Lekarze sprawdzający dane

Zobacz, jak Philips wspiera szpitale w dążeniu do zrównoważonego rozwoju.

Newsletter jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalnych pracowników opieki zdrowotnej.

Używanie urządzeń mobilnych do zarządzania

Placówki szpitalne odpowiadają za 4,4% 

globalnej emisji CO2, co daje 2 razy więcej emisji niż przemysł lotniczy

green hospitals

Raport Zielone Szpitale, powstał przy współpracy ONZ Global Compact Network Polska z firmą Philips. Jest to pierwszy taki dokument stworzony dla Polski, w którym spotyka się doświadczenie środowiska akademickiego, rządowego, naukowego oraz biznesu.

 

Autorzy wskazali rozwiązania, które mogą przyczynić się do poprawy stanu szpitalnej infrastruktury, efektywności, a przez to do wzmocnienia pozytywnych działań na rzecz klimatu.

Jak Philips wspiera szpitale w redukowaniu wpływu środowiskowego?

 

Eco Design

Mr magnes renderingi

Poprzez proces EcoDesign dążymy do tworzenia produktów i rozwiązań, które mają znacznie mniejszy wpływ* na środowisko w całym cyklu ich życia.

Ekopaszporty

Ikona paszportu ekologicznego

*W porównaniu do poprzednich odpowiedników produktów

Najbardziej znaczące ulepszenia w zakresie Eko projektu zostały wdrożone w zakresie efektywności energetycznej oraz redukcji wagi produktu i opakowania, chociaż coraz większą uwagę zwraca się na substancje niebezpieczne, wydłużenie żywotności, ponowne wykorzystanie (regenerację) i recykling we wszystkich segmentach. Ulepszenia te uwzględnione są w ekopaszportach, które przyznawane są produktom spełniającym poszczególne warunki Eco Design.

Circular Services

Okrągłe rozwiązania

Maksymalizacja żywotności naszych produktów i rozwiązań przy jednoczesnej minimalizacji wykorzystania nowych materiałów i zasobów oraz eliminacji odpadów. Robimy to dzięki inteligentnym rozwiązaniom cyfrowym, zwrotowi produktów, renowacji i recyklingowi.

 

W gospodarce o obiegu zamkniętym produkty, części i materiały są przez cały czas utrzymywane w najwyższej użyteczności i wartości, krążąc między klientami. Te pętle produkcyjne utrzymują wartość, jednocześnie minimalizując marnotrawstwo i wydobywając ograniczone rezerwy zasobów.

Idąc w kółko

Zobacz także nasze produkty podlegające usłudze:

 

Telemedycyna

Aby zmniejszyć koszty oraz poprawić jakość i wyniki, szpitale mają możliwość korzystania z technologii cyfrowych, które umożliwią dostarczenie serwisu w bardziej wydajny sposób.

Okólnik telemedyczny

 

Zdalne monitorowanie pacjenta, zaawansowana analityka wspomagająca podejmowanie decyzji oraz interoperacyjność mogą zmienić istniejący szpital w efektywny kosztowo system dostarczania serwisu, który bardziej angażuje pacjentów w celu poprawy jakości i wyników a zarazem ułatwia pracę pracownikom szpitala.

 

Dodatkowo digitalizacja niektórych procesów służby zdrowia pozwoli na redukcję wpływu środowiskowego, która obecnie wytwarzana jest przez podróże pacjentów, używanie produktów jednorazowego użytku. Ponadto digitalizacja oraz oparcie informacji na rozwiązaniach w chmurze.

Dowiedz się jak wirtualna opieka zmienia systemy zdrowia: 

 

Poznaj nasze rozwiązania telemedyczne:

 

Transformacja Opieki Zdrowotnej

 

Philips współpracuje z placówkami opieki zdrowotnej, aby urzeczywistnić transformację zdrowotną. Razem sprostamy wyzwaniu dostarczania wysokiej jakości opieki przy niższych kosztach i jednocześnie wyższym poziomie satysfakcji pacjentów i personelu leczniczego. Poprzez innowacyjne, oparte na współpracy i skoncentrowane na pacjencie działania, pomagamy szpitalom i systemom opieki zdrowotnej zmienić sposób świadczenia opieki w ich społeczności.

Obszary Działania

Obszary Działania

Usprawnienie skuteczności przepływu pracy i wykorzystywania zasobów

clinical & operational excellence

Projektowanie innowacyjnych i efektywnych środowisk diagnostyczno-terapeutycznych oraz doświadczeń w opiece zdrowotnej

clinical & operational excellence

Wprowadzanie zrównoważonych 

technologii cyfrowych i zarządzania danymi

clinical & operational excellence

Treść strony nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego. Philips zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji wyrobów medycznych i usług w każdym czasie.

Zawsze jesteśmy zainteresowani współpracą.

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.

1
Wybierz interesujący Cię obszar
2
Szczegóły kontaktu

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?