1
Pielęgnacja skóry

Wrażliwa skóra?

Sprawdź, jak należy pielęgnowac skórę skłonną do podrażnień.

Wrażliwa skóra sprawia, że pielęgnacja staje się koszmarem? Oto nasze sprawdzone porady, dzięki którym rozprawisz się z jesiennymi podrażnieniami.

1. Zwracaj uwagę na składniki kosmetyków pielęgnacyjnych.

Czy wybrane przez Ciebie produkty są wystarczająco delikatne dla skóry? W przypadku wrażliwej skóry bardzo dobrym wyborem są produkty hipoalergiczne, ponieważ witamina E i prowitamina B5 doskonale ją nawilżają. Jeśli chcesz odżywić i zmiękczyć skórę, zwróć uwagę na olej kokosowy, aloes i rumianek.

2. Zachowaj nawilżenie.

Wszyscy wiemy, że woda jest źródłem życia. Tak samo jest w przypadku skóry. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste mycie może być dla skóry wrażliwej tak samo szkodliwe, jak mycie zbyt rzadkie. Dlatego zalecamy mycie twarzy dwa razy dziennie w celu jej oczyszczenia i odetkania porów, a następnie nałożenie kremu nawilżającego w ciągu trzech minut, aby zachować nawilżenie.

3. Przeanalizuj swój styl życia.

Stres? Problemy ze snem? Zbyt wysoka temperatura? Wszystkie te czynniki mogą powodować podrażnienia skóry. Pozostawaj w cieniu, gdy świeci jesienne słońce, i nie spędzaj zbyt wiele czasu w wannie pełnej gorącej wody (nawet w trakcie chłodnych wieczorów). Palenie sprawia, że jeszcze trudniej utrzymać wrażliwą skórę w idealnym stanie.

4. Przestrzegaj właściwej diety.

Zdrowe odżywianie to ważny aspekt Twojego stylu życia. Orzechy, nasiona, warzywa i tłuste ryby pomagają zwalczyć suchość skóry, a picie dużej ilości wody nie tylko pomaga w nawilżeniu skóry, ale również wypłukuje toksyny z organizmu.

5. Zainwestuj w odpowiednie urządzenie do oczyszczania twarzy.

Być może uważasz, że dedykowane urządzenia do oczyszczania twarzy nie są odpowiednie dla Twojego typu skóry lub ich działanie jest bardzo podobne do mycia w „tradycyjny” sposób. W rzeczywistości jednak na rynku jest dostępnych kilka wyjątkowo zaawansowanych urządzeń, takich jak opracowane wspólnie z dermatologami Philips VisaPure Advanced Sensitive. Urządzenie zapewnia trzyetapową, kompleksową pielęgnację twarzy, która idealnie sprawdza się w przypadku wrażliwej skóry.

Doceń różnicę, którą tej jesieni zapewni dostosowana do Twoich potrzeb pielęgnacja wrażliwej skóry!

Rekomendowany produkt: Philips VisaPure Advanced

Visapure Advanced

Ekskluzywne oferty każdego miesiąca dla subskrybentów firmy Philips!

Zarejestruj

Zamów subskrypcję biuletynu