Czujesz, że nie boli Przede wszystkim, jeśli dziecko właściwie trzyma pierś, nie będziesz odczuwać bólu. Możesz poczuć niewielki dyskomfort przy pierwszych kilku pociągnięciach (zwłaszcza świeżo po porodzie), jednak po kilku łykach powinien on ustąpić. Widzisz: zaokrąglone policzki Niezbitym dowodem na to, że dziecko prawidłowo, głęboko uchwyciło pierś, a nie samą brodawkę, są pełne, niezapadnięte policzki. Poza tym, nie powinno być widać brodawki, tylko zewnętrzną część otoczki – i oczywiście błogą minę dziecka. Słyszysz: miarowe przełykanie Z początku będziesz pewnie musiała wytężyć słuch. Na ogół odgłos przełykania pojawia się po pierwszych kilku pociągnięciach. Jeśli wszystko jest w porządku, nie powinno być słychać cmokania i mlaskania, które mogą wskazywać że dziecko chwyta pierś zbyt płytko. Jeśli nie masz pewności, czy właściwie przystawiasz dziecko lub po prostu chcesz zasięgnąć porady, cennego wparcia i informacji udzieli ci doradca laktacyjny.
Osłonka piersi
SCF153/01
Wkładki laktacyjne
Jednorazowe
SCF254/61
Zobacz też:
Jak zmienić tradycyjną butelkę na taką z Responsywnym smoczkiem Natural?
Dowiedz się, jak sprawnie przejść w karmieniu dziecka z butelki tredycyjnej na taką z responwywnym smoczkiem, symulującym naturlany przepływ i tempo.
Zobacz więcej
Jak wprowadzić butelkę responsywną dla dziecka karmionego piersią?
Dowiedz się, jak do karmienia dziecka piersią wprowadzić karmienie z butelki w taki sposób, aby było ono naturalne i możliwie zbliżone do karmienia piersią.
Zobacz więcej
Dlaczego to tak ważne, by dziecko kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką?
Dowiedz się, jak sprawić, by dziecko odpowiednio kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką i czemu naturalny rytm karmienia jest tak istotny.
Zobacz więcej