Czas czytania: 5 min
Od zawsze wiedziałaś, że gdy zostaniesz mamą, będziesz chciała karmić malucha piersią? Jeśli budowa Twoich sutków to utrudnia lub maluszek ma problem z chwytaniem piersia, koniecznie zaopatrz się w specjalne nakładki na brodawki. Tego typu nakładki, nazywane także „kapturkami” są stworzone właśnie dla kobiet o płaskich bądź wciągniętych brodawkach, a także dla mam, które mają kłopoty z prawidłowym przystawieniem noworodka do piersi. Wbrew pozorom, nakładki na piersi nie są nowym wynalazkiem. Przeciwnie, stosowane są już od około XVII wieku – wówczas do ich produkcji wykorzystywano np. wosk, srebro, a niekiedy również i drewno. Podobnie jak dziś, jedną z ich funkcji była ochrona sutków poranionych w wyniku karmienia noworodka.
Silikonowe nakładki na piersi to dobry wybór dla każdej kobiety, której dziecko ma problemy z prawidłowym uchwyceniem brodawki. Nakładki na brodawki mają specjalnie opracowany kształt, który umożliwia noworodkowi bezpośredni kontakt ze skórą mamy, a jednocześnie daje mu szansę, by mogło właściwie chwycić pierś podczas karmienia. Ponadto maluch w trakcie energicznego ssania może uszkodzić delikatne brodawki mamy, które mogą popękać. Poranione brodawki powodują duży dyskomfort i ból, co z kolei utrudnia, a niekiedy nawet uniemożliwia kontynuowanie karmienia bobasa. Nakładki mogą być więc stosowane przejściowo, by uniknąć tych problemów. Nie zniechęcaj się więc, gdy maluch nie potrafi właściwie chwycić piersi lub gdy popękana skóra wywołuje ból. W takiej sytuacji skorzystaj z nowoczesnych, silikonowych osłonek, które pozwolą Ci w komfortowy sposób kontynuować przygodę z karmieniem. Korzystaj z możliwości, jakie daje Ci Philips Avent– sięgnij więc po laktatory i produkty do pielęgnacji, a także nakładki na brodawki do karmienia, by zadbać o komfort zarówno swój, jak i dziecka. Każdorazowo warto również zasięgnąć porady doradcy laktacyjnego, w przypadku pojawienia się problemów z karmieniem, których nie umiesz sama rozwiązać. To również może Cię zainteresować: Problemy przy karmieniu piersią. Dowiedz się jak sobie z nimi poradzić!
Stosowanie nakładek silikonowych na brodawki jest bardzo proste. Wystawczy, że przyłożysz je do swoich piersi, a następnie przystawisz dziecko do karmienia dokładnie tak, jak robisz to zazwyczaj. W rezultacie, w ustach malca będzie znajdować się miękka, silikonowa nakładka, a nie Twoja brodawka, jeśli chwilowo niemożliwe jest karmienie bezpośrednie. Pamiętaj, że przez osłonki przepływa nieco mniej pokarmu niż, gdy ich nie używasz, dlatego przygotuj się na krótki trening. Z czasem maluch nabierze też umiejętności ssanie i stosowanie osłonek nie będzie konieczne non-stop.
Osłonki na brodawki Philips Avent zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każda karmiąca mama mogła mieć bezpośredni kontakt ze swoim dzieckiem. Są bowiem ultracienkie i mają taki kształt, aby dotykały zarówno nos, jak i podbródek malucha – w rezultacie bobas może poczuć kojący zapach swojej mamy, a także swobodnie dotknąć jej skórę. Umieść osłonkę na środku brodawki i pozwól dziecku przyssać się do całego sutka. Buduj z nim więź i karm tak, jak chcesz, jednocześnie chroniąc brodawki. Kolejną zaletą osłonek na brodawki Philips Avent jest ich specjalnie opracowana konstrukcja, która w wielu przypadkach pomaga zapomnieć o problemie przysysania się dziecka do piersi. Co więcej, nakładki pozwalają na wygodne karmienie również kobietom z płaskimi lub wklęsłymi brodawkami sutkowymi. Znakomicie sprawdzają się do karmienia noworodków, które jeszcze nie zdążyły wykształcić w sobie właściwej techniki ssania.
Dobór odpowiednich nakładek na brodawki nie jest niczym skomplikowanym. Przede wszystkim pamiętaj, że osłonki są elastyczne i dopasowują się do brodawek. Do wyboru masz dwa rozmiary nakładek na brodawki: mały (15 mm) oraz średni (21 mm). W razie wątpliwości, porozmawiaj z konsultantką laktacyjną, który podpowie Ci, jaki rozmiar wybrać.
Osłonka piersi
SCF153/01
Wkładki laktacyjne
Jednorazowe
SCF254/61
Zobacz też:
Jak zmienić tradycyjną butelkę na taką z Responsywnym smoczkiem Natural?
Dowiedz się, jak sprawnie przejść w karmieniu dziecka z butelki tredycyjnej na taką z responwywnym smoczkiem, symulującym naturlany przepływ i tempo.
Zobacz więcej
Jak wprowadzić butelkę responsywną dla dziecka karmionego piersią?
Dowiedz się, jak do karmienia dziecka piersią wprowadzić karmienie z butelki w taki sposób, aby było ono naturalne i możliwie zbliżone do karmienia piersią.
Zobacz więcej
Dlaczego to tak ważne, by dziecko kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką?
Dowiedz się, jak sprawić, by dziecko odpowiednio kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką i czemu naturalny rytm karmienia jest tak istotny.
Zobacz więcej