Jak firma Philips wspiera wysiłki przeciwko koronawirusowi (COVID-19)

W tych trudnych czasach angażujemy się w misję poprawy jakości życia w jeszcze większym zakresie. Aby móc wspierać systemy opieki zdrowotnej i personel medyczny, stworzyliśmy specjalną witrynę dotyczącą COVID-19.

Respiratory szpitalne

Skuteczna opieka na czas

Respiratory szpitalne

Osoby korzystające z wentylacji mechanicznej na oddziałach intensywnej terapii polegają na respiratorze przy każdym oddechu. W związku z tym niezbędne jest korzystanie z zaawansowanych, wszechstronnych i łatwych w obsłudze respiratorów, które są w stanie szybko dokonać oceny stanu pacjenta i dostosować się do jego zmian. Respiratory Philips do użytku szpitalnego umożliwiają prowadzenie ciągłej oceny odpowiedzi każdego z pacjentów na wentylację, dzięki czemu można sprawnie zmieniać tryby terapii z myślą o szybszym powrocie do naturalnego oddychania.

Skuteczna wentylacja nieinwazyjna


W ostatnich latach wentylacja nieinwazyjna odgrywa coraz większą rolę w leczeniu niewydolności oddechowej.

Dowiedz się więcej o tlenoterapii wysokoprzepływowej, wentylacji nieinwazyjnej i inwazyjnej wentylacji mechanicznej.

Artykuł dotyczący wentylacji nieinwazyjnej
Ikona synchronizacji

Zaawansowana synchronizacja pracy respiratora z oddechem pacjenta

 

Technologię Auto-Trak opracowano z myślą o sprostaniu wymaganiom związanym z wentylacją nieinwazyjną. Dzięki automatycznie regulowanym funkcjom kompensacji przecieków, wyzwalania wdechu i przechodzenia w fazę wydechu, technologia Auto-Trak optymalizuje synchronizację pracy respiratora z oddechem pacjentem przy zmiennych parametrach przecieku i zapotrzebowaniach pacjenta. W jednym z badań wykazano, że technologia Auto-Trak firmy Philips zapewnia najwyższy stopień synchronizacji1, czyli właściwości, którą medycyna wiąże bezpośrednio z poprawą komfortu pacjenta.

Łatwiejsza obsługa respiratora

Uproszczenie pracy przyspieszające podjęcie leczenia

Respiratory firmy Philips opracowuje się w taki sposób, aby były łatwe w obsłudze i w konserwacji. Intuicyjne graficzne interfejsy i menu użytkownika mają na celu uproszczenie konfiguracji respiratora i poprawę sprawności jego działania. Zaawansowane funkcje wykonywane w trybie automatycznym, takie jak np. automatyczna kalibracja maski, pozwalają zaoszczędzić czas, a wbudowany system monitorowania ostrzega o zmianach stanu pacjenta. Połączenie wszystkich tych rozwiązań przyczynia się do usprawnienia przebiegu leczenia.

Ułatwianie przejścia w tryb leczenia w domu

Pacjenci, u których w placówce szpitalnej stwierdzono obturacyjny bezdech senny, mogą w późniejszym czasie łatwiej rozpocząć opiekę w warunkach domowych dzięki nauce obsługi trybu automatycznego respiratora V30 jeszcze w trakcie hospitalizacji.

Maski do wentylacji przeznaczone do użytku szpitalnego — elastyczność i łatwość obsługi dla personelu i pacjentów

 

Przy doborze maski należy uwzględnić takie czynniki, jak długość trwania wentylacji, rodzaj stosowanego urządzenia, funkcje związane z bezpieczeństwem i cechy twarzy pacjenta. Bogaty wybór masek i interfejsów do wentylacji firmy Philips umożliwia szybkie dostosowywanie rozwiązań do potrzeb opieki i zminimalizowanie występowania podrażnień skóry.

Powiązane rozwiązania

Ikona rozwiązań serwisowych

Potrzebujesz rozwiązań serwisowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb?

Ikona materiałów edukacyjnych

Szukasz medycznych materiałów edukacyjnych i szkoleń?

Respiratory do użytku domowego


Respiratory firmy Philips do użytku domowego są przeznaczone do nieskomplikowanej i łatwej w obsłudze wentylacji inwazyjnej i nieinwazyjnej pacjentów z chorobami układu oddechowego w warunkach domowych. Respiratory te wyposażono w sprawdzone technologie firmy Philips i intuicyjny interfejs użytkownika upraszczający obsługę przez personel opieki domowej i zapewniający komfort pacjentowi. Dzięki stosowaniu w połączeniu z programem Care Orchestrator lub Care Orchestrator Essence możliwe jest przekazywanie istotnych informacji o stanie pacjenta, co zapewnia lekarzom i personelowi opieki domowej skuteczniejszy wgląd w sposób użytkowania respiratora w warunkach domowych.

1
Wybierz interesujący Cię obszar
2
Szczegóły kontaktu

Zawsze jesteśmy zainteresowani współpracą.

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.

1
2
Szczegóły kontaktu

You are about to visit a Philips global content page

You are about to visit the Philips USA website.

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej
Please select the checkbox

Informacja

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej