Braki kadrowe, presja finansowa i rosnące zapotrzebowanie na opiekę zdrowotną to tylko niektóre z wyzwań stojących na drodze do zapewnienia pacjentom wysokiej jakości opieki w czasie i miejscu, w którym jej potrzebują. Tegoroczne badanie poświęcone jest sposobom przezwyciężenia tych wyzwań, w tym problemu długiego czasu oczekiwania na świadczenia, poprzez innowacje technologiczne i sztuczną inteligencję.
Liderzy ochrony zdrowia chętnie korzystają lub planują korzystać z rozwiązań wirtualnych, takich jak zdalne monitorowanie, widząc ich kluczową rolę we wsparciu personelu i zwiększeniu możliwości opieki nad pacjentem.
Najczęściej wskazywane obszary, w jakich polscy liderzy wdrożyli w swoich organizacjach zdalny monitoring:
Pomimo dużej popularności sztucznej inteligencji w polskich placówkach medycznych, kluczowe jest wdrożenie mechanizmów zapewniających bezpieczne jej wykorzystanie. W czym może pomóc m.in. większa przejrzystość i różnorodność danych, bardziej etyczne wykorzystywanie AI.
Wykorzystanie AI wymaga odpowiedzialnego podejścia
Prawie wszyscy (99%) polscy liderzy deklarują, że kryteria środowiskowe odgrywają ważną rolę w procesie podejmowania decyzji dotyczących zaopatrzenia i przetargów, ograniczając negatywne oddziaływanie na środowisko i pozytywnie wpływając na wyniki finansowe placówki.
Najczęściej wdrażane przez liderów strategie w zakresie zrównoważonego rozwoju:
Raporty krajowe
Dostępne wkrótce
You are about to visit a Philips global content page
Continue