W jaki sposób odpowiednia butelka dla niemowląt może ograniczyć kolkę?


Butelki i smoczki dla niemowląt

Kolka to zagadka, która zaskakuje rodziców na całym świecie. Choć nie ma sposobu, aby całkowicie ją wyeliminować (jest tymczasowa i normalna), wybór rodzaju butelki dla niemowląt może pomóc ograniczyć dolegliwości u dziecka.

Historia kolki

Zanim wkroczymy do świata butelek dla niemowląt, skupmy się przez chwilę na kolce. Oto, co wiemy: kolka to tymczasowy okres nieukojonego płaczu u zdrowych dzieci, który z reguły zaczyna się od 2 tygodnia i trwa do 3–4 miesiąca życia. Diagnoza jest następująca: kolka jest normalna. Wszystkie dzieci przez to przechodzą!

 

Karmienie butelkami antykolkowymi

Co wspólnego ma kolka z karmieniem butelką? Cóż, nawet jeśli nieukojony płacz jest dobrze znanym okresem wczesnego rozwoju dziecka, u różnych dzieci może on mieć różne przyczyny.

 

Jednym z elementów, które mogą wywołać kolkę, jest niedojrzały układ trawienny (wszak mówimy o prawdziwych maluchach) oraz powietrze w brzuszku.

 

Należy na to zwrócić szczególną uwagę w przypadku karmienia butelką, ponieważ dzieci karmione w ten sposób mogą mieć kolkę nieco wcześniej niż dzieci karmione piersią. Jaka jest tego przyczyna? Podczas ssania smoczka dziecko może przypadkowo zasysać powietrze, które powoduje uczucie dyskomfortu.

 

Diabeł tkwi w szczegółach

Jak zatem możesz pomóc swojemu maluszkowi, jeśli podejrzewasz, że podczas karmienia butelką zasysa również powietrze?

 

Nie można zmienić sposobu, w jaki dziecko naturalnie pije z butelki, ale można ulepszyć konstrukcję butelki. Dlatego umieściliśmy w smoczku wyjątkowy zaworek, który wygina się, gdy dziecko ssie, co zapobiega powstawaniu podciśnienia i kieruje powietrze w kierunku dna butelki. Tym sposobem zatrzymuje powietrze w butelce daleko od brzuszka dziecka — pomaga to ograniczyć powstawanie gazów, ulewanie i odbijanie.

 

Badania wykazały, że ta antykolkowa konstrukcja naprawdę pomaga, jeśli chodzi o poczucie komfortu dziecka podczas karmienia i po nim. Badanie obserwacyjne na 145 zdrowych, urodzonych w terminie dzieciach w wieku od 2 do 6 tygodni, przeprowadzone przez ośrodek Childhood Nutrition Research Centre w Londynie, wykazało, że dzieci, które były karmione antykolkową butelką dla niemowląt Philips Avent, rzadziej cierpiały z powodu kolki niż te karmione zwykłą butelką. 

 

Ponadto dzieci karmione antykolkową butelką dla niemowląt Philips Avent krócej były rozdrażnione, szczególnie w nocy, w porównaniu z dziećmi, które karmiono zwykłą butelką.

 

Możliwe, że nie uda Ci się całkowicie wyeliminować kolki (jest tymczasowa i normalna), jednak możesz pomóc ograniczyć występowanie jej objawów, używając butelki dla niemowląt, która została zaprojektowana specjalnie w tym celu. Dzięki temu dziecko rzadziej będzie miało czkawkę podczas posiłków.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych butelkach i smoczkach dla niemowląt? Kliknij tutaj, aby poznać ofertę produktów.

Dowiedz sie wiecej

Oferta butelek dla niemowląt Philips Avent Natural

Poznaj wszystkie butelki i smoczki dla niemowląt ›

Pobierz aplikację uGrow Philips Avent

Poznaj aplikację uGrow


Pierwsza medyczna aplikacja monitorująca rozwój dziecka. Pomaga zrozumieć zachowania Twojego malucha i zaplanować rytm dnia.

Rodzicielstwo. Nie ma prostego przepisu, ale jest zespół wsparcia

Potrzebujesz bezpłatnych, spersonalizowanych porad i zniżek dostarczanych na Twój adres e-mail?
Ikona skrzynki pocztowej