Lumify
lumify

Philips Lumify
Ultrasonografia okiem eksperta

prof.n.med.Wiesław Jakubowski

Pierwszy użytkownik Philips Lumify
Prof.dr hab.n.med. Wiesław Jakubowski


Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, a obecnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przez wszystkie lata swojej bogatej kariery zawodowej związany z polską ultrasonografią.

Profesor znany jest również z wielkiego doświadczenia jako praktyk wykonujący badania usg licznych narządów i biopsji cienkoigłowych.

Badania USG - to już standard
Obecnie badania USG są wykonywane w celach diagnostycznych przez lekarzy wszystkich specjalności. To pierwsze i najczęściej wykonywane badanie obrazowe we współczesnej medycynie. W wielu sytuacjach  otwiera i zamyka algorytm diagnostyczny, w innych otwiera ten algorytm i ukierunkowuje wykonywanie innych badań obrazowych lub wdrażanie procedur leczniczych. Ma wiele niekwestionowanych zalet: pełne bezpieczeństwo, niski koszt, eliminacja badań bardziej obciążających jak również mobilność aparatury ultrasonograficznej, która pozwala na wykonanie badania w każdym miejscu, w którym znajdzie się osoba wymagająca tego badania, w trybie badań planowanych lub natychmiastowych.

Nowoczesny stetoskop

Mobilność aparatury szła w parze z jej miniaturyzacją. Obecnie mobilne ultrasonografy mają gabaryty małych laptopów, są zatem przenośne.
System Lumify firmy Philips jest dalszym rozwinięciem technologii i idei mobilnych ultrasonografów, które mieszczą się w torebce, walizce lekarskiej lub w kieszeni fartucha lekarskiego.
Nosi się je jak stetoskop. System Lumify jest praktyczną realizacją idei i myśli sformułowanej w latach sześćdziesiątych XX wieku, że badanie USG jest i będzie w przyszłości kolejnym stetoskopem medycznym i obrazowym przedłużeniem badania fizykalnego.

Ta myśl obecnie jest faktem.


Dlaczego zdecydowałem się na Philips Lumify?
Po prezentacji systemu Lumify nie zastanawiałem się długo nad zakupem.

Zawsze potrzebowałem ultrasonografu, który mógłbym zabrać do domów osób obłożnie chorych albo gdziekolwiek indziej, gdzie nie ma dostępu do sprzętu stacjonarnego.

To co zaskoczyło mnie po 35 latach uprawiania ultrasonografii, to znakomita jakość obrazów z głowicy konweksowej i liniowej, czuły doppler do oceny jakościowej unaczynienia i prosta obsługa systemu. Kolejnym miłym zaskoczeniem był darmowy, wysokiej klasy tablet dołączony do każdej głowicy. Mój Lumify posiada dwie głowice, co pozwala mi na pełną diagnostykę narządów oraz tkanek położonych powierzchownie i w jamie brzusznej, miednicy mniejszej i przestrzeni zaotrzewnowej.

Mam ultrasonograf – stetoskop obrazowy wysokiej klasy.


Ultrasonograf idealny dla lekarza rodzinnego?
Wykonuję dużo badań USG miesięcznie, więc zgodnie z moimi obliczeniami pożyczkę zaciągniętą na zakup Lumify spłacę w ciągu 12 miesięcy.

Uważam, że system Lumify znakomicie nadaje się do praktyk lekarzy rodzinnych, w których to w pełnym znaczeniu  będzie obrazowym stetoskopem, zarówno w gabinecie jak i w domu podopiecznych.

Jakość obrazów USG z Lumify jest porównywalna z jakością obrazów z ultrasonografów klasy premium, ponieważ Lumify posiada te same głowice, co inne ultrasonografy firmy Philips.

Cena systemu Lumify z dwiema głowicami – koneweksową i liniową – (co polecam jako podstawowy zestaw użytkowy) jest niższa niż innych mobilnych ultrasonografów tej klasy dostępnych na rynku.

Relacja kosztu do efektywności zdecydowanie korzystna dla użytkownika.

Czas potrzebny na uruchomienie Lumify i jego gotowość do pracy to 30 sekund.


Prawdziwa definicja mobilności
System Lumify można stosować diagnostycznie w każdym miejscu, w którym znajduje się osoba potrzebujaca wykonania USG w trybie nagłym – SOR, OIOM, blok operacyjny, medycyna ratunkowa, pole walki, środki transportu sanitarnego, w ośrodkach opieki społecznej, w domu, słowem wszędzie – jak klasyczny stetoskop.

lumify newsletter

Poznaj ultrasonograf mobilny
Philips Lumify

Zawsze jesteśmy zainteresowani współpracą.

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.

1
Wybierz interesujący Cię obszar
2
Szczegóły kontaktu

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?