Cyfrowa Patomorfologia
Czym jest patologia cyfrowa

Czym jest cyfrowa patomorfologia?

Mikroskopia wirtualna

Cyfrowa patomorfologia, znana również pod nazwą „mikroskopia wirtualna”, polega na przechwytywaniu, obsłudze, analizie i interpretacji przetworzonych w formę cyfrową informacji bazujących na szkiełku mikroskopowym.

W cyfrowej patomorfologii proces rozpoczyna się od przetworzenia szkiełek mikroskopowych na wersję cyfrową z wykorzystaniem rozwiązań do skanowania stosowanych w cyfrowej patomorfologii. W rezultacie tworzone są obrazy cyfrowe preparatów, które umożliwiają wyświetlanie, interpretowanie i analizę danych obrazowych szkiełek mikroskopowych w wysokiej rozdzielczości cyfrowej.

Dzięki wykorzystaniu korzyści wynikających z obrazowania w cyfrowej patomorfologii zbliżamy się do realizacji wizji medycyny precyzyjnej.

Jaka jest nasza rola?

Zmieniając oblicze cyfrowej patomorfologii, przyczyniamy się do przyspieszenia postępu ważnych badań naukowych, których wyniki będą miały wpływ na miliardy żyć ludzkich na całym świecie. Jako lider na rynku rozwiązań programowych do cyfryzacji procedur patologicznych, obsługujący ponad 40 000 tysięcy użytkowników z różnych stron świata, mamy doświadczenie w wielu sektorach i obszarach zastosowań.

Pelen potencjal cyfrowej patologii

Ważne kwestie dotyczące inwestycji w skanery do obrazowania cyfrowego całych preparatów mikroskopowych (WSI) w patologii

Usprawnianie pracy patomorfologów

Usprawnianie pracy patomorfologów

Nasze bogate doświadczenie w rozwiązaniach do pracy za pośrednictwem sieci, zarządzaniu przypadkami, współpracy naukowej oraz tworzeniu programów do analizy obrazów tkanek daje nam pewność, że narzędzia te mogą usprawnić pracę patomorfologów w wielu istotnych obszarach zastosowań.

Odpowiednie narzędzia

Odpowiednie narzędzia dla patomorfologów

Dzisiejsze oblicze opieki zdrowotnej ma charakter w dużej mierze reakcyjny. Medycyna spersonalizowana, czyli terapie precyzyjnie dostosowane do potrzeb pacjenta w oparciu o indywidualne czynniki fizjologiczne, zmieni tradycyjne oblicze ochrony zdrowia. Dzięki takiemu podejściu personel medyczny może przewidywać postęp choroby i odpowiednio mu zapobiegać przez uwzględnienie czynników genetycznych i środowiskowych, które mogą zwiększać predyspozycję do określonych chorób.

Medycyna spersonalizowana

Związek patomorfologii z przyszłością medycyny spersonalizowanej

Pełny potencjał medycyny spersonalizowanej nie został jeszcze osiągnięty, jednak koncepcja ta już wpływa na standardy opieki onkologicznej.

Odpowiednie schematy leczenia poszczególnych rodzajów nowotworów złośliwych dobiera się w oparciu o badania molekularne. Guz może sprawiać wrażenie podręcznikowego przykładu danego typu nowotworu, jednak po wykonaniu badań technikami molekularnymi, takimi jak fluorescencyjna hybrydyzacja in situ (FISH), może się okazać, że mamy do czynienia z zupełnie innym rodzajem zmiany.

Rozwiązania w zakresie cyfrowej patomorfologii i patologii wspomaganej komputerowo, dostarczające bardziej szczegółowych informacji i umożliwiające ich łatwiejszą wymianę, są wyrazem zaangażowania firmy Philips we wsparcie patologów w dążeniu do osiągnięcia najważniejszego celu, jakim jest odmiana oblicza opieki zdrowotnej.

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

You are about to visit a Philips global content page

You are about to visit the Philips USA website.

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.