1
Produkty

Philips AVENT - Comforting your baby
Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Wygoda dla dziecka

Ząbkowanie, kolka oraz zmiany w harmonogramie snu mogą niepokoić i denerwować Twoje dziecko. Na szczęście, dzięki naszym prostym rozwiązaniom, możesz w łatwy sposób pomóc swojemu bobasowi.

Philips AVENT - Comforting your baby

Przytulanie

Przytul dziecko do siebie, mów do niego spokojnym głosem i delikatnie głaskaj je po plecach. Dzieci uwielbiają się przytulać i często chcą po prostu być blisko Ciebie.

Spokojne dźwięki

Czy nagłe, głośne dźwięki denerwują Twoje dziecko? Wypróbuj niezmienny, stały dźwięk, tak zwany „biały szum”, aby wyeliminować niechciany zgiełk. Łagodne warkotanie można uzyskać, włączając wentylator, odkręcając wodę pod prysznicem lub odtwarzając dźwięki z aplikacji. Popularny jest dźwięk bicia serca, przypominający dziecku pobyt w łonie matki.

Ruch

Dzieci uwielbiają ruch i czasem niewielka jego ilość może w znaczący sposób pomóc dziecku się zrelaksować. Spróbuj pochodzić z dzieckiem w kółko, powozić je w wózku spacerowym lub zabierz dziecko na przejażdżkę samochodem.

Ssanie

Ssanie to wypróbowana metoda uspakajania, w której nie ma znaczenia, czy dziecko ssie pierś, butelkę, paluszki czy smoczka. Należy jednak pamiętać, aby nie przekarmiać dziecka, co mogłoby wywołać bóle brzucha i zwiększony niepokój.

Ulga podczas ząbkowania

Jeśli Twoje dziecko ślini się bardziej niż zwykle, być może zaczęło ono odczuwać ból wywoływany ząbkowaniem. W takiej sytuacji pewną ulgę może przynieść dziecku gryzaczek lub masaż dziąseł.

Jeśli Twoje dziecko ma kiepski dzień, być może czeka Cię nieprzespana noc. W tym miejscu znajdziesz pomocne wskazówki odnośnie zachęcania dziecka do snu.

Pamiętaj, że informacje zawarte w niniejszych artykułach mają jedynie charakter ogólnych porad i w żadnym razie nie powinny zastępować profesjonalnej porady medycznej. Jeśli Ty, Twoja rodzina lub Twoje dziecko cierpicie na schorzenia, macie symptomy o ostrym i długotrwałym przebiegu lub jeśli potrzebujecie konkretnej porady medycznej, skorzystajcie z pomocy lekarskiej. Firma Philips AVENT nie ponosi odpowiedzialności za jakiegokolwiek rodzaju szkody wynikające z korzystania z informacji zawartych na tej stronie.

Podobne produkty

Powiązane porady

Dziecięce alergie pokarmowe

Dziecięce alergie pokarmowe

Sterylizacja artykułów do karmienia dzieci

Sterylizacja artykułów do karmienia dzieci