Maski DreamWear

Wrażenie, jak gdyby maski nie było na twarzy1

Odwróć złącze przewodu i śpij w pozycji, którą lubisz


Odpoczywaj tak, jak na to zasługujesz w masce DreamWear o konstrukcji radykalnie innej niż maski w tradycyjnej technologii. Zaprojektowana z myślą o wyjątkowym dopasowaniu i komforcie, stanowi uniwersalne rozwiązanie, charakteryzujące się łatwą wymianą poduszek i idealnym przyleganiem do twarzy.

System DreamWear daje poczucie komfortu podczas terapii, tak jakby na twarzy nie znajdowała się żadna maska1–3.

 

Użytkownicy masek DreamWear twierdzą, że po jej założeniu nie muszą wybierać pozycji do spania1–3.

 

Użytkownicy maski DreamWear odczuli większą swobodę ruchów w ciągu nocy niż w przypadku przepisanej im maski1–3.

 

Nowatorska konstrukcja, dzięki której maska DreamWear nie powoduje czerwonych odciśnięć, dyskomfortu ani podrażnień skóry na grzbiecie nosa4.

Jak kupić


Produkty firmy Philips z serii Dream Family są dostępne u wielu sprzedawców. W sprawie zamówienia naszych produktów należy zwrócić się do dostawcy sprzętu medycznego. 

Uwaga: produkty te wymagają przepisu lekarza. Przed zamówieniem masek i aparatów DreamWear należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym terapię zaburzeń oddychania podczas snu.

Mity związane z maskami

Mit: jedna maska pasuje do wszystkich twarzy.

Biała linia

Fakt: każda twarz jest niepowtarzalna. Znalezienie maski, która będzie odpowiednio dobrana i dopasowana do twarzy danej osoby jest niezmiernie ważne.

Lek. med. Teofilo Lee-Chiong, Chief Medical Liaison, dział Philips Home Healthcare Solutions

Poznaj różne możliwości


Firma Philips oferuje szeroką gamę najnowocześniejszych, skutecznych i wygodnych masek do leczenia bezdechu sennego.

Maska DreamWear Full Face z poduszką ustno-nosową

Maska DreamWear Full Face z poduszką ustno-nosową

Konstrukcja maski DreamWear Full Face z poduszką ustno-nosową pomaga wyeliminować zaczerwienienia, dyskomfort i podrażnienia okolicy grzbietu nosa.

Konstrukcja maski DreamWear Full Face z poduszką ustno-nosową pomaga wyeliminować zaczerwienienia, dyskomfort i podrażnienia okolicy nosa.


Maska DreamWear z poduszkami żelowymi

Maska DreamWear z poduszkami żelowymi

Maska z poduszkami, która zapewnia swobodę ruchu i możliwość wyboru pozycji spania, to gwarancja wyjątkowego komfortu i doskonałego dopasowania.

Konstrukcja maski DreamWear Full Face z poduszką ustno-nosową pomaga wyeliminować zaczerwienienia, dyskomfort i podrażnienia okolicy nosa.


Maska nosowa DreamWear

Maska nosowa DreamWear

Maska nosowa DreamWear Nasal ma poduszkę poniżej nosa, a nie nad lub na nim.

Konstrukcja maski DreamWear Full Face z poduszką ustno-nosową pomaga wyeliminować zaczerwienienia, dyskomfort i podrażnienia okolicy nosa.


„Maska DreamWear spodobała mi się od razu po założeniu. Dzięki niej mam znacznie większą swobodę ruchu... ”. 

-John H., który cierpi na bezdech senny

Części i akcesoria do maski DreamWear


Dostępnych jest kilka opcji maski z zastosowaniem jednej, elastycznej części głównej.

