To, co zaskoczyło mnie po 35 latach wykonywania USG, to znakomita jakość Lumify: wyjątkowa ostrość obrazów z głowicy konweksowej i liniowej, czuły doppler do oceny jakościowej unaczynienia i prosta obsługa systemu.

System Lumify można stosować diagnostycznie w każdym miejscu, w którym znajduje się osoba potrzebujaca wykonania USG w trybie nagłym – SOR, OIOM, blok operacyjny, medycyna ratunkowa, pole walki, środki transportu sanitarnego, w ośrodkach opieki społecznej, w domu, słowem wszędzie – jak klasyczny stetoskop."

Prof. dr hab. n. med. Wiesław Jakubowski

Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie

Urządzenie, które użytkowałem do badań u chorych z problemami narządu ruchu spełniło w pełni moje oczekiwania i dzięki temu bez przeszkód mogłem rozpoznawać różne patologie w zakresie stawów, mięśni i ścięgien.

Niewielkie rozmiary tego urządzenia, łatwa obsługa i doskonała jakość obrazu stanowią wystarczające przesłanki do szerokiego jej stosowania w praktyce ortopedycznej."

Prof. dr hab. n. med. Marek Synder

Specjalista ortopeda i traumatolog, Kierownik Kliniki Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Łodzi

Aparat USG Philips Lumify daje nam niezwykłą elastyczność wykonywania ultrasonograficznej oceny pacjenta w codziennej pracy w Klinice Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Urządzenie jest gotowe do pracy natychmiast po włączeniu, co umożliwia wykorzystanie w trakcie obchodów lekarskich, bądź podczas oceny pourazowej pacjenta na Oddziale Ratunkowym."

Prof. dr hab. n. med. Piotr Czauderna

Oddział Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży, Gdański Uniwersytet Medyczny

Zdecydowaliśmy się na zakup mobilnej głowicy liniowej na nasz oddział, ponieważ widzimy w tym szansę dla szybkiej, bezinwazyjnej diagnostyki pacjentów, głównie ze schorzeniami układu oddechowego.

 

Poszerzenie naszych możliwości jako pediatrów w tej diagnostyce, oznacza mniejsze uzależnie od badań w zakładzie radiologii, na które często musimy czekać."

dr n. med. Joanna Stryczyńska-Kazubska

Kierownik Oddziału, Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu

Badanie USG płuc jest wykonywane przeze mnie rutynowo, zarówno w czasie pracy na Oddziale, jak i w opiece ambulatoryjnej. Wykonanie USG płuc umożliwia szybkie różnicowanie najczęstszych chorób płuc i jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnego badania fizykalnego, pozwala na uniknięcie pomyłek diagnostycznych, zwłaszcza w wątpliwych przypadkach.

Aparat Philips Lumify znakomicie sprawdza się jako uniwersalny, przenośny ultrasonograf. Dzięki prostej, intuicyjnej obsłudze, obecnemu presetowi płucnemu i dobrej jakości obrazowania jest przydatny zarówno w codziennym badaniu pacjentów przyłóżkowo i ambulatoryjnie."

Mariusz Woźniak

Młodszy asystent, Klinika Pneumonologii Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy w Rabce-Zdroju

Philips Lumify jest niezwykle przydatnym narzędziem, zwłaszcza w środowisku piłkarskim, gdzie konieczna jest natychmiastowa ocena kontuzji.


Możemy teraz o wiele szybciej stawiać diagnozy i podejmować decyzje w dowolnym miejscu na terenie kompleksu sportowego, a nawet w trakcie podróży do miejsc treningowych, gdzie nie ma w pobliżu szpitala. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym zawodnikom lepszą opiekę i leczyć kontuzje, jak tylko do nich dojdzie."

Wart van Zoest

Dyrektor Medyczny Klubu PSV Eindhoven