Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

 

Czy stosowanie Philips Lumea jest bolesne?

Odpowiedź

 

Podczas badań klinicznych żadna kobieta nie stwierdziła, że zabieg jest bolesny, pod warunkiem, że został dobrany odpowiedni poziom intensywności światła w stosunku do koloru skóry i włosów, oraz że urządzenie było stosowane zgodnie z instrukcją. Niektóre kobiety opisały odczucia podczas zabiegu jako "uczucie ciepła"; "ciarki" lub "mrowienie", które w większości przypadków ustąpiły od kilku minut do jednej godziny po zabiegu.

 

Aby przyzwyczaić się do działania urządzenia Philips Lumea, możesz wykonać test na obszarze, który chcesz poddać zabiegowi, wybierając najniższy poziom intensywności światła. Jeżeli odczuwasz taką potrzebę, możesz stopniowo zwiększać poziom intensywności światła, ale nigdy nie powinnaś czuć dyskomfortu.

Lumea

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

 

Dlaczego muszę usunąć włosy przed zabiegiem? Jak długo będę musiała to robić?

Odpowiedź

 

Usuwanie włosów jest niezbędne, żeby zapewnić efektywną absorpcję światła przez cebulki włosa.

 

Przygotowanie skóry do zabiegu jest konieczne tylko wtedy, gdy włosy jeszcze odrastają. W większości przypadków, po około 5 zabiegach, uprzednie usuwanie włosów nie jest już potrzebne.

Lumea

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

 

Jak często trzeba powtarzać zabiegi? Czy po uzyskaniu gładkiej skóry trzeba nadal używać urządzenia Philips Lumea?

Odpowiedź

 

Aby skutecznie usunąć wszystkie włoski i zapobiec ponownemu uaktywnieniu się mieszków włosowych, przez pierwsze dwa miesiące urządzenia należy używać raz na dwa tygodnie. Do tego czasu skóra powinna być gładka i pozbawiona włosów.
Nasze badania wykazały znaczne ograniczenie owłosienia już po dwóch zabiegach. Optymalne rezultaty osiągano z reguły po 4–5 zastosowaniach.

 

Aby utrzymać te rezultaty i zapobiec ponownemu uaktywnieniu się cebulek włosów, należy powtarzać zabiegi regularnie w celu zachowania gładkiej, pozbawionej włosów skóry.
W przypadku przerwania zabiegów mieszki włosowe uaktywnią się ponownie i włosy zaczną odrastać.
Aby utrzymać rezultaty, należy powtarzać zabiegi co 4–8 tygodni. Zapobiega to ponownemu uaktywnieniu się cebulek włosów i chroni przed odrastaniem owłosienia.
Odstępy między zabiegami mogą być różne w zależności od indywidualnego wzrostu włosów.

 

Jeśli między zabiegami odrasta zbyt wiele włosów, należy skrócić odstępy między kolejnymi sesjami, nie przekraczając jednak częstotliwości jednego zabiegu na dwa tygodnie.
Używanie urządzenia częściej, niż jest to zalecane, nie poprawi skuteczności zabiegów, a zwiększy ryzyko wystąpienia reakcji skórnych.

Lumea

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

 

Czy urządzenie Philips Lumea jest bezpieczne dla mnie i dla mojej skóry?

Odpowiedź

 

Tak. Dla firmy Philips Twoje bezpieczeństwo zawsze stawiane jest na pierwszym miejscu.

 

Urządzenie Philips Lumea zostało stworzone we współpracy z uznanymi dermatologami i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa dla urządzeń do użytku domowego.
System bezpieczeństwa sprawia, że uwolnienie błysku jest możliwe tylko wtedy, gdy nasadka ma pełny kontakt ze skórą. Natomiast wbudowany filtr UV daje pewność, że światło oddziałuje tylko na włosy, a nie na skórę.
Niemniej jednak zalecamy używanie Philips Lumea w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, aby wytwarzane światło mniej raziło w oczy.
Wystąpienie efektów ubocznych jest możliwe, aczkolwiek jest mało prawdopodobne jeśli urządzenie Philips Lumea jest używane zgodnie z zaleceniami i z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności zawartych w instrukcji obsługi.

Lumea

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

 

Czy istnieją przeciwskazania lub środki ostrożności do stosowania urządzenie Philips Lumea?

Odpowiedź

 

Urządzenie Philips Lumea zostało stworzone z myślą o Twoim bezpieczeństwie, dlatego ważne jest zapoznanie się z wyjątkmi, kiedy nie należy go używać.

 

• Urządzenie Philips Lumea nie jest przeznaczone do włosów w kolorze rudym, białym/siwym ani jasny blond. Nie jest też odpowiednie w przypadku ciemnej skóry (modele Philips Lumea SC1991-SC1999) ani bardzo ciemnej skóry (wszystkie modele), ponieważ jego użytkowanie może spowodować jej podrażnienia, takie jak oparzenia, pęcherze lub przebarwienia. Zapoznaj się z tabelą kolorów skóry i włosów na ciele, aby sprawdzić czy urządzenie Philips Lumea jest dla Ciebie odpowiednie.

 

• Urządzenia Philips Lumea nie mogą używać osoby, które cierpią na takie schorzenia jak rak skóry, zmiany skórne, epilepsja, zaburzenia naczyniowe i immunosupresyjne lub
skórne alergie na światło. Jeśli przyjmujesz leki zapoznaj się z ulotką dołączoną do leku i sprawdź, czy może powodować reakcje fotoalergiczne. Jeśli tak, nie używaj urządzenia Philips Lumea. Inne leki także mogą wywołać reakcję alergiczną, dlatego przed użyciem urządzenia Philips Lumea skonsultuj się ze swoim lekarzem.

 

• Nie używaj urządzenia, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

 

• Nie używaj urządzenia na obszarach lub w okolicy obszarów, na których znajdują się kolczyki, tatuaże, miejsca iniekcji, rozruszniki serca lub implanty.

 

• Zapoznaj się z instrukcją obsługi w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji.

Lumea

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

 

Jakich rezultatów w zakresie usuwania włosów można oczekiwać po urządzeniu Philips Lumea?

Odpowiedź

 

Aby uzyskać długotrwałe efekty gładkiej, pozbawionej włosów skóry, należy używać urządzenia Lumea raz na dwa tygodnie przez pierwsze 2 miesiące. Powinno to spowodować ograniczenie owłosienia o ponad 75%. Po zabiegach wstępnych powtarzanie procesu co 4–8 tygodni pozwala uzyskać gładką, pozbawioną włosów skórę.

Lumea

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

 

Czy mężczyźni również mogą używać urządzenia Philips Lumea?

Odpowiedź

 

Tak. Urządzenie Philips Lumea zostało zoptymalizowane pod kątem potrzeb kobiet, ale mogą go używać także mężczyźni.

 

Ostatnie badania wykazały, że mężczyźni mogą korzystać z urządzenia Philips Lumea w większości obszarów ciała, z wyjątkiem brody (z uwagi na inny rodzaj włosów, ich większą grubość i szorstkość) i moszny.
Instrukcja użytkownika została jednak napisana z myślą o kobietach.

 

Z myślą o spełnieniu wymagań mężczyzn w zakresie depilacji światłem (IPL) firma Philips opracowała ostatnio urządzenia Lumea TT3000 i TT3003. Modele te nie są jednak dostępne we wszystkich krajach. Sprawdź ich dostępność w swoim kraju na stronie www.philips.com.

Lumea

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie

 

Co takiego wyjątkowego jest w nasadce do twarzy i dlaczego jest mi potrzebna?

Odpowiedź

 

Nasadka do twarzy ma dodatkowy filtr światła, zapewniający większą ochronę skóry twarzy poniżej kości policzkowych. Została specjalnie zaprojektowana dla bezpiecznych i wygodnych zabiegów na górnej wardze, policzkach i skroniach.

 

Nasadka ta umożliwia wygodne i wygodne usuwanie niechcianych włosków z twarzy.

Lumea