Poduszka ustno-nosowa DreamWear Full Face Cushion

Poduszka ustno-nosowa DreamWear Full Face Cushion

Poduszka żelowa DreamWear Gel Pillow

Poduszka żelowa DreamWear Gel Pillow

Poduszka nosowa DreamWear Nasal Cushion

Poduszka nosowa DreamWear Nasal Cushion

Część główna maski DreamWear

Część główna maski DreamWear

Jak kupić


Produkty firmy Philips z serii Dream Family są dostępne u wielu sprzedawców. W sprawie zamówienia naszych produktów należy zwrócić się do dostawcy sprzętu medycznego. 

Uwaga: produkty te wymagają przepisu lekarza. Przed zamówieniem masek i aparatów DreamWear należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym terapię zaburzeń oddychania podczas snu.

Wygoda i porady dotyczące dopasowania


Odpoczywaj tak jak na to zasługujesz w masce DreamWear o konstrukcji radykalnie innej niż maski w tradycyjnej technologii. Zaprojektowana z myślą o wyjątkowym dopasowaniu i komforcie stanowi uniwersalne rozwiązanie, charakteryzujące się łatwą wymianą poduszek i idealnym przyleganiem do twarzy.

Nr 1

Korzystaj z maski o najmniejszym rozmiarze, która jest dopasowana, ale nie uciska.

Nr 2

Nie jest konieczne ciasne dopasowanie. W razie występowania nieszczelności spróbuj poluzować maskę.

Nr 3

Uprząż powinna pewnie trzymać maskę, ale nie powinna być zbyt ciasna. Jeśli maska jest wyposażona w podporę czołową lub element regulacyjny, najpierw spróbuj zmienić jego ustawienia. W celu zmniejszenia ucieczki powietrza wyreguluj paski uprzęży.

Nr 4

Poduszka nie powinna być zbyt mocno dociśnięta do twarzy.

Nr 5

Nie blokuj portu wydechowego między maską a przewodem łączącym. Ustaw port tak, aby nie był skierowany w stronę drugiej śpiącej osoby.

Nr 6

Maskę należy zakładać w pozycji leżącej i z nadmuchem powietrza pod zalecanym ciśnieniem.

Nr 7

Paski uprzęży należy oznaczyć trwałym markerem, aby wiedzieć, jak je zamocować.

Nr 8

Zdejmij maskę, ściągając ją z głowy lub użyj zacisku szybkiego zwalniania.

Nr 9

W celu ograniczenia ciągnięcia maski możesz spróbować zapętlić przewód na wezgłowiu łóżka.

Nr 10

Jeśli maska została dopasowana przy założonych protezach, może nie pasować prawidłowo po ich ściągnięciu.

Informacje i wsparcie:


Zapoznaj się z naszym blogiem, na którym znajdziesz pomysły i informacje, jak radzić sobie z bezdechem sennym — z łatwością poprawisz swoją kondycję i zaczniesz żyć tak, jak chcesz.

Często zadawane pytania

Jakie jest zadanie maski?

Zadaniem maski jest podawanie pacjentowi powietrza z aparatu, tak więc korzystanie z wygodnej maski to warunek niezbędny do tego, by leczenie można było prowadzić co noc. Z tego względu tak istotne jest znalezienie maski doskonale dobranej do twarzy i stylu życia pacjenta. Większość masek ma wbudowane porty wydechowe, przez które odprowadzane jest wydychane powietrze. Porozmawiaj ze swoim specjalistą w punkcie sprzedaży o różnych rodzajach dostępnych masek i uprzęży.

Do czego służy pasek podbródkowy?

Paski podbródkowe to dodatkowe akcesoria do stosowania z szeregiem zwykłych masek nosowych i masek nosowych z poduszkami. Przebiegają w poprzek wierzchołka głowy i pod podbródkiem, uniemożliwiając otwieranie ust podczas snu.

Moje oczy bolą, są suche, podrażnione albo opuchnięte. Jak temu zapobiec?

