Zawiadomienie o wycofaniu wyrobu medycznego (tylko USA) /
zawiadomienie dotyczące bezpieczeństwa (pozostałe kraje)

Philips Respironics

Jeśli urządzenie nie zostało jeszcze zarejestrowane

Strona główna > Zawiadomienie dotyczące bezpieczeństwa i działania korygujące — szybkie wskazówki

Wycofanie urządzeń — szybkie wskazówki

23 grudnia 2021 r.

Wycofanie urządzeń — szybkie wskazówki.

SRC Talk doctor recall icon

Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.


Cel, jaki nam przyświeca, to możliwie jak najszybsze udostępnienie wszystkim pacjentom urządzenia zamiennego, które pozwoli im na bezpieczne kontynuowanie leczenia. Oczekując na urządzenie zamienne, warto porozmawiać ze swoim lekarzem, tak aby nie wprowadzać pochopnie zmian w leczeniu lub go przerywać. Zapoznaj się ze zaktualizowanym zawiadomieniem dotyczącym wycofania urządzeń

SRC Email updates recall icon

Regularne sprawdzanie wiadomości e-mail zawierających aktualne informacje.


Aktualne informacje w sprawie wycofania urządzeń są udostępniane przez firmę Philips drogą mailową w regularnych odstępach czasu. Można je również znaleźć na stronie philips.com/src-update. W wiadomościach e-mail otrzymają Państwo również informacje o statusie urządzenia zamiennego. Jeśli wiadomości e-mail z aktualnymi informacjami do Państwa nie docierają, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 877-907-7508. Warto również sprawdzić folder spamu.

SRC Foam removal recall icon

Nie należy samodzielnie podejmować prób usunięcia pianki.


Próba samodzielnego naprawienia urządzeń lub korzystanie z zestawu naprawczego oferowanego przez innych dostawców może zakłócić pracę urządzenia, a nawet całkowicie uniemożliwić jego działanie. Firma Philips nie oferuje zestawów naprawczych odpłatnie ani nie upoważnia do tego żadnych innych firm. Naprawą mogą zajmować się wyłącznie upoważnieni pracownicy serwisu.

SRC Register device recall icon

Urządzenie należy zarejestrować nawet wtedy, gdy do jego czyszczenia nie stosowano ozonu.


Urządzenie może wymagać wymiany pianki, nawet jeśli do jego czyszczenia nie używano nigdy ozonu. Prosimy o zarejestrowanie urządzenia tutaj.

SRC Fraudulent activity recall icon

Należy zachować czujność i nie dać się zwieźć oszukańczym praktykom.


Firma Philips nigdy nie zwróci się z prośbą o podanie numeru karty kredytowej, numeru PESEL, numeru telefonu czy adresu e-mail. Prosimy pamiętać, że najlepszym źródłem informacji jest Państwa dostawca/sprzedawca lub firma Philips.

Co dalej

 

Państwa lekarze otrzymali od nas informacje kliniczne pomagające im w podjęciu optymalnej decyzji dotyczącej Państwa planu leczenia. Ponieważ są to osoby, które znają historię Państwa choroby, będą w stanie najlepiej ocenić zarówno korzyści, jak i ewentualne ryzyko związane z kontynuowaniem leczenia do czasu otrzymania urządzenia zamiennego. ​ ​

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że oczekiwanie na informację o terminie oraz sposobie naprawy lub wymiany urządzenia może być frustrujące, a także jak ważne jest jak najszybsze przeprowadzenie akcji naprawczej. Pragniemy zapewnić, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zrealizować ją jak najsprawniej, a o jej postępach będziemy na bieżąco informować Państwa oraz Państwa lekarzy. W związku z tym, że udało nam się przyspieszyć dostawy urządzeń zamiennych oraz zwiększyć moce produkcyjne, szacujemy, że naprawa i wymiana urządzeń na terenie USA potrwa mniej więcej do września 2022 r.    

 

Informacje oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie philips.com/src-update.

Jeśli urządzenie nie zostało jeszcze zarejestrowane

* To zawiadomienie o wycofaniu urządzeń dotyczy wyłącznie USA. W pozostałych krajach obowiązuje zawiadomienie dotyczące bezpieczeństwa. Na terenie USA zawiadomienie dotyczące wycofania urządzeń zostało sklasyfikowane przez agencję FDA jako zawiadomienie klasy I. Aktualnie zatwierdzono naprawę i wymianę urządzeń DreamStation CPAP i Bi-level, DreamStation ASV oraz DreamStation ST/AVAPS.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

Rozumiem

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej
Please select the checkbox

Informacja

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej