Perfekcyjne golenie na mokro

Nowy sezon to nowa okazja do tego, aby udoskonalić kilka życiowych umiejętności. Nie da się chyba zacząć lepiej niż od opanowania sztuki idealnego golenia na mokro. Przestawiamy kilka prostych kroków, które Ci w tym pomogą.
Nowy sezon to nowa okazja do tego, abyudoskonalić kilka życiowych umiejętności. Nie da się chyba zacząć lepiej niż od opanowania sztuki idealnego golenia na mokro. Przestawiamy kilka prostych kroków, które Ci w tym pomogą:

Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy w życiu, przygotowanie się do golenia jest bardzo ważne, kiedy chce się osiągnąć ostateczny cel - w tym wypadku idealne golenie. Najlepszym sposobem przygotowania się do golenia na mokro jest kąpiel lub prysznic. Otwierają się wówczas pory, a włosy stają się bardziej miękkie, dzięki czemu można się ogolić łatwiej i prawie bezboleśnie.

Namydl się
Następnym etapem w goleniu się jest nałożenie dużej ilości ulubionej pianki, żelu do golenia bądź nawet mydła, jeśli chcesz pozostać w zgodzie z tradycją (jeśli jesteś naprawdę bardzo tradycyjny, użyj do tego pędzla do golenia i kubka). Dzięki temu ograniczysz podrażnienia, a także pomożesz dłuższym włosom się złączyć, co ułatwi ich golenie.

Odpowiednie narzędzia do golenia
Oczywistym pytaniem jest to, jakiego narzędzia należy użyć, aby idealnie się ogolić? Do tego typu golenia polecamy golarkę Philips AquaTouch, której dzięki wyjątkowemu uszczelnieniu AquaTec można używać na mokro i na sucho. Golarka AquaTouch firmy Philips jest wyposażona w nasadki zakrywające obrotowe ostrza, które uniemożliwiają im uszkodzenie skóry, a także funkcję Super Lift & Cut, podnoszącą włosy przed ich przycięciem, aby zagwarantować dokładne golenie. Dzięki usprawnieniom ta golarka jest odpowiednim narzędziem dla osób, które nie lubią zadraśnięć i skaleczeń, a w konsekwencji rytuału z papierem toaletowym..

Korzystaj ze wszystkich możliwości podczas golenia
Teraz możesz rozpocząć golenie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wykonuj golarką koliste ruchy, goląc miejsca wokół nierówności na twarzy i dociskając lekko głowicę w miejscu golenia. Podczas golenia nie zapomnij o częstym płukaniu głowicy golarki zimną wodą, aby zapobiec zatykaniu się obrotowych ostrzy golarki. A przede wszystkim nie śpiesz się. Jeśli będziesz się śpieszyć, popełnisz więcej błędów. Jeśli rano czas nie pracuje na Twoją korzyść i wolisz spokojniejsze podejście do golenia, wówczas spróbuj golić się wieczorem przed pójściem do łóżka.

Opłucz skórę, aby zamknąć pory
Po goleniu nie zapomnij o opłukaniu twarzy zimną wodą. Być może jest to ostatnia rzecz, jaką chciałbyś zrobić, jednak jest to doskonały sposób, aby pomóc porom się zamknąć, a przy tym się obudzić.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź pełne specyfikacje golarki Philips AquaTouch.