Powietrze może uciekać z maski w kierunku oczu. Spróbuj odciągnąć maskę od twarzy i zmienić jej położenie tak, aby poduszka ułozyła się w zagłębieniach skóry. Maska może przylegać zbyt ciasno, więc konieczne może być wyregulowanie pasków uprzęży.

Co mogę zrobić, jeśli maska powoduje u mnie podrażnienia?

Stosowana maska może zbyt ściśle przylegać do skóry. Jeśli jest wyposażona w czołową podporę lub element regulacyjny, najpierw należy spróbować zmienić jego ustawienie. Następnie w razie potrzeby można wyregulować paski uprzęży. Możliwe, że stosowana jest maska w niewłaściwym rozmiarze. W celu dobrania maski należy umówić się na konsultację ze specjalistą w punkcie sprzedaży. Skorzystanie z maski nosowej z poduszką żelową lub z maski ustno-nosowej może okazać się lepszym rozwiązaniem.

Co mam zrobić z suchym nosem i gardłem, uczuciem zapchania nosa lub krwawieniami z nosa?

Tego typu objawy prawdopodobnie zmniejszą się z czasem. Jeśli używasz nawilżacza powietrza dołączonego do urządzenia, a dolegliwości nie ustepują, zapytaj swojego lekarza, czy mógłby przepisać Ci preparat nawilżający. Zapytaj, czy mogłoby pomóc zastosowanie aerozolu do nosa. Jeśli objawy nie ustąpią, zasięgnij porady lekarza.

Odczuwam suchość w ustach. Jak temu zaradzić?

Możliwe, że śpisz z otwartymi ustami. Wypróbuj pasek podbródkowy. Jeśli pasek podbródkowy nie pomoże, rozważ użycie pełnej maski twarzowej lub skonsultuj się z lekarzem w kwestii zastosowania podgrzewanego nawilżacza powietrza.

Rano mam wzdęcia i wiatry. Czy mogę temu zaradzić?

Spróbuj spać tak, aby głowa znajdowała się wyżej niż reszta ciała, lub wypróbuj pasek podbródkowy, który zapobiega oddychaniu przez usta. Tego typu objawy prawdopodobnie zmniejszą się z czasem.

Wydaje mi się, że moja maska jest nieszczelna. Co mogę zrobić?

Sprawdź wszystkie połączenia. Jeśli maska jest wyposażona w czołową podporę lub element regulacyjny, najpierw należy spróbować zmienić jego ustawienia w celu wyeliminowania nieszczelności. Jeśli nie przyniesie to rezultatu, w razie potrzeby można wyregulować paski uprzęży. Maska powinna być założona maksymalnie luźno, ale przy tym szczelnie, przylegać do twarzy. Zbyt ścisłe przyleganie maski może powodować nieszczelności przez powstawanie fałdów w materiale. W razie potrzeby porozmawiaj z dostawcą sprzętu medycznego o wypróbowaniu innego typu lub rozmiaru maski.

Kiedy konieczna jest wymiana produktów stosowanych w mojej terapii bezdechu sennego?

Wymiana produktów zanim się zużyją to kluczowy element dbania o poprawny przebieg leczenia zaburzeń oddychania podczas snu i jego higieny. Oznaki wskazujące na konieczność wymiany maski lub jej części to m.in.: Pękniecia poduszki lub maski, zużyte i wyciągnięte pasy, odkształcenia na poduszce maski.

W mojej masce występują przecieki spowodowane pogorszeniem jej szczelności

Nawet przy właściwym oczyszczaniu twarzy sebum wydzielane przez skórę z czasem powoduje pogorszenie się szczelności maski. Jeśli występują nieszczelności, nie należy mocować maski ciaśniej. Zbyt ciasne zakładanie powoduje dyskomfort i odciśnięcia na skórze. Może także powodować powstawanie dalszych nieszczelności. Należy wtedy pomyśleć o zakupie nowej poduszki do maski lub całej maski.

