1
uGrow

3 pozycje do wygodnego karmienia butelką


Karmienie butelką, 0-3 miesiące

Register

Subscribe to our newsletter

Co zrobić, by karmienie było wygodne zarówno dla ciebie, jak i dla dziecka? Oto najpopularniejsze pozycje do karmienia butelką, które warto mieć w swoim repertuarze.

Wszechstronna pozycja klasyczna

Pozycja klasyczna jest znana i lubiana, ponieważ zarówno rodzic, jak i dziecko przyjmują swobodną pozycję.

 

Jak to się robi? Umieść dziecko w zgięciu swojej ręki. Ramieniem podtrzymując mu głowę, przechyl tułów dziecka tak, aby było lekko odchylone do tyłu. Zanim zaczniesz karmienie upewnij się, że broda jest odchylona od klatki piersiowej.

 

Pogromca ulewania: pozycja siedząca

Podpierając dziecko do siedzenia pozwalamy działać grawitacji, która zapobiega ulewaniu.

Jak to się robi? Posadź sobie dziecko na kolanach w wyprostowanej pozycji, opierając jego bok o swoją klatkę piersiową. Stosuj tę pozycję, gdy dziecko skończy kilka miesięcy.

 

Twórca więzi: pozycja z ugiętymi nogami

Czas karmienia butelką można również wykorzystać na to, by się lepiej poznać. Stosując tę pozycję dostaniesz w prezencie trochę dodatkowego czasu twarzą w twarz ze swoim maluchem.

Jak to się robi? Usiądź na kanapie lub na podłodze z nogami ugiętymi pod kątem 45 stopni. Następnie połóż sobie dziecko na kolanach tak, aby było zwrócone w twoją stronę, a jego stopy opierały się o twój brzuch. Nie zapomnij również o oparciu dla swoich pleców!

 

Gotowi, do startu, smacznego!

Kiedy już zajmiesz wygodną pozycję przechyl butelkę tak, aby mleko całkowicie wypełniło smoczek. W ten sposób do brzucha dziecka przedostanie się mniej powietrza wywołującego bolesne gazy.

 

Przyjemnego karmienia!

Dowiedz sie wiecej

Pobierz aplikację uGrow Philips Avent

Poznaj aplikację uGrow


Pierwsza medyczna aplikacja monitorująca rozwój dziecka. Pomaga zrozumieć zachowania Twojego malucha i zaplanować rytm dnia.

Rodzicielstwo. Nie ma prostego przepisu, ale jest zespół wsparcia

Potrzebujesz bezpłatnych, spersonalizowanych porad i zniżek dostarczanych na Twój adres e-mail?
Ikona skrzynki pocztowej