Bezdech Senny

Leczenie bezdechu sennego

Niedawno rozpoznano u Ciebie bezdech senny? Przejrzyj materiały opracowane jako pomoc w terapii i zadbaj o utrzymanie motywacji.

  Na czym polega terapia CPAP?

   

  Dostępnych jest kilka rodzajów aparatów do terapii zaburzeń oddychania podczas snu, ale najczęściej używanymi są aparaty CPAP (wytwarzające stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych). Aparat CPAP wytwarza stały przepływ powietrza pod ciśnieniem przez gardło, co sprawia, że drogi oddechowe pozostają drożne podczas snu. Umożliwia to skuteczne zapobieganie występowaniu spontanicznych przerw w oddychaniu związanych z bezdechem sennym.

   

  Leczenie bezdechu sennego pozytywnie wpływa na jakość życia, zwiększając u pacjentów poziom energii, koncentracji i ogólnego szczęścia. Rozpocznij szczęśliwsze, zdrowsze życie dzięki leczeniu zaburzeń oddychania podczas snu!

  CPAP
  Stały przepływ powietrza pod ciśnieniem przez gardło sprawia, że drogi oddechowe pozostają drożne podczas snu.
  Produkty CPAP
  Choć przyzwyczajenie się do spania podczas korzystania z produktów CPAP może nieco potrwać, dostępnych jest wiele różnych urządzeń i masek spełniających indywidualne potrzeby pacjentów i zapewniających wymagany komfort.
  Porady dotyczące leczenia

  Porady dotyczące leczenia

  Leczenie bezdechu sennego to ważny krok na drodze do cieszenia się szczęśliwszym i zdrowszym życiem. Skorzystaj z naszych porad, aby łatwiej przyzwyczaić się do specyfiki terapii i prowadzić ją z dobrym rezultatem.
  Maska dla każdego

  Dla każdego znajdzie się właściwa maska

   

  Bez względu na to, czy wolisz spać na boku, czy na plecach, w naszej ofercie znajdziesz komfortową maskę na miarę Twoich potrzeb!

  Zadbaj o siebie

  Zadbaj o siebie

   

  Zadbaj o swoje zdrowie! Dowiedz się więcej o bezdechu sennym i leczeniu zaburzeń oddychania podczas snu, korzystając z naszych przydatnych materiałów informacyjnych.

  Podróżowanie

  Podróżowanie z produktami do terapii

   

  Nie pozwól, by bezdech senny miał wpływ na Twoje plany. Pamiętaj: leczenie należy kontynuować wszędzie tam, gdzie się znajdujesz. Na szczęście podróżowanie z aparatem CPAP jest teraz łatwe.

  Korzystaj ze swojego urządzenia do terapii każdej nocy

  Korzystaj ze swojego urządzenia do terapii każdej nocy

   

  Korzystanie z terapii podczas każdego wypoczynku nocnego jest kluczem do poprawy jakości snu i do zdrowego stylu życia.

  Poproś o pomoc

  Poproś o pomoc, jeśli borykasz się z trudnościami

   

  Twój dostawca sprzętu do leczenia bezdechu sennego to doskonałe źródło informacji i wsparcia. Porozmawiaj z nim o tym, jak przezwyciężyć napotykane trudności.

  Dbaj o stan produktów do terapii

  Dbaj o stan produktów do terapii

   

  Właściwa konserwacja może mieć ogromny wpływ na skuteczność terapii i przydatność produktów do użytku.

  Dbaj o swój wypoczynek nocny

  Wypoczynek nocny powinien być priorytetem

   

  Staraj się zapewniać sobie osiem godzin snu każdej nocy i nigdy nie śpij krócej niż sześć godzin. 

  Porady dotyczące skutecznego prowadzenia terapii

  Porady dotyczące skutecznego prowadzenia terapii

  Cierpisz na bezdech senny? Nie jesteś sam! 

  Zapoznaj się z przydatnymi poradami dla osób rozpoczynających terapię.

  Informacje na temat urządzeń i masek CPAP

   

  Urządzenie do terapii CPAP (wytwarzające stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych) podaje w trybie ciągłym powietrze przez przewód do maski twarzowej, co sprawia, że drogi oddechowe pozostają drożne podczas snu.

   

  Początki przystosowywania się do leczenia zaburzeń oddychania podczas snu mogą być trudne, ale oswojenie się z terapią przyczyni się do poprawy jakości snu i ogólnego zdrowia.

  Maski
   

  Dostępnych jest wiele różnego typu wygodnych masek dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów. W zależności od tego, w jaki sposób oddychasz w czasie wypoczynku nocnego, stosować można maskę nosową lub twarzową. Po założeniu maski możliwe jest oddychanie w naturalny sposób. 

  Poduszki
   

  Poduszki sprawiają, że maska wygodnie i szczelnie przylega do skóry, aby powietrze podawane z aparatu do terapii mogło utrzymywać drożność dróg oddechowych. 

  Uprząż
   

  Uprząż powoduje, że maska pozostaje stabilnie zamocowana podczas snu. Zbyt ciasne założenie uprzęży może spowodować uszkodzenie produktu i zmniejszyć skuteczność terapii. 

  Aparaty do terapii

   

  Aparat CPAP (wytwarzający stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych) zapewnia stały przepływ powietrza pod ciśnieniem przez gardło, co sprawia, że drogi oddechowe pozostają drożne podczas snu.

  Ustawienia wyświetlacza
   

  Aparaty CPAP mają różne ustawienia, które pozwalają lekarzowi dostosowywać ciśnienie podawanego powietrza. Należy zawsze stosować ustawienie zalecone przez lekarza.

  Przewód
   

  Przewód jest elementem, przez który powietrze z aparatu CPAP jest podawane do maski. Przewód należy umieścić na wezgłowiu łóżka lub przeprowadzić go przez nie, aby nie dopuścić do przypadkowego przyciśnięcia go podczas snu.

  Filtry

  Zadaniem filtrów jest umożliwienie pacjentowi oddychania czystym powietrzem. Niektóre aparaty posiadają tylko jeden filtr, podczas gdy inne są wyposażone także w dodatkowy filtr bardzo dokładnego oczyszczania. 

  Przepływ powietrza
   

  Aparat CPAP wtłacza powietrze przewodem przez maskę do dróg oddechowych. Zapewnia to ich drożność i zapobiega występowaniu bezdechu sennego.