Centrum prasowe | Polska

gru 20, 2021

Centrum diagnostyczne przyszłości w Rzeszowie? Pierwszy w Polsce rezonans magentyczny z obsługą bezhelową oddany do dyspozycji personelu medycznego


22 listopada br. w Centrum Diagnostycznym Przychodni Specjalistycznej Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie otwarto pracownię rezonansu magnetycznego Philips Ingenia Ambition 1.5 T, oddając w ręce personelu medycznego pierwszy w Polsce bezhelowy system tego typu. To ważny krok, nie tylko w kierunku wdrażania innowacji medycznych, ale także w stronę ekologicznej transformacji polskiej ochrony zdrowia, która, jak wynika z raportu Future Health Index 2021, w ciągu najbliższych trzech lat będzie jednym z priorytetów rozwoju szpitali dla niemal połowy liderów ochrony zdrowia w Polsce.

  • System Ingenia Ambition 1.5 T posiada nowy, całkowicie szczelny magnes BlueSeal, którego technologia pozwoliła zmniejszyć ilość wykorzystywanego do chłodzenia ciekłego helu do zalewie 7 litrów, podczas gdy tradycyjne rezonanse magnetyczne wykorzystują aż 1500 litrów helu.
  • System posiada duże pole obrazowania 55x55x50 cm, przy bardzo wysokiej homogeniczności. Silne gradienty i wzmacniacz RF o wysokiej mocy są gwarancją wysokiej jakości obrazowania, a najnowsze aplikacje i sekwencje obrazowania umożliwiają wykonywanie zaawansowanych badań. Komfort pacjentowi zapewnia także powiększony otwór magnesu do średnicy 70 cm. 
  • System jest produktem medycznym, wpierającym transformację ochrony zdrowia w kierunku zrównoważonej i nieobciążającej środowiska naturalnego. 

Fundamenty dla rozwoju ekologicznego szpitala


Zrównoważony, prośrodowiskowy rozwój polskiej służby zdrowia to wizja przyszłości, która dopiero kształtuje się wśród decydentów administracyjnych oraz menadżerów placówek medycznych. Jak wskazuje raport Future Health Index 2021 przygotowany na zlecenie Philips, obecnie jedynie 2 proc. liderów polskiej ochrony zdrowia uważa wdrażanie praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju w swoim szpitalu lub placówce medycznej za priorytet. Jednak około połowa z nich oczekuje, że stanie się to jednym z ich głównych celów w ciągu najbliższych trzech lat, ważniejszym niż inne potrzeby, takie jak poprawa infrastruktury technologicznej czy ułatwienie przejścia na opiekę zdalną lub wirtualną.

 

- Kluczową przesłanka dla wyboru systemu Ingenia Ambition 1.5 T była dla nas konieczność zapewnienia najwyższego komfortu i pewności diagnostycznej dla naszych pacjentów, ale także aspekty środowiskowe. Mamy świadomość, że hel nie jest zasobem odnawialnym, więc jego dostępność może okazać się wyzwaniem w najbliższym czasie – tak jak i cena – powiedział dr n. med. Aleksander Panek, Dyrektor Naczelny Centrum Diagnostycznego Przychodni Specjalistycznej Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie.

 

Niższe koszty eksploatacji i przyjazność środowisku

 
Zainstalowany w rzeszowskiej klinice system Ingenia Ambition 1.5 T firmy Philips posiada nowy, całkowicie szczelny magnes BlueSeal. Umożliwia on wykonywanie badań MR bez konieczności uzupełniania helu, co przekłada się na większą produktywność i oszczędność w eksploatacji. Wysoce wydajna technologia mikro-chłodzenia magnesu BlueSeal pozwoliła zmniejszyć ilość wykorzystywanego do chłodzenia ciekłego helu do zalewie 7 litrów, co stanowi wyróżnik na tle tradycyjnych rezonansów, wykorzystujących aż 1500 litrów tego pierwiastka. Tę minimalną ilość umieszcza się w magnesie na etapie produkcji, a następnie całkowicie uszczelnia magnes. Zapobiega to parowaniu helu, zarówno nagłemu, jak i stopniowemu.


- Ingenia Ambition 1.5 T to jedyny system, w którym użytkownik w razie potrzeby, bez konsekwencji i bez konieczności wzywania serwisu, może wyłączyć i ponownie włączyć pole magnetyczne. W przypadku awaryjnego wyłączenia pola nie następuje wyrzut helu, co w tradycyjnych systemach musi nastąpić i jest bardzo kosztowną procedurą, związaną także z długim przestojem w pracy. Warto również zwrócić uwagę na nowatorskie materace Comfort Plus, ułatwiające pacjentowi leżenie w bezruchu przez cały czas trwania badania. Philips swą troską o pacjenta wyróżnia się nie po raz pierwszy na rynku rezonansu magnetycznego – komentuje Piotr Winiarczyk, Modality Sales Specialist MR w Philips.


Transformacja ochrony zdrowia w kierunku zrównoważonego i działającego na rzecz ochrony środowiska systemu to już nie tylko trend, ale realne działania, na które decyduje się coraz więcej szpitali na świecie. Rozwiązania proekologiczne nie tylko są pozytywnie wpływają na środowisko, ale także, w wielu przypadkach obniżają koszty eksploatacji i obsługi. Rezonans magnetyczny Ingenia Ambition 1.5 T firmy Philips jest jednym z przykładów takiego podejścia. Będzie on wspierać rzeszowski personel medyczny w stawianiu prawidłowych i szybkich diagnoz, jednocześnie zużywając o 99,5 proc. mniej helu względem innych urządzeń MR. 

O Philips


Philips to wiodący dostawca technologii medycznych, którego misją jest poprawa zdrowia osiągana poprzez kompleksową opiekę nad pacjentem, począwszy od zdrowego trybu życia, profilaktyki, po diagnostykę, leczenie i opiekę domową. Philips wykorzystuje zaawansowane technologie, analizy kliniczne oraz doświadczenia swoich partnerów, aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania dla sektora ochrony zdrowia. Firma ma siedzibę główną w Holandii i jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej oraz opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. Firma w 2020 roku wygenerowała sprzedaż na poziomie 19,5 miliarda dolarów, a obecnie zatrudnia ok. 77 000 pracowników w ponad 100 krajach. Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl
Więcej informacjiMniej informacji

Tematy

Autor:

Kontakt

ewa piaseczna

Ewa Piaseczna – Spitaleri

Brand & Communication Manager Komunikacja korporacyjna oraz profesjonalna opieka zdrowotna

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Udostępnij w mediach społecznościowych

Zasoby multimedialne

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?