1
Opieka oddechowa

Kontrola astmy


Urządzenia do leczenia astmy mogą umożliwić skuteczniejsze podawanie leków Tobie lub Twojemu dziecku, przy jednoczesnym zmniejszeniu skutków ubocznych1, 2.

  Znaczenie właściwego leczenia astmy

  Dlaczego istotne jest leczenie astmy?

  Wiele osób cierpiących na astmę uważa, że ich choroba jest leczona poprawnie, jeśli jej objawy zaostrzają się jedynie sporadycznie, i zakłada, że rzadsze korzystanie z inhalatora oznacza lepsze kontrolowanie astmy. W rzeczywistości może to oznaczać, że stosowany plan leczenia astmy jest nieskuteczny lub że nie przestrzega się jego zaleceń. Zniechęcać do odstępstw od planu leczenia mogą skutki uboczne przyjmowania leków, takie jak np. ich posmak lub zaleganie w gardle.

   

  Urządzenia do leczenia astmy mogą umożliwić skuteczniejsze podawanie leków Tobie lub Twojemu dziecku, przy jednoczesnym zmniejszeniu skutków ubocznych1, 2. Dzięki skutecznemu podawaniu poprawnej dawki leków do płuc z częstotliwością przepisaną przez lekarza można cieszyć się życiem z rzadziej występującymi objawami i większą swobodą działania.

  Przejmij kontrolę!

  Przekonaj się, jak urządzenia do leczenia astmy mogą pomóc w kontrolowaniu tej choroby.

  Celem leczenia jest takie kontrolowanie astmy, aby7:

  Checkmark
  w ciągu dnia nie występowały żadne objawy astmy albo tylko o minimalnym nasileniu3
  Checkmark
  objawy astmy nie powodowały budzenia się w nocy3
  Checkmark
  użycie inhalatora do leczenia objawów było konieczne rzadziej niż dwa razy w tygodniu3
  ikona testu
  Czy kontrolujesz astmę?

  Przekonaj się, odpowiadając na pytania krótkiego testu

  Według zaleceń Światowej Strategii Rozpoznawania, Leczenia i Prewencji Astmy (Global Initiative for Asthma, GINA) w ocenie kontroli astmy pomóc może uzyskanie odpowiedzi m.in. na wymienione niżej pytania7.

  1. Jeśli Ty lub Twoje dziecko cierpicie na astmę, czy kaszel, świszczący oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej występują częściej niż dwa razy w tygodniu? Tak/nie
  2. Jeśli Ty lub Twoje dziecko cierpicie na astmę, czy jej występowanie uniemożliwia uprawianie sportu lub zwykłą aktywność fizyczną? Tak/nie 
  3. Jeśli Ty lub Twoje dziecko cierpicie na astmę, czy jej objawy powodują budzenie się w nocy? Tak/nie 
  4. Jeśli Ty lub Twoje dziecko cierpicie na astmę, czy stosowanie inhalatora w celu leczenia objawów tej choroby jest konieczne częściej niż dwa razy w tygodniu? Tak/nie 
  Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmiała „tak”, astma u Ciebie lub Twojego dziecka może nie być prawidłowo kontrolowana i należy umówić się na wizytę u lekarza w celu omówienia występujących objawów astmy oraz ustalenia planu jej leczenia.

  Jakość powietrza w domu

  Jakość powietrza w pomieszczeniu

  Przejmij kontrolę nad jakością powietrza w pomieszczeniu

  Powietrze w naszych domach jest często 2–5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz.

   

  Codzienne czynności — takie jak gotowanie, sprzątanie czy zabawa ze zwierzętami domowymi — powodują uwalnianie alergenów i elementów zanieczyszczających powietrze w domu. Codziennie robimy 24 tysiące wdechów, dlatego powietrze w domu może mieć znaczący wpływ na nasze życie. Lepsza jakość powietrza pomaga zapobiegać występowaniu alergii, astmy i innych problemów związanych z układem oddechowym lub je łagodzić, dzięki czemu wszystkim nam łatwiej się oddycha.

   

  Rozwiązania poprawiające jakość powietrza firmy Philips eliminują cztery główne czynniki, które negatywnie wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniach i mogą wywoływać ataki astmy:

   

  PM 2,5 — mikroskopijne elementy zanieczyszczające powietrze, będące typowym czynnikiem wywołującym ataki astmy;

  alergeny — takie jak pyłki pochodzące z zewnątrz, roztocza, sierść zwierząt (ze złuszczonym naskórkiem) i zarodniki pleśni;

  bakterie i wirusy — ich wdychanie może prowadzić do zachorowań na grypę czy gruźlicę, wywoływać przeziębienia i inne infekcje, a także zwiększać ryzyko zachorowań na astmę;

  wilgotność powietrza lub suche powietrze — może zwiększać dolegliwości związane z alergiami, astmą i innymi chorobami układu oddechowego.