Po założeniu maski nie jest ona poprawnie dopasowana

Niepoprawne dopasowanie maski po jej założeniu powoduje, że nieustanie korygujesz jej zamocowanie i/lub zaciskasz uprząż zbyt ciasno, co skraca czas skutecznego działania produktu. Skontaktuj się ze swoim dostawcą, aby dopasować nową maskę.

Jak czyścić maskę, aby nie spowodować w niej uszkodzeń?

Używaj tylko wody z dodatkiem łagodnego mydła lub zwykłego płynu do naczyń. Nie używaj mydeł z dodatkiem substancji nawilżających ani zapachowych.

Czy w mojej masce występują oznaki zużycia się tworzywa lub uszkodzenia produktu?

Takimi oznakami mogą być problemy ze szczelnością, utrata pierwotnego kształtu przez poduszki i/lub inne elementy, a także pęknięcia lub rozdarcia tworzywa poduszek.

Jakie elementy sprzętu terapeutycznego pokrywa refundacja NFZ?

Narodowy Fundusz Zdrowia częściowo refunduje zakup zestawu do leczenia bezdechu sennego (aparat PAP + maska) raz na 5 lat. Wszelkie akcesoria należy dokupić we własnym zakresie. Więcej informacji na temat refundacji znajdziesz tutaj.

Poniższa tabela pokazuje, jak często ubezpieczenie Medicare pokrywa części zamienne. Zakres ubezpieczenia zdrowotnego należy sprawdzić u swojego ubezpieczyciela. Jeśli jakiś element wydaje się zużyty, można rozważyć jego wymianę, nawet jeśli nie jest on objęty ubezpieczeniem. Zużyte części składowe mogą zmniejszyć skuteczność terapii zaburzeń oddychania podczas snu.


Jak czyścić urządzenie i akcesoria?

Urządzenie i akcesoria należy czyścić zgodnie z dołączonymi do nich instrukcjami. Nieprawidłowe wykonywanie czynności konserwacyjnych może skutkować brakiem skuteczności leczenia zaburzeń oddychania podczas snu i uszkodzeniem urządzenia i akcesoriów.

Ważne! Maski, poduszek nosowych i przewodów nie wolno czyścić jakimkolwiek alkoholem ani środkiem czyszczącym. Mogłoby to spowodować ich uszkodzenie. Można stosować wyłącznie ciepłą wodę z dodatkiem mydła.
 

Codzienne czyszczenie

– Maska: odłącz maskę/poduszki nosowe od uprzęży. Umyj w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Opłucz. Pozostaw do wyschnięcia. 

– Przewód: umyj w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, a następnie opłucz i pozostaw do wyschnięcia. 

– Nawilżacz powietrza:

1. Opróżnij nawilżacz powietrza i pozostaw do wyschnięcia.

2. Zmień wodę w nawilżaczu.

3. Aby zapobiec osadzaniu się kamienia, zawsze używaj wody destylowanej.
 

Cotygodniowe czyszczenie

– Filtr: umyj stosowany w aparacie filtr z szarej/czarnej pianki w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Opłucz, pozostaw do wyschnięcia, a następnie z powrotem zamontuj w aparacie. 

– Uprząż: umyj uprząż w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, a następnie opłucz i pozostaw do wyschnięcia. 

– Aparat: wytrzyj aparat miękką, wilgotną ściereczką. 

– Nawilżacz: czyść komorę nawilżacza powietrza z użyciem białego octu winnego, aby zapobiec tworzeniu się pleśni. Przed użyciem nawilżacza zawsze dokładnie opłucz komorę wodą destylowaną lub jałową.
 

Comiesięczne czyszczenie

Filtr: wymień biały filtr jednorazowy (jeśli jest stosowany).

Jak zorientuję się, że pora wymienić maskę?

Wymiana produktów na nowe w dużej mierze przyczynia się do skuteczności terapii zaburzeń oddychania podczas snu. Jeśli wydaje Ci się, że maska lub akcesorium może wymagać wymiany, należy sprawdzać następujące oznaki zużycia:

– Pogorszenie się szczelności maski i jej mniej skuteczne przyleganie do twarzy

– Uszkodzenia przewodu doprowadzającego powietrze do maski

– Uszkodzenia wynikłe z nieprawidłowego mycia

Skontaktuj się ze specjalistą w zakresie opieki domowej w celu uzyskania informacji na temat możliwości wymiany produktów na nowe w ramach posiadanego ubezpieczenia zdrowotnego.

Jakie środki czyszczące należy stosować do czyszczenia maski?

Należy unikać stosowania mydła z substancjami odżywczymi lub nawilżającymi skórę. Nie wolno używać wybielacza, alkoholu ani jakichkolwiek środków czyszczących z alkoholem.

Co mogę zrobić, jeśli maska powoduje u mnie podrażnienia skóry?

Stosowana maska może zbyt ściśle przylegać do skóry. Jeśli jest wyposażona w czołową podporę lub element regulacyjny, najpierw należy spróbować zmienić ustawienia. Następnie w razie potrzeby można wyregulować paski uprzęży. Zbyt ścisłe przyleganie uprzęży może powodować dyskomfort i występowanie nieszczelności. Należy przy tym pamiętać, że występowanie niektórych nieszczelności, szczególnie tych zamierzonych w budowie maski jest zjawiskiem normalnym.

Jak mogę zapobiec odczuwaniu klaustrofobii podczas noszenia maski?

Spróbuj założyć maskę w domu już wieczorem, podczas wykonywania typowych czynności. Może to pomóc przyzwyczaić się do jej noszenia. Jeśli nadal masz wrażenie klaustrofobii, zwróć się do terapeuty oddechowego w celu dobrania bardziej komfortowej maski.

Moja maska ciągnie mnie za wąsy/brodę. Jak temu zaradzić?
Po korzystaniu z terapii bolą mnie nozdrza. Jak temu zaradzić?
Co mogę zrobić, jeśli stosowana przeze mnie maska pozostawia ślady na skórze lub podrażnienia?
Co się stanie, jeśli przypadkowo zdejmę maskę podczas snu?
W jaki sposób stosowanie nawilżacza można zmniejszyć niedrożność nosa?
Mam wiatry/wzdęcia po korzystaniu z terapii CPAP. Czy mogę temu zaradzić?
Jak można pozbyć się odciśnięć lub podrażnień nad górną wargą?
Jak można pozbyć się śladów pasków na twarzy po zakończeniu sesji terapii?
Ikona broszury

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat higieny snu i bezdechu sennego?

Specjalista w zakresie zaburzeń oddychania podczas snu

Jesteś specjalistą w zakresie zaburzeń oddychania podczas snu?

Literatura

  1. Analiza uzyskanych po 30 dniach użytkowania danych pochodzących z badania preferencji pacjentów (n = 98) sponsorowanego przez firmę Philips w 2015 r., obejmującego przepisane maski ResMed Swift FX, ResMed Mirage FX, Philips Wisp i ResMed AirFit P10.
  2. Analiza uzyskanych po 30 dniach użytkowania danych pochodzących z badania preferencji pacjentów (n = 80) sponsorowanego przez firmę Philips w 2017 r., obejmującego maski ResMed Swift FX i AirFit P10, F&P Opus i Pilairo oraz Philips Nuance i Nuance Pro.
  3. Analiza danych z sierpnia 2017 r. z badania preferencji pacjentów, gdzie n = 85, a przepisane maski obejmują ResMed AirFit F10 i F20, Respironics Amara View i F&P Simplus.
  4. Maska została zaprojektowana tak, aby nie stykała się z grzbietem nosa.
  5. Kliknij tutaj, aby sprawdzić, które urządzenia CPAP i BiPAP są zgodne z aplikacją DreamMapper.


Podane informacje nie zastępują wskazówek lekarskich.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.