Zawiadomienie o wycofaniu wyrobu medycznego (tylko USA) /
zawiadomienie dotyczące bezpieczeństwa (pozostałe kraje)

Philips Respironics

Jeśli urządzenie nie zostało jeszcze zarejestrowane

Strona główna > Informacje na temat czyszczenia ozonem

Informacje na temat czyszczenia ozonem

8 lutego 2022 r.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest pewność, że urządzenie jest prawidłowo wyczyszczone.


Szczegółowe informacje na temat konserwacji urządzenia zamiennego znajdują się w instrukcji obsługi oraz czyszczenia i kontroli akcesoriów. Należy pamiętać o stosowaniu wyłącznie zatwierdzonych metod czyszczenia urządzenia, ponieważ niezatwierdzone metody czyszczenia, np. ozonowanie, mogą przyczyniać się do rozkładu pianki.  Przypominamy również, że zarówno ozonowanie, jak i czyszczenie w myjkach ultradźwiękowych (w tym za pomocą sterylizatora UV firmy Philips) nie są obecnie zatwierdzonymi metodami czyszczenia naszych urządzeń i masek w kontekście bieżącego wycofania urządzeń.

 

Należy również zapoznać się z komunikatem dotyczącym bezpieczeństwa wydanym przez agencję FDA 27 lutego 2020 r. pod tytułem „Ozone and UV light: Potential Risks associated with the use of ozone and ultraviolet (UV) light for cleaning CPAP machines and accessories” (Ozon i światło UV: potencjalne zagrożenia związane z korzystaniem z ozonu i światła ultrafioletowego (UV) do czyszczenia aparatów do terapii CPAP i ich akcesoriów).   Kluczowe informacje zawarte w tym komunikacie znajdują się poniżej:

 

  • „W sprawie zalecanych metod czyszczenia oraz wymiany urządzeń do terapii CPAP należy postępować zgodnie ze wskazówkami producentów. Jeśli nie są one dostępne lub w razie jakichkolwiek pytań należy skontaktować się z producentem urządzenia do terapii CPAP lub producentem akcesorium, lub zasięgnąć porady lekarza”.
  • „Należy pamiętać, że agencja FDA nie oceniła bezpieczeństwa ani skuteczności gazowego ozonu lub światła UV w czyszczeniu, odkażaniu ani dezynfekcji urządzeń do terapii CPAP oraz ich akcesoriów w warunkach domowych lub warunkach placówki ochrony zdrowia”. 

Jeśli urządzenie nie zostało jeszcze zarejestrowane

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

Rozumiem

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej
Please select the checkbox

Informacja

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej