Bez granic

Bez granic. Lepsza opieka zdrowotna. 

Większa wydajność dzięki ułatwionej analizie danych klinicznych

Porozmawiajmy jak pokonać ograniczenia

Zdrowie nie zna granic. Opieka zdrowotna też nie powinna.

Porozmawiajmy jak pokonać ograniczenia

Philips zwiększa wydajność i produktywność w Pracowni Cewnikowania w Instytucie Chorób Serca i Układu Krążenia w Miami

Do zadań dyrektora szpitala należy poprawa wyników placówki, ograniczenie kosztów i zwiększenie efektywności. Tymczasem pacjentów przybywa, a ich problemy stają się coraz bardziej skomplikowane.

 

W Stanach Zjednoczonych często podstawowym miejscem, w którym pacjent uzyskuje opiekę, jest ostry dyżur. W związku z tym mamy do czynienia z dużym napływem pacjentów z różnymi chorobami i przypadłościami.” mówi Carol Melvin, dyrektor ds. operacyjnych w Instytucie Chorób Serca i Układu Krążenia w Miami.
Tacy pacjenci często potrzebują szybkiej pomocy medycznej. To bywa wyzwaniem.”

Produktywność i wydajność

Zapewnienie najwyższej jakości opieki z wykorzystaniem zaawansowanych technologii wymaga – zwłaszcza w obliczu zwiększonej presji finansowej – maksymalnej wydajności w codziennym funkcjonowaniu organizacji. W systemach opieki zdrowotnej przykłada się wagę do wartości i stawia na efekty. Wynagrodzenia nie rosną, w przeciwieństwie do złożoności chorób pacjentów i sprzętu niezbędnego do ich leczenia. W tej sytuacji efektywne funkcjonowanie to dla szpitala konieczność.

 

Na ogół nie widujemy pacjenta, dopóki nie pojawi się problem. Pacjenci nie interesują się opieką profilaktyczną.” zauważa Melvin.
Z klinicznego punktu widzenia musimy wiedzieć, jakich zasobów potrzebujemy do leczenia pacjentów w stadium choroby sercowo-naczyniowej, w jakim znajdują się po zgłoszeniu do ośrodka. Zapewnienie opieki w sposób efektywny kosztowo stanowi wyzwanie, gdy stan pacjenta jest ciężki, a jego problemy medyczne bardzo skomplikowane.”

 

By zwiększać produktywność, efektywność i udoskonalać logistykę, dyrektor ds. operacyjnych musi między innymi przyglądać się codziennemu funkcjonowaniu organizacji.

 

W przypadku Instytutu obserwacja rozpoczyna się od ustalenia, jak wykorzystywane są zasoby i czas pracowników. Podczas wykonywania minimalnie inwazyjnych zabiegów kardiologicznych lekarze mają dostęp do bazy danych, która zawiera ogrom informacji przydatnych przy podejmowaniu kluczowych decyzji klinicznych. Analiza tej bazy ułatwia również podejmowanie decyzji biznesowych. Zarządzanie tymi informacjami i formułowanie wniosków to jedno z zadań Carol Melvin.

 

Chcemy, aby wszyscy pracownicy, lekarze, kierownicy tworzyli jeden zespół. Musimy wiedzieć, jak ograniczać koszty, a równocześnie zapewniać najlepsze wyniki i najwyższej jakości opiekę medyczną.” dodaje Melvin.

Przewaga nad konkurencją

W Instytucie dane dotyczące minimalnie inwazyjnych zabiegów są przetwarzane przez system zarządzania danymi medycznymi Philips Xper Information Management. Narzędzie to nie tylko monitoruje parametry hemodynamiczne pacjenta podczas zabiegu, ale również gromadzi wszystkie dane dotyczące całej procedury. Przykładowo, korzystając z systemu Philips XperIM można się dowiedzieć, ile czasu poświęcono na zabieg oraz przygotowanie pacjenta do operacji, jak długo pacjent przebywał na sali operacyjnej i ile czasu zabrało przygotowanie sali na przyjęcie kolejnego pacjenta.

 

To kluczowe dane do zbadania, jak wykorzystywany jest sprzętu. Dzięki nim wiemy, których sal używa się najczęściej, więc możemy ustalić, kiedy należy zmienić funkcję danej sali albo zorganizować dodatkową przestrzeń." tłumaczy Melvin.
Niewiele placówek dysponuje takimi danymi dotyczącymi efektywności i produktywności. Dlatego też uważam, że system Xper Information Management daje nam jako organizacji przewagę, bo pozwala kontrolować poziom zarządzania na wszystkich oddziałach.”

Gromadzenie istotnych danych

W systemie Xper rejestrowany jest również stan magazynu i zasoby wykorzystane podczas zabiegu. Każdy użyty element wyposażenia jest skanowany, a Instytut dokładnie zna koszt każdego zabiegu i jego składowe.
Rozumiem, jakich nakładów finansowych wymaga dany zabieg lub udział danego lekarza. To ważne dane, które umożliwiają nam rozwój." mówi Melvin.

 

W przeszłości dane były gromadzone tylko ręcznie – z pomocą systemu rejestrów i comiesięcznych aktualizacji – albo wcale. Ale ogrom danych zbieranych dzisiaj w szpitalach nie będzie ułatwiał dyrektorom podejmowania decyzji, jeżeli zabraknie odpowiedniej organizacji.

 

Mogę zgromadzić mnóstwo danych dotyczących różnych parametrów, ale jeżeli dane te nie są istotne dla poprawy naszych standardów opieki, to okażą się bezwartościowe." podsumowuje Melvin.

Mniejsza inwazyjność.

Krótsza hospitalizacja.


Relacja pacjenta Instytutu Chorób Sercowo-Naczyniowych w Miami.

MCVI Video

Rozumiem, jakich nakładów finansowych wymaga dany zabieg lub udział danego lekarza. To ważne dane, które umożliwiają nam rozwój."


Carol Melvin

Dyrektor ds. operacyjnych w Instytucie Chorób Serca i Układu Krążenia w Miami

Dowiedz się więcej o Philips IntelliSpace Cardiovascular  

Bez podziałów.
Bez granic.

 

Zawsze istnieje sposób na poprawę jakości życia.

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

ZASTRZEŻENIE: 

Analizując dotychczasowe przypadki nie można prognozować wyników w innych sytuacjach. Uzyskane rezultaty mogą się różnić zależnie od warunków początkowych.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

Rozumiem

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

Rozumiem

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej
Please select the checkbox

Informacja

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej