PureWave
thought leadership masthead

PureWave Gwarancja nadzwyczajnego uwidocznienia szczegółów

Technologia PureWave firmy Philips poprawia pewność diagnostyczną w przypadku obrazowania pacjentów z otyłością

Opis technologii PureWave

Łatwe badanie pacjentów trudnych do obrazowania ze względów technicznych

Ultrasonograf EPIQ firmy Philips z technologią PureWave

 

Pewność rozpoznania podczas trudnych badań

Obrazowanie konwencjonalne

Głowica konwencjonalna (x 800)

Obraz PureWave

Głowica PureWave (x 800)

Pacjenci otyli stwarzają specyficzne wyzwania podczas obrazowania ultrasonograficznego ze względu na trudność osiągnięcia penetracji potrzebnej do uzyskania obrazów diagnostycznych. Może to skutkować przeoczeniem zmiany lub koniecznością skierowania pacjenta na dodatkowe badania obrazowe wymagające napromienienia, co może zwiększyć koszty diagnostyki.

 

Od 1980 roku liczba osób dorosłych borykających się z nadwagą i otyłością wzrosła na całym świecie o 27,5%, natomiast u dzieci i młodzieży wzrost ten wynosi aż 47,1%. Ogółem liczba osób z nadwagą i otyłością na świecie wzrosła z 857 milionów w 1980 roku do 2,1 miliarda w 2013 roku. Spośród tych osób 671 milionów cierpi na otyłość*.

 

Dążąc do rozwiązania problemów związanych z obrazowaniem tej gwałtownie rosnącej populacji pacjentów, firma Philips wprowadziła technologię głowic PureWave. Dzięki wykorzystaniu czystych, jednorodnych kryształów, które są o 85% bardziej skuteczne niż konwencjonalny materiał piezoelektryczny, technologia PureWave zapewnia dane o niespotykanie wysokim poziomie szczegółowości i rozdzielczości kontrastowej, pozwalając na lepszą penetrację tkanek przy wyższych częstotliwościach — nawet w przypadku pacjentów, u których obrazowanie jest ze względów technicznych utrudnione.

Głowice PureWave do ultrasonografu Epiq 7

 

Rodzina głowic PureWave do ultrasonografów EPIQ Elite/ EPIQ CVx .

Dostępne dzisiaj głowice PureWave zapewniają niezwykle szeroki zakres dynamiczny i unikatową konstrukcję wiązki, pomagając uzyskać doskonałe uwidocznienie szczegółów tkanek na większych głębokościach i przy niższym poziomie szumu. Pozwala to obrazować pacjentów nawet o bardzo dużych gabarytach.

 

Potwierdzają to niedawno przeprowadzone badania kliniczne z wykorzystaniem ultrasonografu EPIQ, w ramach których za pomocą wysokoczęstotliwościowych głowic PureWave radiologom udało się skutecznie przeprowadzić 85% trudnych pod względem technicznym badań pacjentów.

 

Dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystania głowic PureWave xMATRIX w celu uzyskania obrazów 3D na żywo podczas procedur diagnostycznych lub interwencyjnych z taką samą skutecznością.

 

Dowiedziono klinicznie, że technologia PureWave usprawnia procedury i zwiększa liczbę badanych pacjentów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i skróceniu czasu trwania badania.

 

Technologia dostępna w ultrasonografach EPIQAffiniti.

*Międzynarodowy zespół badaczy prowadzony przez prof. Emmanuelę Gakidou z Instytutu Pomiarów i Oceny Zdrowia (Institute for Health Metrics and Evaluation) Uniwersytetu Waszyngtońskiego opublikował niedawno wyniki badania w magazynie Lancet (21 maja 2014 r.). W ramach tego badania zespół przeprowadził szczegółową analizę ankiet statystycznych, raportów i literatury naukowej w celu oceny występowania nadwagi i otyłości wśród osób dorosłych w wieku co najmniej 20 lat oraz u dzieci w wieku 2–19 lat na przestrzeni lat 1980–2013. Zgromadzono dane ze 188 krajów ze wszystkich 21 regionów świata.

 

Nadwagę zdefiniowano jako wskaźnik masy ciała (BMI) wynoszący co najmniej 25 kg/m², a otyłość jako wskaźnik BMI wynoszący co najmniej 30 kg/m².

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?