1
Produkty

Philips AVENT - Feeding your baby on the go
Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Karmienie poza domem

Czy odczuwasz potrzebę spędzania większej ilości czasu poza domem? Czy denerwujesz się na myśl o karmieniu piersią w miejscu publicznym lub zastanawiasz się, z jakiego wyposażenia korzystać przy karmieniu butelką? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak zadowolić dziecko poza domem:

Philips AVENT - Feeding your baby on the go

Karmisz piersią? Te przedmioty pomogą Ci zachować pewność siebie w miejscu publicznym:

• Biustonosz do karmienia

Odpowiednio dopasowany biustonosz do karmienia zapewni Ci wsparcie i osłonę, pozwalając na odsłonięcie jednego sutka na raz.

• Osłona do karmienia

Jeśli czujesz się skrępowana podczas karmienia w miejscu publicznym, osłona do karmienia piersią może okazać się bardzo pomocna. Postaraj się zawiązać chustę muślinową, szal lub kocyk do karmienia wokół szyi i ramion — materiał powinien sprawić, że poczujesz się mniej odsłonięta.

• Koszulki do karmienia

Koszulki do karmienia posiadają płaty materiału, które można dyskretnie odpiąć, ułatwiając dziecku przyssanie się do piersi. Innym prostym rozwiązaniem jest noszenie dwóch elastycznych koszulek bez rękawów. W momencie karmienia podciągnij jedną koszulkę w górę, a drugą opuść w dół, tak aby zapewnić sobie osłonę.

Karmisz z butelki? Oto co może Ci się przydać:

• Wcześniej odmierzona mieszanka mleka w proszku i czyste butelki

Napełnij czystą butelkę odpowiednia ilością wody, tak aby była gotowa do wymieszania i podania. (Przygotowane butelki z mieszanką mleka w proszku wytrzymują tylko jedną godzinę w temperaturze pokojowej). Możesz również zabrać ze sobą puszki z mieszanką gotową do spożycia oraz czyste butelki.

• Izolowana torba „tote” lub torba chłodząca

Jeśli planujesz wyjście na cały dzień, włóż do swojej torby pojemniki z lodem. Butelki z mlekiem matki zachowują świeżość przez sześć godzin w temperaturze pokojowej, ale jeśli są stale chłodzone, mogą wytrzymać cały dzień.

Jesteś gotowa poznać podstawy przechowywania odciągniętego mleka? Obejrzyj przygotowane przez nas nagranie tutaj.

Pamiętaj, że informacje zawarte w niniejszych artykułach mają jedynie charakter ogólnych porad i w żadnym razie nie powinny zastępować profesjonalnej porady medycznej. Jeśli Ty, Twoja rodzina lub Twoje dziecko cierpicie na schorzenia, macie symptomy o ostrym i długotrwałym przebiegu lub jeśli potrzebujecie konkretnej porady medycznej, skorzystajcie z pomocy lekarskiej. Firma Philips AVENT nie ponosi odpowiedzialności za jakiegokolwiek rodzaju szkody wynikające z korzystania z informacji zawartych na tej stronie.

Podobne produkty

Powiązane porady

Przejście od karmienia piersią do karmienia butelką

Przejście od karmienia piersią do karmienia butelką