Czas czytania: 5 Min
Masz trudności z przepływem pokarmu w piersiach? Przyczyną może być zatkany kanalik mleczny. Dowiedz się, czym charakteryzuje się to schorzenie i poznaj najczęstsze objawy. Sprawdź, jak możesz poradzić sobie z zatkanymi kanalikami mlecznymi.
Zatkany kanalik mleczny to jeden z częściej pojawiających się problemów z karmieniem, który wiąże się z zaburzeniem przepływu pokarmu i towarzyszącym mu bólem. Podczas okresu laktacji piersi są bardzo wrażliwe, dlatego ryzyko rozwinięcia się stanu zapalnego rośnie. Zatkany kanalik mleczny charakteryzuje się tym, że na brodawkach mogą pojawić się drobne zgrubienia i pęcherzyki.
W celu szybkiego zapobiegnięcia dalszemu rozwojowi schorzenia, należy udrożnić zatkane kanaliki mleczne. Jak to zrobić? Wystarczające może okazać się regularne karmienie malucha co 2-3 godziny, by zapewnić optymalny przepływ pokarmu. Bardzo pomocne jest również ściąganie mleka za pomocą laktatora. Dobrze dobrany zestaw laktacyjny z pewnością pomoże Ci zachować komfort i ograniczy ryzyko zatkania kanalików mlecznych.
Dowiedz się więcej: Znaczenie laktatora we wspomaganiu karmienia piersią >>
Jak wygląda zatkany kanalik mleczny? Jakie są typowe objawy, które możesz odczuwać?
Może Cię zainteresować: Zapalenie piersi – objawy, przyczyny, leczenie >>
Co sprawia, że dochodzi do zatkania kanalików mlecznych? Jakie są przyczyny zapchanych kanalików mlecznych?
Sprawdź też: Sutki i brodawki w ciąży – czyli wszystko, co należy wiedzieć o zmianach, bólach i wydzielinach >>
Może Cię zainteresować: Karmienie noworodka – wszystko, co warto wiedzieć na temat karmienia piersią >>
Zastanawiasz się, jak domowymi sposobami możesz poradzić sobie z problemem zatkanych kanalików mlecznych? Najczęściej problem ustępuje dzięki regularnym, częstym karmieniom i odciąganiu pokarmu laktatorem. Poznaj sposoby na zatkane kanaliki mleczne.
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Zobacz też:
Jak zmienić tradycyjną butelkę na taką z Responsywnym smoczkiem Natural?
Dowiedz się, jak sprawnie przejść w karmieniu dziecka z butelki tredycyjnej na taką z responwywnym smoczkiem, symulującym naturlany przepływ i tempo.
Zobacz więcej
Jak wprowadzić butelkę responsywną dla dziecka karmionego piersią?
Dowiedz się, jak do karmienia dziecka piersią wprowadzić karmienie z butelki w taki sposób, aby było ono naturalne i możliwie zbliżone do karmienia piersią.
Zobacz więcej
Dlaczego to tak ważne, by dziecko kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką?
Dowiedz się, jak sprawić, by dziecko odpowiednio kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką i czemu naturalny rytm karmienia jest tak istotny.
Zobacz więcej