1
Produkty

Philips AVENT - Feeding your baby on the go
Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Karmienie poza domem

Czy odczuwasz potrzebę spędzania większej ilości czasu poza domem? Czy denerwujesz się na myśl o karmieniu piersią w miejscu publicznym lub zastanawiasz się, z jakiego wyposażenia korzystać przy karmieniu butelką? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak zadowolić dziecko poza domem:

Philips AVENT - Feeding your baby on the go

Karmisz piersią? Te przedmioty pomogą Ci zachować pewność siebie w miejscu publicznym:

• Biustonosz do karmienia

Odpowiednio dopasowany biustonosz do karmienia zapewni Ci wsparcie i osłonę, pozwalając na odsłonięcie jednego sutka na raz.

• Osłona do karmienia

Jeśli czujesz się skrępowana podczas karmienia w miejscu publicznym, osłona do karmienia piersią może okazać się bardzo pomocna. Postaraj się zawiązać chustę muślinową, szal lub kocyk do karmienia wokół szyi i ramion — materiał powinien sprawić, że poczujesz się mniej odsłonięta.

• Koszulki do karmienia

Koszulki do karmienia posiadają płaty materiału, które można dyskretnie odpiąć, ułatwiając dziecku przyssanie się do piersi. Innym prostym rozwiązaniem jest noszenie dwóch elastycznych koszulek bez rękawów. W momencie karmienia podciągnij jedną koszulkę w górę, a drugą opuść w dół, tak aby zapewnić sobie osłonę.

Karmisz z butelki? Oto co może Ci się przydać:

• Wcześniej odmierzona mieszanka mleka w proszku i czyste butelki

Napełnij czystą butelkę odpowiednia ilością wody, tak aby była gotowa do wymieszania i podania. (Przygotowane butelki z mieszanką mleka w proszku wytrzymują tylko jedną godzinę w temperaturze pokojowej). Możesz również zabrać ze sobą puszki z mieszanką gotową do spożycia oraz czyste butelki.

• Izolowana torba „tote” lub torba chłodząca

Jeśli planujesz wyjście na cały dzień, włóż do swojej torby pojemniki z lodem. Butelki z mlekiem matki zachowują świeżość przez sześć godzin w temperaturze pokojowej, ale jeśli są stale chłodzone, mogą wytrzymać cały dzień.

Jesteś gotowa poznać podstawy przechowywania odciągniętego mleka? Obejrzyj przygotowane przez nas nagranie tutaj.

Pamiętaj, że informacje zawarte w niniejszych artykułach mają jedynie charakter ogólnych porad i w żadnym razie nie powinny zastępować profesjonalnej porady medycznej. Jeśli Ty, Twoja rodzina lub Twoje dziecko cierpicie na schorzenia, macie symptomy o ostrym i długotrwałym przebiegu lub jeśli potrzebujecie konkretnej porady medycznej, skorzystajcie z pomocy lekarskiej. Firma Philips AVENT nie ponosi odpowiedzialności za jakiegokolwiek rodzaju szkody wynikające z korzystania z informacji zawartych na tej stronie.

Podobne produkty

Powiązane porady

Właściwe odżywianie podczas karmienia piersią

Właściwe odżywianie podczas karmienia piersią

Przejście od karmienia piersią do karmienia butelką

Przejście od karmienia piersią do karmienia butelką