cze 21, 2018

Pierwszy w Polsce rezonans magnetyczny Philips – Prodiva 1.5T
już w Przemyślu!


W najbliższych dniach nowo otwarta Pracownia Diagnostyczna Voxel w Przemyślu zostanie wyposażona w system rezonansu magnetycznego Philips – Prodiva 1.5T. Będzie to pierwsza instalacja tego nowoczesnego aparatu w Polsce, a także w regionie Europy środkowo-wschodniej.

Już tylko godziny dzielą Przemyśl od otwarcia Pracowni Diagnostycznej Voxel wyposażonej w pierwszy w Polsce system rezonansu magnetycznego Philips – Prodiva 1.5T. Dzięki temu, jednemu z najnowszych na rynku aparatów, Przemyśl dołączył do grona miast, gdzie możliwe jest wykonanie bardzo szerokiego wachlarza badań. Pracownia Diagnostyczna Voxel będzie mogła zaproponować standardowe i zaawansowane badania, takie jak rezonans serca lub gruczołu krokowego, ale także wykonywanie badań pacjentów z implantami metalowymi, w sposób całkowicie bezpieczny, z zachowaniem wysokiej jakości obrazowania.

 

Ponadto, w trosce o najwyższy komfort pacjentów, system wyposażony jest w ciche sekwencje skanowania, a także w opcje pozwalające na skrócenie czasu badań. Komfort i bezpieczeństwo oraz gwarancja pewności diagnostycznej to najważniejsze cechy systemu Prodiva 1.5T z punktu widzenia przyszłych pacjentów.

Cieszymy się, że to właśnie nasza pracownia jako pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej wyposażona została w System Prodiva 1.5T. Sprzęt tego typu sprawi, że Przemyśl uplasuje się na wysokiej pozycji w rankingu najlepiej diagnozujących miast w Polsce."

Jarosław Furdal

Prezes Zarządu firmy Voxel

Nowoczesna pracownia bez wątpienia przyczyni się do skrócenia kolejki pacjentów oczekujących na badanie rezonansem magnetycznym. W Przemyślu obecnie na taką diagnostykę oczekuje ponad 1000 pacjentów – mówi Jarosław Furdal, Prezes Zarządu firmy Voxel.

Cieszymy się, że to właśnie nasza pracownia jako pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej wyposażona została w System Prodiva 1.5T. Sprzęt tego typu sprawi, że Przemyśl uplasuje się na wysokiej pozycji w rankingu najlepiej diagnozujących miast w Polsce. To już nasza druga pracownia w tym mieście
– dodał Jarosław Furdal.

System Prodiva 1.5T bazuje na unikalnej, szerokoprzepustowej technologii cyfrowej, spotykanej w najwyższej klasy aparatach rezonansu magnetycznego, sprawdzonej w ponad 2000 instalacji na całym świecie, gwarantującej najwyższą pewność diagnostyczną. Ponadto system Prodiva 1.5T został zaprojektowany nie tylko z troską o pacjentów, ale również o środowisko naturalne i obniżenie kosztów.

System rezonansu magnetycznego Philips – Prodiva 1.5T pozwala, z jednej strony na przeprowadzenie bezpieczniejszych i bardziej dokładnych badań, a co za tym idzie, umożliwia lepszą opiekę nad pacjentem."

Marcin Bruszewski

Dyrektor Generalny Philips Health Systems w Polsce

System rezonansu magnetycznego Philips – Prodiva 1.5T pozwala, z jednej strony na przeprowadzenie bezpieczniejszych i bardziej dokładnych badań, a co za tym idzie, umożliwia lepszą opiekę nad pacjentem. Ułatwia też pracę specjalistom, ale to nie wszystko. Prodiva 1.5T posiada też lekki, kompaktowy magnes, dzięki czemu można uniknąć kosztownych adaptacji pomieszczeń oraz ograniczyć koszty transportu i instalacji. Ponadto koszty eksploatacyjne, na które głównie wpływa zużycie energii elektrycznej minimalizowane są dzięki technologii łączącej szereg skutecznych rozwiązań w zakresie inteligentnego zarządzania mocą systemu. – mówi Marcin Bruszewski, Dyrektor Generalny Philips Health Systems w Polsce.

Nowoczesne rozwiązania i technologie

System Prodiva 1.5T to połączenie nowoczesnych technologii i nowatorskich rozwiązań. Dzięki szerokoprzepustowej technologii cyfrowej dStream, podczas badania nie występują typowe problemy charakterystyczne dla badań MR, jak m.in. długi czas skanowania. Natomiast nowatorskie rozwiązanie Breeze Workflow pozwala zwiększyć ilość wykonywanych badań, ponieważ ogranicza liczbę czynności wymaganych do przygotowania pacjenta do badania nawet o 34%, a co za tym idzie pozwala także przyspieszyć ich wykonywanie.

prodiva video

Zautomatyzowana diagnostyka

Intuicyjny interfejs użytkownika oraz standaryzowane procedury badań umożliwiają wykonywanie badań szybciej i sprawniej. Jest to możliwe m.in. dzięki funkcji SmartExam, która pozwala na zautomatyzowanie wielu wykonywanych zadań przez specjalistę.

Inteligentne zarządzanie kosztami

Dodatkowo, system wyposażony jest w rozwiązanie HeliumSave (zero-boil-off), które eliminuje straty helu nawet w standardowych warunkach pracy oraz technologię PowerSave umożliwiające inteligentne zarządzanie mocą systemu.

 

Pracownia Diagnostyczna Voxel mieści się w centrum Przemyśla, przy ul. Kamienny Most 6.

Więcej informacji o systemie Prodiva na stronie:

O spółce Royal Philips

Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. 

 

Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.


Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare i www.philips.com/newscenter.

Więcej informacjiMniej informacji

O spółce Voxel

Voxel to polska grupa, notowana od 2011 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych, zajmująca się świadczeniem usług medycznych oraz sprzedażą produktów i rozwiązań ze szczególnym uwzględnieniem radiologii. Pod marką Voxel zajmuje się m.in.: prowadzeniem sieci 25 własnych Medycznych Centrów Diagnostycznych, które świadczą wysokospecjalistyczne usługi w dziedzinie radiologii, w tym: rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz opartej na najnowszych metodach medycyny nuklearnej: pozytronowej tomografii emisyjnej  (PET-TK) i tomografii emisyjnej pojedynczych fotonów (SPECT). Dodatkowo firma zajmuje się produkcją radiofarmaceutyków w fabryce w Krakowie, wykorzystywanych we własnych i innych (polskich i zagranicznych) pracowniach PET-TK, a także telemedycyną w formie zdalnych konsultacji i opisów radiologicznych dla kilkudziesięciu klientów w całej Polsce.

https://www.voxel.pl/

Więcej informacjiMniej informacji

Tematy

Kontakt

Kamila Kozbial

Kamila Koźbiał

Communications Manager - obszar komunikacji korporacyjnej oraz systemów ochrony zdrowia 

Tel: +48 665 553 569

Udostępnij w mediach społecznościowych

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

Rozumiem

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.