1
Produkty

Philips AVENT - Thinking about breastfeeding
Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu

Rozmyślania na temat karmienia piersią

Na tym etapie ciąży naturalnym jest, że wyobrażasz sobie, jak to będzie, gdy już przywieziesz maleństwo do domu i jak będziesz o nie dbać.

Philips AVENT - Thinking about breastfeeding

Dlaczego warto wybrać karmienie piersią?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie piersią z kilku powodów:

 • Mleko matki dostarcza wszystkich składników odżywczych, których niemowlak potrzebuje do zdrowego rozwoju.
 • Przeciwciała, które przekazujesz dziecku wraz z mlekiem, ochronią je przed biegunką, zapaleniem płuc i innymi chorobami dziecięcymi.
 • Karmienie piersią pomoże Ci szybciej wrócić do wagi sprzed ciąży.
 • Karmienie piersią obniża ryzyko zachorowania na raka piersi i jajników.

Rozpoczęcie karmienia piersią

Początki karmienia mogą stanowić problem — pielęgniarki, konsultanci laktacyjni i przyjaciele na pewno pomogą Ci się z nim uporać. Jeśli zdecydujesz się na karmienie piersią, zapoznaj się z poniższymi poradami, które nieco ułatwią Ci sprostanie temu zadaniu.

 • Ułóż się wygodnie
  Załóż wygodny biustonosz dla karmiących piersią wraz z wkładkami — mogą okazać się niepotrzebne, ale warto je mieć, tak na wszelki wypadek. Możesz pomyśleć również o specjalnej poduszce do karmienia, który zapewni Ci wygodną pozycję.
 • Rozpocznij wcześnie i rób to często
  Aby karmienie piersią odniosło pożądany skutek, Światowa Organizacja Zdrowia zaleca rozpoczęcie karmienia w ciągu godziny od narodzin dziecka i początkowo tak często, jak dziecko się tego domaga, w dzień oraz w nocy.

 • Pamiętaj, że masz wybór
  Karmienie piersią nie oznacza całkowitego poświęcenia. Jeśli przygotowujesz się do powrotu do pracy, możesz odciągać pokarm i dalej karmić piersią, kiedy jesteś ze swoim dzieckiem.

Pamiętaj, że informacje zawarte w niniejszych artykułach mają jedynie charakter ogólnych porad i w żadnym razie nie powinny zastępować profesjonalnej porady medycznej. Jeśli Ty, Twoja rodzina lub Twoje dziecko cierpicie na schorzenia, macie symptomy o ostrym i długotrwałym przebiegu lub jeśli potrzebujecie konkretnej porady medycznej, skorzystajcie z pomocy lekarskiej. Firma Philips AVENT nie ponosi odpowiedzialności za jakiegokolwiek rodzaju szkody wynikające z korzystania z informacji zawartych na tej stronie.

Podobne produkty

Powiązane porady

Alergie na mleko

Alergie na mleko