte w artykule mają wyłącznie charakter ogólny i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Jeśli u Ciebie, członka Twojej rodziny lub Twojego dziecka występują nasilone lub utrzymujące się objawy lub schorzenia, bądź jeśli zachodzi potrzeba zasięgnięcia konkretnej porady lekarskiej, skorzystaj z pomocy medycznej. Philips AVENT nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikające z wykorzystania informacji zamieszczonych na niniejszej witrynie internetowej.