sty 24, 2018

Tomograf spektralny w Centrum Onkologii w Gliwicach


Nowe możliwości diagnostyczne w Instytucie
im. M. Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach

Pracownia Tomografii Komputerowej w Centrum Onkologii – Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach wyposażona została w najnowszej generacji sprzęt – tomograf spektralny IQon Spectral. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i jedno z pierwszych na świecie. Urządzenie umożliwia stały dostęp do poszerzonej diagnostyki, co znacznie skraca czas potrzebny na postawienie skutecznej diagnozy.

System spektralnej tomografii komputerowej daje możliwości lepszej analizy obrazów TK i uzyskania dodatkowych informacji na temat tkanek prawidłowych i patologicznych.

prof. dr hab. n. med. Barbara Bobek-Billewicz

Z-ca Dyrektora Oddziału ds. Lecznictwa Otwartego i Diagnostyki, Kierownik Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej- Curie Oddział w Gliwicach

System spektralnej tomografii komputerowej daje możliwości lepszej analizy obrazów TK i uzyskania dodatkowych informacji na temat tkanek prawidłowych i patologicznych. Pewne procesy patologiczne, w tym nowotwory, możemy zobaczyć łatwiej, więc jest mniejsze ryzyko, że te zmiany zostaną niezauważone. Dzięki temu systemowi uzyskujemy więcej informacji i mamy nadzieję, że przełożą się one również na lepsze leczenie, nie tylko na diagnostykę. – powiedział prof. dr hab. n. med. Barbara Bobek-Billewicz, Z-ca Dyrektora Oddziału ds. Lecznictwa Otwartego i Diagnostyki, Kierownik Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej- Curie Oddział w Gliwicach.

Pierwsze badanie to właściwe badanie

Aparat umożliwia retrospektywne zmiany poziomu kontrastu i stały dostęp do danych spektralnych, które pozyskiwane są automatycznie podczas standardowego badania. Dzięki temu zwiększamy pewność diagnostyczną, oszczędzamy czas i finanse, ponieważ pierwsze badanie jest właściwym badaniem.

To tak, jakby chorego w tym samym momencie przeskanować dwoma tomografami, których obrazy nieco różnią się między sobą.

dr Łukasz Zarudzki

Zakład Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej- Curie Oddział w Gliwicach

To tak, jakby chorego w tym samym momencie przeskanować dwoma tomografami, których obrazy nieco różnią się między sobą. Z połączenia tych obrazów uzyskujemy o wiele więcej informacji o badanych narządach, niż z pojedynczych badań. W tym przypadku jeden plus jeden daje trzy, a nie dwa.- podkreślił dr Łukasz Zarudzki, Zakład Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej- Curie Oddział w Gliwicach.

Więcej informacji, relacje wideo z wydarzenia i wypowiedzi specjalistów znajdziesz na stronie:

O spółce Royal Philips

Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. 

 

Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.


Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare i www.philips.com/newscenter.

Więcej informacjiMniej informacji

Tematy

Kontakt

Kamila Kozbial

Kamila Koźbiał

Communications Manager - obszar komunikacji korporacyjnej oraz systemów ochrony zdrowia 

Tel: +48 665 553 569

Udostępnij w mediach społecznościowych

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.