Pierwsze dwanaście miesięcy macierzyństwa już za Tobą – gratulujemy! Okres noworodkowy wypełniony częstymi karmieniami i niekończącymi się zmianami pieluch to dziś już tylko odległe wspomnienie. Poprosiliśmy mamy, żeby podzieliły się z nami swoimi najmilszymi doświadczeniami z pierwszego roku życia ich dzieci. Co usłyszeliśmy?
Najbardziej zapadła mi w pamięć chwila, gdy moja córeczka po raz pierwszy spojrzała mi prosto w oczy i posłała mi swój szeroki, bezzębny jeszcze uśmiech. To było niesamowite przeżycie. Nigdy go nie zapomnę.
Sonja, 41
Mój synek wprost pękał z dumy, gdy nauczył się samodzielnie przewracać się z brzuszka na plecki i z powrotem. To było niesamowicie zabawne. Najpierw leżał na brzuszku i podnosił się na łokciach. Potem posyłał mi porozumiewawczy uśmiech, obracał główkę w bok i zaczynał się turlać. To niesamowite, jak daleko potrafił się w ten sposób przemieścić w ciągu zaledwie kilku sekund! Musieliśmy bardzo szybko zabezpieczyć cały dom. Gdy zaczynał się turlać, nie sposób było go zatrzymać.
Helga, 28
Wielkim przeżyciem była dla mnie chwila, gdy zdałam sobie sprawę, że moje dziecko zaczyna rozumieć, co do niego mówię i poproszone potrafi prawidłowo wskazać na nosek, oczka i uszka. To była niesamowita radość i odmiana po wszystkich tych dniach upływających głównie na jedzeniu, spaniu i brudzeniu pieluch.
Nina, 35
Po kilku miesiącach rozszerzania diety nasz synek nauczył się podnosić do ust przekąski za pomocą chwytu pęsetowego. To było takie słodkie, gdy z ogromnym skupieniem na twarzy podnosił pojedyncze kawałki wafli ryżowych trzymając je między kciukiem a palcem wskazującym i z pełnym satysfakcji uśmiechem wkładał je do ust.
Eva, 38
W wieku 8 miesięcy moja córeczka ni z tego, ni z owego wypowiedziała swoje pierwsze słowo. Siedząc w wózku spacerowym wyciągnęła rączkę, pokazując na psa i powiedziała „pies”. Zaniemówiłam z wrażenia. Przyznaję jednak, że byłam nieco rozczarowana tym, że słowo „mama” weszło do jej repertuaru dopiero znacznie później.
Anna, 22
Po miesiącach ślinienia się, żucia i nadgryzania wszystkiego, co wpadło dziecku w rączki, pokazanie się pierwszego ząbka powitałam z prawdziwą ulgą. Był to widoczny znak końca pewnego etapu i początku kolejnego. Buzia mojego dziecka wyglądała doroślej, gdy zaczęły pojawiać się w niej kolejne zęby. To był prawdziwy punkt zwrotny.
Claudia, 40
Należy pamiętać, że informacje zawarte w artykule mają wyłącznie charakter ogólny i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Jeśli u Ciebie, członka Twojej rodziny lub Twojego dziecka występują nasilone lub utrzymujące się objawy lub schorzenia, bądź jeśli zachodzi potrzeba zasięgnięcia konkretnej porady lekarskiej, skorzystaj z pomocy medycznej. Philips AVENT nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikające z wykorzystania informacji zamieszczonych na niniejszej witrynie internetowej.
Pojedynczy laktator elektryczny — zestaw
SCD395/21
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Zobacz też:
Jak zmienić tradycyjną butelkę na taką z Responsywnym smoczkiem Natural?
Dowiedz się, jak sprawnie przejść w karmieniu dziecka z butelki tredycyjnej na taką z responwywnym smoczkiem, symulującym naturlany przepływ i tempo.
Zobacz więcej
Jak wprowadzić butelkę responsywną dla dziecka karmionego piersią?
Dowiedz się, jak do karmienia dziecka piersią wprowadzić karmienie z butelki w taki sposób, aby było ono naturalne i możliwie zbliżone do karmienia piersią.
Zobacz więcej
Dlaczego to tak ważne, by dziecko kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką?
Dowiedz się, jak sprawić, by dziecko odpowiednio kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką i czemu naturalny rytm karmienia jest tak istotny.
Zobacz więcej