  Oczyszczacz powietrza

  Oczyszczacze powietrza:

  Air Purifier 2000i
  Oczyszczacze powietrza firmy Philips usuwają 99,97%* unoszących się w powietrzu alergenów, takich jak pyłki, roztocza i sierść zwierząt.**
  Aplikacja dostarcza generowane na bieżąco informacje o jakości powietrza widoczne na wyświetlaczu, a także udostępnia zalecenia dotyczące postępowania w przypadku alergii.
  Oczyszczacze powietrza firmy Philips są certyfikowane przez instytucje takie jak AHAM czy ECARF.
  Dzięki wyjątkowej technologii AeraSense czujnik cząsteczek wykrywa nawet niewielkie zmiany w powietrzu i dostosowuje ustawienia oczyszczacza w celu ograniczenia ilości alergenów unoszących się w powietrzu. 

  *  Cząsteczki o wielkości od 0,3 do 10 mikronów

  **  Testowano na filtrze pod kątem skuteczności 1-krotnego przepływu powietrza przy prędkości 5,33 cm/s (niezależne laboratorium).

  Nawilżacz powietrza

  Nawilżacze powietrza: 

  humidifier
  Nawilżacze powietrza firmy Philips umożliwiają zachowanie komfortowego poziomu wilgotności w domu poprzez utrzymywanie stałej wilgotności względnej od 40% do 60%. 
  Dzięki zastosowaniu wyjątkowej technologii NanoCloud nawilżacze powietrza firmy Philips rozprowadzają o 99% mniej bakterii niż nawilżacze ultradźwiękowe***. 
  Nawilżacze firmy Philips równomiernie rozprowadzają nawilżone powietrze po całym pomieszczeniu.
  *** W porównaniu ze standardową technologią ultradźwiękową (nienagrzewająca się mgiełka), Philips NanoCloud zmniejsza o 99% emisję naturalnych bakterii do powietrza zgodnie z 8-tygodniowymi testami w komorze o obj. 1 m3. Technologia ta otrzymała certyfikat w wyniku niezależnych laboratoryjnych badań porównawczych wykonanych przez Rabe HygieneConsult w czerwcu 2012 r. (Rabe Hygiene Consult 2101p_12.116).

  Aby uzyskać więcej wskazówek na temat radzenia sobie z astmą dziecka w domu i szkole, zapoznaj się z poniższymi informacjami:

  Air Matters Smartphone app

  Aplikacja Air Matters
  umożliwia monitorowanie alergii i dostarcza informacje na ich temat

  Cel planu leczenia astmy: strefa zielona

  Plan leczenia astmy to dokument, który możesz opracować wraz z lekarzem. Zawiera on informacje o częstotliwości i dawce leków kontrolujących przebieg astmy, które Ty lub Twoje dziecko powinniście przyjmować w celu leczenia tej choroby. Wskazuje także zalecaną częstość korzystania z leków doraźnych i sposób postępowania w przypadku pogorszenia się objawów.

  Czytelne oznaczenie w tym dokumencie stref kolorem zielonym, żółtym i czerwonym informuje o wzroście lub spadku wartości przepływu szczytowego oraz o odpowiednim sposobie postępowania w takiej sytuacji. Gdy stosuje się go razem z pikflometrem do monitorowania czynności płuc, plan leczenia może pomagać lepiej przestrzegać zaleceń dotyczących postępowania w astmie.
  Cel: strefa zielona
  Pikflometr PersonalBest firmy Philips z przypominającym sygnalizację drogową podziałem na strefy
  Skuteczniejsze podawanie leków
  Skuteczniejsze podawanie leków

  Jeśli korzysta się wyłącznie z inhalatora, lek często trafia do jamy ustnej, gardła i żołądka. Komora inhalacyjna z zastawką (nazywana niekiedy także tubą inhalacyjną) może nawet czterokrotnie zwiększyć dokładność podania leku do płuc, czyli tam, gdzie jest potrzebny4!

   

  Podawanie odpowiednich dawek leków może pomóc zmniejszyć występowanie objawów astmy i pozostać w strefie zielonej2.

  Monitorowanie przepływu szczytowego w celu lepszej kontroli astmy
  Monitorowanie przepływu szczytowego w celu lepszej kontroli astmy
  Pikflometr mierzy prędkość strumienia powietrza wydychanego z płuc.

  Umożliwia także sprawdzanie, czy występujące objawy obniżają przepływ szczytowy u osoby z astmą do charakterystycznych dla żółtej lub czerwonej strefy planu leczenia.
  Podawanie leku wprost do płuc, gdzie jest potrzebny
  Podawanie leku wprost do płuc, gdzie jest potrzebny
  Lekarz może przepisać leki doraźne podawane za pomocą inhalatora ciśnieniowego z dozownikiem lub nebulizatora, które ułatwiają oddychanie w przypadku pogorszenia się objawów astmy. Nebulizatory przekształcają płynny lek w drobną mgiełkę, co ułatwia jej przenikanie do płuc. Celem jest powrót do strefy zielonej, czyli poprawa parametrów oddechowych Twoich lub Twojego dziecka.

  Poznaj Sami the Seal

  Zaprojektowany specjalnie dla dzieci nebulizator kompresorowy

  Niezawodny nebulizator Sami the Seal przypominający wyglądem sympatyczną fokę to wygodne i łatwe w użyciu urządzenie do leczenia zaburzeń oddychania. Stosuje się go z naszą wysoce skuteczną technologią nebulizatora SideStream i maską twarzową Tucker the Turtle w kształcie główki żółwia Tuckera, co zapewnia szybkie podawanie leku w zaledwie 6 minut*
  Sami the Seal

  Przejdź do aukcji Allegro prowadzonej przez Respiromix - firmę z Grupy Philips

  Terapia aerozolowa może trwać jedynie 6 minut*

  Efektywne podawanie leku dzięki technologii SideStream

  Efektywne podawanie leku dzięki technologii SideStream

  Atrakcyjna dla dzieci obudowa w kształcie foczki Sami

   

  Atrakcyjna dla dzieci obudowa w kształcie foczki Sami

   

  Atrakcyjna dla dzieci obudowa w kształcie foczki Sami

   

  Atrakcyjna dla dzieci obudowa w kształcie foczki Sami

   

  Atrakcyjna dla dzieci obudowa w kształcie foczki Sami

   

  Atrakcyjna dla dzieci obudowa w kształcie foczki Sami

  Maska pediatryczna z podobizną przyjaznego żółwia Tuckera
  * Przy użyciu 2.5ml dawki Salbutamolu

  Jak korzystać z Sami the Seal? (ENG)

  Odtwórz
  Odtwórz

  InnoSpire Go
  Przenośny nebulizator membranowy
  Więcej czasu na codzienne zajęcia

   

  Szybki, skuteczny i łatwy w użyciu przenośny nebulizator membranowy InnoSpire Go firmy Philips opracowano z myślą o skróceniu czasu podawania leku na astmę o 25%1, czyli do zaledwie czterech minut2. Działający niemal bezgłośnie nebulizator InnoSpire Go jest niewielkich rozmiarów przenośnym urządzeniem, którego można dyskretnie użyć w dowolnym miejscu.

  Logo nagrody if design award
  InnoSpire Go

  Z myślą o życiu

  Checkmark
  Podawanie leku w zaledwie 4 minuty2
  Checkmark
  Elegancka, smukła konstrukcja i łatwa obsługa
  Checkmark
  Praktycznie bezgłośne podawanie leków w domu i w podróży
  Checkmark
  Prosta dwuelementowa konstrukcja ułatwiająca czyszczenie
  Checkmark
  Wbudowany akumulator wystarczający po naładowaniu na 30 sesji leczenia (120 minut użytkowania)
  Innogo

  Poznaj fakty

  Dowiedz się więcej na temat popularnych mitów dotyczących astmy

  Poproś lekarza lub farmaceutę o informacje na temat leczenia astmy

  Poproś lekarza lub farmaceutę o informacje na temat leczenia astmy


  Lekarz lub farmaceuta mogą skutecznie objaśnić sposób i korzyści stosowania dodatkowych urządzeń do leczenia astmy w ramach planu leczenia. Niektóre z tych urządzeń wydaje się wyłącznie na receptę.

  Zadbaj o jakość powietrza w domu  

   

  Zadbaj o jakość powietrza w domu, aby Twoi bliscy oddychali czystym i zdrowym powietrzem.

   

  • Usuń do 99,97% zanieszyszczeń
  • Pozbądź się cząsteczek PM2,5 oraz alergenów, takich jak kurz, sierść czy roztocza
  • Kontroluj jakość powietrza w Twoim domu

   

  Dowiedz się więcej o oczyszczaczach powietrza firmy Philips >

  ZASTRZEŻENIE:
  informacje podane w tej witrynie internetowej służą wyłącznie do celów poglądowych i nie zastępują porady lekarza.

  PRZYPISY:
  [1] Newman, S.P. i wsp. Improvement of pressurized aerosol deposition with Nebuhaler spacer device. Thorax, 1984; 39(12) 935–41

  [2] Asthma.org.uk. Advice/inhalersmedicines.treatments/inhalers-and-spacers. Informacje ze stycznia 2016 roku.

  [3] Asthma.org.uk. Advice/manage-your-asthma. Informacje ze stycznia 2016 roku.  

  [4] Gardenhire D., Arzu A., Dean H., Myers T. A guide to aerosol delivery devices for respiratory therapists. Wydanie trzecie, American Association for Respiratory Care, 2013. 

  [5] W porównaniu z poprzednim modelem Aeroneb Go.

  [6] Z użyciem 2,5 ml salbutamolu.
  [7] ginasthma.org. 2017-gina-report-global-strategy-for-asthma-management-and-prevention. Assessment of Asthma, strona 29. Informacje z listopada 2017 roku.