1
Produkty

 
 
 
 
 
 
 
 
Dowiedz się więcej
na temat wrażliwych zębów

Na czym polega wrażliwość zębów?

Co powoduje wrażliwość zębów?

Jak można leczyć wrażliwość zębów?

Na czym polega wrażliwość zębów?


Czy kiedykolwiek przechodziły Cię dreszcze podczas jedzenia lodów? Jeśli tak, możesz mieć wrażliwe zęby. Oznacza to, że szkliwo zęba jest cieńsze i odsłania znajdujący się pod nim nerw. Nadwrażliwość zębiny — bo taka jest prawidłowa nazwa tej dolegliwości — dotyka jedną na osiem dorosłych osób.

Objawy wskazujące, że możesz mieć wrażliwe zęby


Głównym objawem wrażliwych zębów jest nieprzyjemne odczucie podczas jedzenia i picia określonych potraw i napojów. Osoby z wrażliwymi zębami często odczuwają ból podczas jedzenia lodów i innych zimnych potraw, picia gorących napojów, takich jak herbata i kawa, a czasami podczas jedzenia potraw słodkich i kwaśnych. Nieprzyjemne może być również szczotkowanie zębów i czyszczenie przestrzeni międzyzębowych.

Co powoduje wrażliwość zębów?


Zewnętrzna warstwa szkliwa na zębie może ścierać się z różnych przyczyn, takich jak zbyt energiczne szczotkowane, choroby dziąseł, zaawansowana płytka nazębna, zgrzytanie zębami, używanie wybielającej pasty do zębów i kwaśnego płynu do płukania ust, a nawet wadliwe plomby. Zidentyfikowanie przyczyny wrażliwości zębów jest pierwszym krokiem do rozwiązania tego problemu.

Jak można leczyć wrażliwość zębów?


Dobra wiadomość — wrażliwe zęby można leczyć. Jeśli zbyt mocno szczotkujesz zęby, wypróbuj elektryczną szczoteczkę do zębów Philips Sonicare. Jeśli masz problemy z dziąsłami lub zaawansowaną płytkę nazębną, dokładniej szczotkuj zęby i dziąsła. Warto również zmienić płyn do płukania ust i pastę do zębów na neutralne, a w przypadku zgrzytania zębami spać ze specjalną osłoną na dziąsła. Wszelkie zmiany czynności związanych z higieną jamy ustnej konsultuj ze swoim dentystą.