1
Produkty

Zjedzenie jabłka każdego dnia pomaga w wybielaniu zębów

Dieta to klucz


Życie bywa bardzo absorbujące. I możesz łatwo zapomnieć o tym, że niektóre drobne wybory, których dokonujesz każdego dnia, mogą mieć wpływ na stan zdrowia jamy ustnej. Szczególnie jedzenie może w dużym stopniu wpływać na zdrowie, funkcjonowanie i wygląd naszych zębów i dziąseł. Ważną rolę odgrywa również codzienna higiena jamy ustnej.
one-apple-a-day

Zawsze zachowuj umiar


Jedzenie i picie to główne czynniki wpływające na zdrowie jamy ustnej. Słodkie i kwaśne potrawy osłabiają szkliwo zębów, co może prowadzić do powstania próchnicy lub ubytków. Czerwone wino, kawa, herbata i napoje gazowane są kuszące, ale należy spożywać je z umiarem.

Wybielaj zęby w naturalny sposób


Na szczęście mamy też dobre wiadomości. Istnieje wiele rodzajów żywności, które mogą pomóc w naturalny sposób wybielić zęby, a przy tym są równie smaczne jak niezdrowe jedzenie. Jabłka, ananasy, rodzynki, ser, orzechy, truskawki i brokuły pomagają w utrzymaniu pięknego, zdrowego uśmiechu i są bardzo smaczne (jeśli tylko nie będziesz jeść ich równocześnie).
Jak wybielić zęby przy użyciu szczoteczki Philips Sonicare

Kiedy szczotkować zęby


Ważne jest, aby myć zęby dwa razy dziennie, za każdym razem przez co najmniej dwie minuty. Spowoduje to usunięcie osadu zbierającego się na zębach w ciągu dnia, co pomoże zminimalizować przebarwienia. Użycie szczoteczki do zębów Philips Sonicare to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie czasu przeznaczonego na szczotkowanie zębów.