1
Produkty

Philips AVENT - Drinking like a grown up
Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Picie w „dorosły” sposób

Wzmacnianie więzi z dzieckiem podczas karmienia piersią lub butelką sprawiało Ci przyjemność, lecz już niedługo doświadczysz nowej radosnej sytuacji — zobaczysz jak Twoje dziecko pije samodzielnie. Większość dzieci jest gotowa na ten kamień milowy około szóstego miesiąca życia. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak ułatwić dziecku pierwsze łyczki:

Philips AVENT - Drinking like a grown up

Jaki kubeczek?

Smoczki butelek dla dzieci są miękkie, więc zacznij od kubka niekapka z miękkim ustnikiem lub od kubeczka ze słomką, tak aby dziecko poczuło znajomą teksturę.

Wypróbuj wodę

Jeśli Twoje maleństwo odczuwa pragnienie pomiędzy karmieniami, zaproponuj mu wodę z niekapka lub z kubeczka ze słomką. Jeśli zaczynasz wprowadzać stałe pokarmy, razem z posiłkami podawaj dziecku kubeczek wody.

Stopniowo przechodź na otwarty kubeczek

Zamień kubek niekapek na otwarty kubeczek, jak tylko dziecko będzie sobie w stanie z nim poradzić — około dwóch lat lub niedługo potem. Celem tej zamiany jest powstrzymanie maleństwa przed „ssaniem” kubeczka, co może doprowadzić do zmiany położenia języka i zębów.

Zanim się obejrzysz, będziecie razem wznosić toasty z okazji sukcesów Twojego dziecka!

Karmienie piersią można kontynuować jeszcze długo po tym, jak dziecko zacznie korzystać z kubeczka. Więcej informacji na temat karmienia piersią po szóstym miesiącu znajdziesz tutaj.

Pamiętaj, że informacje zawarte w niniejszych artykułach mają jedynie charakter ogólnych porad i w żadnym razie nie powinny zastępować profesjonalnej porady medycznej. Jeśli Ty, Twoja rodzina lub Twoje dziecko cierpicie na schorzenia, macie symptomy o ostrym i długotrwałym przebiegu lub jeśli potrzebujecie konkretnej porady medycznej, skorzystajcie z pomocy lekarskiej. Firma Philips AVENT nie ponosi odpowiedzialności za jakiegokolwiek rodzaju szkody wynikające z korzystania z informacji zawartych na tej stronie.

Podobne produkty

Powiązane porady

Wprowadzanie pokarmów stałych

Wprowadzanie pokarmów stałych

Przepisy na dania dla niemowląt i starszych dzieci

Przepisy na dania dla niemowląt i starszych dzieci