Jak firma Philips wspiera wysiłki przeciwko koronawirusowi (COVID-19)

W tych trudnych czasach angażujemy się w misję poprawy jakości życia w jeszcze większym zakresie. Aby móc wspierać systemy opieki zdrowotnej i personel medyczny, stworzyliśmy specjalną witrynę dotyczącą COVID-19.

Respiratory szpitalne

Skuteczna opieka na czas

Respiratory szpitalne

Osoby korzystające z wentylacji mechanicznej na oddziałach intensywnej terapii polegają na respiratorze przy każdym oddechu. W związku z tym niezbędne jest korzystanie z zaawansowanych, wszechstronnych i łatwych w obsłudze respiratorów, które są w stanie szybko dokonać oceny stanu pacjenta i dostosować się do jego zmian. Respiratory Philips do użytku szpitalnego umożliwiają prowadzenie ciągłej oceny odpowiedzi każdego z pacjentów na wentylację, dzięki czemu można sprawnie zmieniać tryby terapii z myślą o szybszym powrocie do naturalnego oddychania.

Skuteczna wentylacja nieinwazyjna


W ostatnich latach wentylacja nieinwazyjna odgrywa coraz większą rolę w leczeniu niewydolności oddechowej.

Dowiedz się więcej o tlenoterapii wysokoprzepływowej, wentylacji nieinwazyjnej i inwazyjnej wentylacji mechanicznej.

Artykuł dotyczący wentylacji nieinwazyjnej
Ikona synchronizacji

Zaawansowana synchronizacja pracy respiratora z oddechem pacjenta

 

Technologię Auto-Trak opracowano z myślą o sprostaniu wymaganiom związanym z wentylacją nieinwazyjną. Dzięki automatycznie regulowanym funkcjom kompensacji przecieków, wyzwalania wdechu i przechodzenia w fazę wydechu, technologia Auto-Trak optymalizuje synchronizację pracy respiratora z oddechem pacjentem przy zmiennych parametrach przecieku i zapotrzebowaniach pacjenta. W jednym z badań wykazano, że technologia Auto-Trak firmy Philips zapewnia najwyższy stopień synchronizacji1, czyli właściwości, którą medycyna wiąże bezpośrednio z poprawą komfortu pacjenta.

Łatwiejsza obsługa respiratora

Uproszczenie pracy przyspieszające podjęcie leczenia

Respiratory firmy Philips opracowuje się w taki sposób, aby były łatwe w obsłudze i w konserwacji. Intuicyjne graficzne interfejsy i menu użytkownika mają na celu uproszczenie konfiguracji respiratora i poprawę sprawności jego działania. Zaawansowane funkcje wykonywane w trybie automatycznym, takie jak np. automatyczna kalibracja maski, pozwalają zaoszczędzić czas, a wbudowany system monitorowania ostrzega o zmianach stanu pacjenta. Połączenie wszystkich tych rozwiązań przyczynia się do usprawnienia przebiegu leczenia.

Ułatwianie przejścia w tryb leczenia w domu

Pacjenci, u których w placówce szpitalnej stwierdzono obturacyjny bezdech senny, mogą w późniejszym czasie łatwiej rozpocząć opiekę w warunkach domowych dzięki nauce obsługi trybu automatycznego respiratora V30 jeszcze w trakcie hospitalizacji.

Maski do wentylacji przeznaczone do użytku szpitalnego — elastyczność i łatwość obsługi dla personelu i pacjentów

 

Przy doborze maski należy uwzględnić takie czynniki, jak długość trwania wentylacji, rodzaj stosowanego urządzenia, funkcje związane z bezpieczeństwem i cechy twarzy pacjenta. Bogaty wybór masek i interfejsów do wentylacji firmy Philips umożliwia szybkie dostosowywanie rozwiązań do potrzeb opieki i zminimalizowanie występowania podrażnień skóry.

Powiązane rozwiązania

Ikona rozwiązań serwisowych

Potrzebujesz rozwiązań serwisowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb?

Ikona materiałów edukacyjnych

Szukasz medycznych materiałów edukacyjnych i szkoleń?

Respiratory do użytku domowego


Respiratory firmy Philips do użytku domowego są przeznaczone do nieskomplikowanej i łatwej w obsłudze wentylacji inwazyjnej i nieinwazyjnej pacjentów z chorobami układu oddechowego w warunkach domowych. Respiratory te wyposażono w sprawdzone technologie firmy Philips i intuicyjny interfejs użytkownika upraszczający obsługę przez personel opieki domowej i zapewniający komfort pacjentowi. Dzięki stosowaniu w połączeniu z programem Care Orchestrator lub Care Orchestrator Essence możliwe jest przekazywanie istotnych informacji o stanie pacjenta, co zapewnia lekarzom i personelowi opieki domowej skuteczniejszy wgląd w sposób użytkowania respiratora w warunkach domowych.

Zawsze jesteśmy zainteresowani współpracą.

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.

1
Wybierz interesujący Cię obszar
2
Szczegóły kontaktu

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?