Podróżowanie wygodne i bez mnóstwa bagażu

Wybieranie przenośnego aparatu CPAP

Nie wszystkie są równe

 

Dla podróżujących często przenośny aparat PAP jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest mniejszy, lżejszy, łatwy do przenoszenia i nie rzuca się w oczy. Przenośny aparat CPAP łatwo zmieści się w zwykłej torbie na bagaż podręczny, nie wymagając oddzielnej torby podróżnej. Stosowane obecnie innowacje w zakresie projektowania i technologii umożliwiają osiągnięcie takiego samego efektu terapii w miniaturowym urządzeniu PAP co w typowym urządzeniu domowym. Należy jednak wiedzieć, że nie wszystkie przenośne aparaty PAP są takie same. Rozejrzyj się za aparatami działającymi cicho, wyposażonymi w ustawienia zapewniające komfort terapii i funkcje podobne do tych dostępnych w urządzeniu domowym.

Nie daj się nabrać

O czym warto wiedzieć przy zakupie przenośnego aparatu CPAP?

Podróżne aparaty PAP mają różne rozmiary, kształty i dodatkowe funkcje. Niektóre mogą wyglądać na wyjątkowo małe, ale wówczas w celu skutecznego działania wymagają podłączenia wielu kolejnych elementów, np. urządzenia domowego. Oto kilka dodatkowych porad, które pomogą Ci w dobraniu aparatu do indywidualnych potrzeb.
Komponenty
Urządzenie z mniejszą liczbą elementów składowych wymaga krótszego czasu montażu na potrzeby użytkowania i łatwiej je zmieścić w walizce.
Masa
Po co podróżować z ciężkim bagażem? Porównaj urządzenia PAP pod względem ich masy.
Przewód
Każdy producent ma w ofercie inne przewody, szukaj więc takich, które oferują przewody mniejsze, a więc łatwiejsze do spakowania, i zapewniające większą swobodę ruchu podczas snu.
Dodatkowe przydatne funkcje
Sprawdź, czy urządzenie ma dodatkowe przydatne funkcje, takie jak włączanie za pomocą wygodnego w użyciu ekranu dotykowego czy wbudowane gniazdo USB do ładowania telefonów komórkowych i innych urządzeń, by nie trzeba było korzystać z gniazdek przeznaczonych do zasilania lampek nocnych, budzików itp.

Podróżne akcesoria przenośne do leczenia bezdechu sennego

DreamStation Go

Torby podróżne

Często konieczność przewożenia ze sobą aparatu PAP, maski, przewodu powietrznego i przewodu zasilania odstręcza od korzystania z terapii podczas podróży. Jednak obecnie dostępnych jest szereg toreb ułatwiających pakowanie i przenoszenie produktów do terapii, a także sprawiających, że są one łatwo dostępne i wygodne w użyciu. Ich oferta obejmuje m.in. usztywnione futerały, torby podróżne z paskiem umożliwiającym noszenie przez ramię i z miejscem na dodatkowe akcesoria oraz wiele innych.
DreamStation Go

Organizery przyłóżkowe

Te przydatne akcesoria pozwalają wygodnie i bezpiecznie przechowywać maskę, przewód powietrzny i przewód zasilania, gdy nie jesteś w pobliżu. A gdy kładziesz się spać, sprawiają, że wszystko jest pod ręką.
DreamStation Go

Zasilacze

Dostępny jest szereg zasilaczy do zasilania urządzenia do terapii, które można podłączyć na przykład do gniazda zapalniczki w samochodzie albo do stosowanego na jednostkach pływających akumulatora głębokiego rozładowania.
DreamStation Go

Akumulatory

Podobnie jak akumulatory zasilające urządzenia elektroniczne, akumulator przeznaczony do użytku z aparatem PAP stał się mniejszy i lżejszy dzięki postępowi technologicznemu ostatnich lat. Pozwala to łatwiej i wygodniej kontynuować terapię podczas podróżowania. Akumulatory aparatów CPAP.
DreamStation Go

DreamStation Go

 

DreamStation Go to misternie opracowany przenośny aparat PAP ułatwiający spokojny sen, który pozwala Ci być w doskonałej formie.

Wybieranie aparatu CPAP

Porady, które mogą przydać się w podróży

 

Czy to w podróży służbowej, czy na wakacjach życia, do bycia w doskonałej formie organizm potrzebuje korzystania z terapii podczas każdego wypoczynku nocnego.

Samolot — kontrola bezpieczeństwa na lotnisku

Bezproblemowa kontrola bezpieczeństwa na lotnisku

 

Podróż samolotem stawia przed osobami z bezdechem sennym unikatowe wyzwania. Zapoznaj się z poradami i wskazówkami, które podpowiedzą, jak ułatwić sobie podróżowanie drogą powietrzną.