Strona główna > Informacje na temat czyszczenia ozonem

Informacje na temat czyszczenia ozonem

8 lutego 2022 r.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest pewność, że urządzenie jest prawidłowo wyczyszczone.


Szczegółowe informacje na temat konserwacji urządzenia zamiennego znajdują się w instrukcji obsługi oraz czyszczenia i kontroli akcesoriów. Należy pamiętać o stosowaniu wyłącznie zatwierdzonych metod czyszczenia urządzenia, ponieważ niezatwierdzone metody czyszczenia, np. ozonowanie, mogą przyczyniać się do rozkładu pianki.  Przypominamy również, że zarówno ozonowanie, jak i czyszczenie w myjkach ultradźwiękowych (w tym za pomocą sterylizatora UV firmy Philips) nie są obecnie zatwierdzonymi metodami czyszczenia naszych urządzeń i masek w kontekście bieżącego wycofania urządzeń.

 

Należy również zapoznać się z komunikatem dotyczącym bezpieczeństwa wydanym przez agencję FDA 27 lutego 2020 r. pod tytułem „Ozone and UV light: Potential Risks associated with the use of ozone and ultraviolet (UV) light for cleaning CPAP machines and accessories” (Ozon i światło UV: potencjalne zagrożenia związane z korzystaniem z ozonu i światła ultrafioletowego (UV) do czyszczenia aparatów do terapii CPAP i ich akcesoriów).   Kluczowe informacje zawarte w tym komunikacie znajdują się poniżej:

 

  • „W sprawie zalecanych metod czyszczenia oraz wymiany urządzeń do terapii CPAP należy postępować zgodnie ze wskazówkami producentów. Jeśli nie są one dostępne lub w razie jakichkolwiek pytań należy skontaktować się z producentem urządzenia do terapii CPAP lub producentem akcesorium, lub zasięgnąć porady lekarza”.
  • „Należy pamiętać, że agencja FDA nie oceniła bezpieczeństwa ani skuteczności gazowego ozonu lub światła UV w czyszczeniu, odkażaniu ani dezynfekcji urządzeń do terapii CPAP oraz ich akcesoriów w warunkach domowych lub warunkach placówki ochrony zdrowia”. 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?