Podróżuj wszędzie tam, gdzie Ci się marzy

Nie pozwól, by bezdech senny uniemożliwił Ci zobaczenie różnych zakątków świata!

Aparat CPAP na pokładzie samolotu 

 

Nie musisz rezygnować z podróżowania ze względu na bezdech senny. Nie wolno jednak zaprzestawać leczenia zaburzeń oddychania podczas snu, gdy jest się w podróży, ponieważ może to zniwelować dotychczasowe efekty terapii. Oto, jak można podróżować ze sprzętem do leczenia bezdechu sennego, pielęgnując swoje zamiłowanie do zwiedzania różnych zakątków świata.

 

Łatwe podróżowanie z aparatem CPAP na pokładzie samolotu

 

Przepisy amerykańskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Transportu (Transportation Safety Administration) zezwalają na przenoszenie aparatów CPAP przez kontrole bezpieczeństwa. Należy przy tym pamiętać o następujących kwestiach:

Konieczne może być wyjęcie aparatu z torby podróżnej w celu kontroli za pomocą urządzenia RTG i sprawdzenia go pod kątem zawartości substancji wybuchowych.
W celu ochrony aparatu CPAP przed zabrudzeniem należy przynieść ze sobą dużą przezroczystą torbę plastikową i umieścić w niej aparat przed włożeniem do pojemnika.
Przed kontrolą aparatu masz prawo poprosić członka personelu kontroli bezpieczeństwa o założenie nowych rękawiczek, oczyszczenie blatu stołu i użycie nowego wykrywacza.
Po kontroli należy z powrotem bezpiecznie umieścić aparat w jego torbie podróżnej, aby nie doszło do jego zabrudzenia.

Ważne!

 

Jeśli personel lotniska zapyta o to, czy można podróżować z aparatem CPAP, można to potwierdzić, ponieważ każdy aparat firmy Philips posiada na spodzie etykietę z napisem „medical equipment” (wyrób medyczny) i „suitable for airline use” (nadaje się do użytku podczas podróży drogą powietrzną).  

Podróżowanie zagranicę

 

Jeśli wybierasz się poza terytorium swojego kraju, pamiętaj o zabraniu ze sobą odpowiedniego zasilacza lub przewodu zasilającego. W niektórych państwach stosowany jest prąd elektryczny o innym napięciu i inne gniazdka. Zasilanie aparatu prądem o innym napięciu bez stosownego adaptera może uszkodzić urządzenie.

Mój aparat CPAP zawsze towarzyszy mi w podróży

„Mój aparat CPAP zawsze towarzyszy mi w podróży”.

 

Masz obawy co do podróżowania ze swoim urządzeniem? Sprawdź, co mówią o tym użytkownicy, którzy już to robili.