1
Produkty

Philips AVENT - Nesting and preparing for your baby
Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Syndrom gniazda i przygotowania na pojawienie się dziecka

Czy odczuwasz potrzebę przygotowania przytulnego miejsca dla swojego maleństwa? Budzi się w tobie tzw. syndrom wicia gniazda. Jeśli jesteś gotowa na zakupy i rozpoczęcie dekorowania, warto zastosować się do poniższych rad.

Philips AVENT - Nesting and preparing for your baby

Pomysły na wymarzone otoczenie

Pomysłów dekoratorskich oraz schematu kolorów warto poszukać w sklepie Pinterest. Jeśli zakupiłaś górę magazynów wnętrzarskich i czasopism dla mam, możesz także ułożyć kolaż nastrojowo-emocjonalny.

Stoły do przewijania i potrzebna przestrzeń

Dzieci są malutkie, ale potrzebują wielu rzeczy! Stosy pieluszek, ściereczki do odbijania, dodatkowe kocyki, kaftaniki i kombinezony muszą się gdzieś pomieścić. Oprócz szafek i komódek, warto pomyśleć o doposażeniu mieszkania w stół do przewijania, kołyskę i łóżeczko. Wybór jest ogromny. Zapytaj znajomych i rodzinę o wskazówki, które pomogły im urządzić pokój dziecka.

Standardy bezpieczeństwa

Warto zapoznać się z ocenami i opiniami na temat sprzętów, które znajdą się w Twoim domu. Dowiedz się, czy produkt nie został wycofany w przypadku mebli używanych, ponieważ standardy bezpieczeństwa z czasem ulegają zmianie. Dla przykładu, łóżeczka z opuszczanymi bokami i dekoracyjne ochraniacze szczebelków mogą stwarzać ryzyko uduszenia.  

Nie przenoś ciężkich przedmiotów

Podczas ciąży stawy i więzadła rozluźniają się, umożliwiając poród, co oznacza, że staniesz się bardziej podatna na obrażenia — zwłaszcza dolnych partii pleców i kolan. Dlatego dźwiganie ciężarów trzeba zostawić innym.

Farby nietoksyczne

W Twoim domu nie może być miejsca dla szkodliwych oparów farb i barwników, dlatego warto poszukać kolorów, które są nietoksyczne i nie zawierają chemikaliów.

Lista zakupów

Jeśli zastanawiasz się, czy masz wszystko czego Ci potrzeba, tutaj możesz zapoznać się z naszą listą podstawowych produktów

Pamiętaj, że informacje zawarte w niniejszych artykułach mają jedynie charakter ogólnych porad i w żadnym razie nie powinny zastępować profesjonalnej porady medycznej. Jeśli Ty, Twoja rodzina lub Twoje dziecko cierpicie na schorzenia, macie symptomy o ostrym i długotrwałym przebiegu lub jeśli potrzebujecie konkretnej porady medycznej, skorzystajcie z pomocy lekarskiej. Firma Philips AVENT nie ponosi odpowiedzialności za jakiegokolwiek rodzaju szkody wynikające z korzystania z informacji zawartych na tej stronie.

Podobne produkty

Powiązane porady

Korzyści wynikające z odciągania pokarmu

Korzyści wynikające z odciągania pokarmu