Podróżowanie bez obaw — także gdy cierpisz na bezdech senny

Zabierz ze sobą w podróż dobrej jakości sen

 

Bezdech senny towarzyszy Ci wszędzie tam, gdzie się udajesz, więc aby zawsze być w szczytowej formie — czy to w pracy, czy żeglując po morzu — istotne jest prowadzenie terapii każdego dnia. W firmie Philips wiemy, że organizm ludzki nie może objeść się bez prawidłowego, pożytecznego snu. Z myślą o tym opracowaliśmy kilka porad, które pomogą Ci wypocząć tyle, ile potrzebujesz — także w podróży.

Skontaktuj się z przewoźnikiem przed podróżą

Niezależnie od tego, czy podróżujesz drogą lądową, morską czy powietrzną, każdy przewoźnik ma własne przepisy i zasady korzystania z usług. Co najmniej dwa tygodnie przed podróżą zadzwoń do swojego przewoźnika, aby dowiedzieć się, co musisz wiedzieć, zrobić i przynieść. W razie potrzeby lekarz może sporządzić dokument z uzasadnieniem medycznym korzystania z terapii.

Miej przy sobie kopię recepty na produkty do terapii

Niestety w czasie podróży mogą spotkać Cię nieoczekiwane trudności — zagubienie bądź uszkodzenie bagażu, kradzież czy awaria urządzenia. Aby nie zakłóciły przebiegu prowadzonego leczenia zaburzeń oddychania podczas snu, poproś lekarza o kopię recepty na aparat PAP, maskę, filtry, przewody i nawilżacz. Przechowuj ją bezpiecznie w portfelu lub torebce.

Sprawdź rodzaj gniazdka elektrycznego stosowany w docelowym miejscu podróży

Jeśli wybierasz się do innego kraju, gniazdka elektryczne mogą korzystać z innej wartości napięcia i mieć różny kształt. Urządzenia PAP można podłączać do większości źródeł zasilania z krajów z całego świata o różnych poziomach napięcia. Najlepiej mieć przy sobie uniwersalny zasilacz, który będzie działać w większości krajów. Przed wyjazdem sprawdź, które zasilacze będą odpowiednie do użytku w kraju lub regionie, który odwiedzisz.

Zapakuj przedłużacz

Gniazdka elektryczne w hotelach znajdujące się w pobliżu szafki nocnej często są trudno dostępne lub podłączone są do nich inne potrzebne urządzenia, takie jak lampka nocna i budzik. Przechowuj specjalny przedłużacz w futerale aparatu PAP, aby móc go zawsze bez problemu podłączyć do zasilania.

Zabierz zapasowy akumulator

Awarie zasilania mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie. Ponadto podczas podróży w odległe części świata Twoje miejsce zakwaterowania lub przewoźnik mogą nie zapewnić dostępu do gniazdka elektrycznego do zasilania urządzenia do terapii. Dobrze więc jest zawsze mieć przy sobie przenośny akumulator przeznaczony do stosowania z danym urządzeniem PAP. Pilnuj, aby był zawsze całkowicie naładowany — przed wyjazdem do domu i podczas całej podróży.

Dbaj o prawidłowy wypoczynek nocny

Podróż w interesach lub dla przyjemności może zakłócić Twój typowy rytm snu i często jest tak, że mamy skłonność do wypełniania czasu na wypoczynek nocny innymi zajęciami związanymi z pracą lub ekscytującą podróżą. Niemniej jednak prawidłowy, dobry wypoczynek ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrej kondycji naszego organizmu każdego dnia. Staraj się zapewniać sobie osiem godzin snu każdej nocy i nigdy nie śpij krócej niż sześć godzin. Będąc w podróży swojego życia, ostatnią rzeczą, której potrzebujesz jest zmęczenie lub drażliwość ze względu na brak snu.

„Mój aparat CPAP zawsze towarzyszy mi w podróży”.

 

Masz obawy co do podróżowania ze swoim urządzeniem? Sprawdź, co mówią o tym użytkownicy, którzy już to robili.

DreamStation Go

DreamStation Go

 

DreamStation Go to misternie opracowany przenośny aparat PAP ułatwiający spokojny sen, który pozwoli Ci zawsze być w doskonałej formie.

Wybieranie aparatu CPAP

Wybieranie przenośnego aparatu CPAP

 

Przenośne aparaty CPAP nie zawsze są tak łatwe w transporcie, jak się wydaje. Skorzystaj z naszych porad, aby znaleźć przenośny aparat na miarę Twoich potrzeb.

Samolot — kontrola bezpieczeństwa na lotnisku

Bezproblemowa kontrola bezpieczeństwa na lotnisku

 

Podróż samolotem stawia przed osobami z bezdechem sennym unikatowe wyzwania. Zapoznaj się z poradami i wskazówkami, które podpowiedzą, jak ułatwić sobie podróżowanie drogą powietrzną.